Prvýkrát na pohovor do práce

5. aug 2021

Pekny den, som cerstvo po skole a coskoro pojdem na pohovor do nemocnice na poziciu zdr.asistenta, chcela by som sa spytat co asi sa ma budu pytat a ako na urcite otazky reagovat, z vasich skusenosti, chcela by som velmi zacat hned pracovat a nechcem povedat nejaku blbost, neviem si totiz predstavit ako to na pohovore vyzera kedze som este ziaden nezazila.

autor
5. aug 2021

Napriklad na otazku preco chcem u nich pracovat tak nieco originalne co by som mala povedat, pravda je ze ak ma teraz nevezmu tak uz neviem (viem ze tu je taka moznost) lebo sa chcem cim akor osamostatnit a odstahovat

marci77
5. aug 2021

ked sa nato pozriem pragmaticky, zdravotne sestry su velmi ziadana profesia, takze si myslim, ze budu velmi radi, ze sa im tam niekto hlasi a nebudu extra preberat

ano, treba si pripravit spravnu odpoved na otazku preco prave u nich? .....mozete povedat, ze uz ich dlhsie sledujete, ze sa vam paci ich praca, ze su odbornici v tom ktorom odbore a ze by ste rada zacala prave u nich (neviem, ci je to ambulancia, ci nemocnica.....

co sa tyka pohovorov, za mojich cias bola oblubena otazka na pohovoroch
Kde sa vidim o 5rokov?

autor
5. aug 2021

@marci77 ano len sa toho bojim ze ak nas tam samozrejme bude viac preco by vybrali prave mna, takze ich tam chcem nejakou svojou odpovedou zaujat, ide o nemocnicu

marci77
5. aug 2021

nepraxovali ste niekde pocas skoly? snazila by som sa vyzdvihnut bud flexibilitu, vedomosti alebo prax

lenka7477
5. aug 2021

Jednoducho povedz že chceš pracovať v odbore, ktorý si študovala, že si pracovitá, flexibilná , rada sa učíš nové a nové veci. Nebrániš sa ďalšiemu zdokonalovaniu vo svojom odbore.
Prínosom budeš už len svojou prítomnosťou a pracovitosťou. O 5 rokov sa vidíš napríklad práve na tomto oddelení .... aby mali z teba dobrý pocit že neplánuješ ujsť

autor
5. aug 2021

@marci77 ano praxovali sme presne v tej nemocnici

lusy1507
5. aug 2021

No vidíš praxovala si tam takze máš hneď aj odpoved. Lebo som u vás praxovala, páčil sa mi kolektív priateľských ľudí a organizácia, možno to máš blízko k domu, určite zaberie keď povieš že by si ďaleko nedochadzala čo by ti vyhovovalo pri prípadných nadčasoch alebo po nočnej... neviem ako to chodi v nemocnici ale skus si pre istotu pripraviť aj odpoved na otázku kde sa vidíš o 5-10rokov. Nespoliehaj sa na to, že nebudú mat iných záujemcov a poriadne sa priprav. Snaž sa byt v klude, ak by si stresovala nahodou, určite urobí dôjdem ak sa ospravedlníš že je to tvoj prvý pohovor a veľmi ti na tejto praci záleží.

elenka74
5. aug 2021

Ja strašne neznášam takéto otázky na pohovoroch. Keď je človek doma, nemá prácu, tak prečo asi chce ísť pracovať. A hlavne, ak žije v lokalite, kde je tej práce pomenej, je rád, že sa zamestná a nemôže si vyberať.

lenuska9999
5. aug 2021

Ja by som bola ohľadom odpovedí hlavne úprimná a nepouzivala nijaké cudzie frázy. Väčšina z týchto odpovedí na pracovných pohovoroch , čo kolujú po internete sú podľa mňa už dosť otrepané. Proste nájdi milú úprimnú odpoved 🙂

kofolala
5. aug 2021

Moj nazor je ze teraz sa zíde asi kazdy zdravotnik v nemocnici. Ale zdravotny asistent je v nemocnici skor ako sanitar. Zdravotny asistent nieje zdravotna sestra aj ked moze zobrat asi krv a pichnut uz nejaku inekciu ponovom.

kitycat
5. aug 2021

Uprimna odpoved je, ze poznas prostredie mas prax. Otazka kde sa vidite o 5 rokov sa pouziva v korporatoch, nie u nas v nemocniciach na pozicii zdravotnej sestry

autor
5. aug 2021

Nepracuje tu niekto na personalnom, neviete podla coho si vyberaju? Na co najviac pozeraju? Co u nich zavazi? Rada by som pohlad aj z druhej strany

luccija
5. aug 2021

Záleží od vzájomných sympatií a prvého dojmu.Tvoje plus je, že si tam praxovala, takže to vyzdvihni.

lenka7477
5. aug 2021

Povedz že vďaka praxi si nabehla na ich režim, priateľstvá, si komunikatívna - poznáš prostredie , ľudí.

nina255
5. aug 2021

Ja si myslim ze sa sustredis na to ze ich musis “zaujat odpovedou” …ide skor o celkovy dojem.. proste musis byt mila, povedz urcite ze teda posielala si si k nim ziadost aj preto ze si tam praxovala takze sa ti tam pacilo… ze napriklad mas blizko k zdtavotnictvu lebo ta bavi a zaujima chces zacat pracovat v tejto oblasti a zuzitkovat nadobudnute vedimosti zo skoly… u nas zaposobila aj pani ktora nemala nic s danou sferou na aku poziciu sa hlasila ale bolo vidiet ze by ju ta praca bavila a zaujimala

u nas sa napriklad vybera aj podla toho kolko si clovek vypyta penazi.. jedna vec je ze ano mas poznat svoju cenu a nerobit kvazi zadarmo ale ak sa nadhodnotis tak aj keby si sa im pacila na pohovore a vypytas si vela penazi co napriklad tam nemaju ani ludia co tam pracuju dlhsie tak ta nevezmu… treba ist postupne, neskor si vzdy mozes vypytat viac…

A za mna ked mozem povedat nepacili sa mi ludia na pohovore co posobili “zaspato” a tak akoby proste len potrebovali pracu a je im jedno aku..a taki ludia z ktorych odpovedi som citila ze nasa firma je len akasi prestupna stanica aby nieco mali a dlho u nas nezostanu… to bolo napriklad na zaklade toho ze nevedeli ani odpovedat na otazku preco si k nam poslali zivotopis povedali len ze proste nieco som nasiel tak som si poslal…
Takze si treba premysliet nejake fajn odpovede na otazky a nebat sa drzim palce 🙂 plus si mlada bez zavazkov to vela zamestnavatelov podla mna aj preferuje

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. aug 2021

Dakujem vsetkym za odpovede a rady 🙂

autor
7. aug 2021

Este sa chcem spytat, ak by sa ma spytali aky plat si predstavujem? Mozem povedat ten co mali uvedeny v starom inzerate? Nechcem to nejako prepisknut ale jedna sa o východ slovenska takze neviem kolko realne si "zapytat" ale v inzerate mali 900e v hrubom coz mi prislo dost slusne na moju poziciu

gemerka17
7. aug 2021

Mňa by teraz zaujímalo ci sa v čase koronakrizy podávajú pri pohovore ruky ?

nina255
7. aug 2021

Nemali tam napisane “od - do” v zavislosti od skusenosti ? Ja by som si vypytala ak je v inzerate jedna suma tak tolko co tam je tym padom 😃 ak je rozmedzie od do tak z tej nizsej strany a potom ked tam nejaky cas budem si isla pytat plat ..pripadne ked sa ta spytaju aky plat by si si predstavovala tak sa spytaj ci to co je uvedene v inzerate tak plati ci to je v zavislosti od skusenosti ze ak plati tak tolko ak od skusenosti tak povedz trochu menej …

nina255
7. aug 2021

@gemerka17 nam podavali niektori ale islo to z tej strany ludi ktori prisli na pohovor, my co sme pohovor robili sme prvi nepodavali lebo sme noc nechceli 😃 ale povies cloveku ze sorry nepodam vam ruku ked ju k tebe natiahne ? To je take blbe…

leskovael
7. aug 2021

Praxovala si v ich nemocnici a chceš po škole pracovať u nich, určite zaujmeš práve tým. Odpovede ti už vyššie napísali v podstate by to mala byť aj pravda keďže si tam praxovala poznáš ich systém,pracovisko, zabehla si sa tam, spoznala si kolektív...takisto si mladá ,bez deti bez záväzkov teda ďalej stav na tvoju flexibilitu, to že chceš pracovať v obore ktorý máš vyštudovaný. Podľa mňa už len toto všetko je pre zamestnávateľa vyhovujúce, od absolventa nikto extra prax nečaká, takže podla mňa máš pomerne veľkú šancu prácu získať..

K platu - držala by som sa toho, čo mali napísané v inzeráte. Ak bola iba mzda v hrubom bez popisu tak by som sa na ňu priamo spýtala že taka a taka suma bola uvedena či je to teda ponukana mzda alebo sa mzda odvíja od skúseností (tam by ale asi mali od-do a keďže nemáš prax držať sa nižšej sumy) . Mne napr 900e brutto vôbec nepríde extra vysoký plat na zdrav.asistenta v nemocnici keďže isto nebudeš pracovať 8h/d a určte to budú víkendy aj nočné.. Pripadne si porovnaj platy v iných mestách na východe na podobnej pozícii.

Hlavne sa snažiť byt v kľude, nervozita je prirodzená, ale snaž sa ju mat pod kontrolou. Ja som bola teraz na pohovore a cítila som sa úplne super, keby sa mi nepotili ruky ani neviem že mam stres 😁 je to aj o ľuďoch ktorí pohovor robia... Držím palce

autor
7. aug 2021

@leskovael co som porovnavala platy tak je to dost dobre na to kde byvam tiez, co som sa na praxi pytala sanitara vravel ze da sa aj 800 v cistom s nocnymi sviatkami atd, takze podla mna super ozaj, lebo som pozerala asistenta v BA ci kde a tam bolo okolo 1000-1100 v hrubom mozn, tak ked si predstavim naklady v BA a tu tak chapes, dakujem za podporu, mozem sa spytat ake otazky si dostavala na tom pohovore?

autor
7. aug 2021

Dokonca aj menej co pozeram teraz, tak s tymto vyzit v BA neviem neviem, si myslim ze na vychode sa este da kym som sama ale to zistim az casom :D

leskovael
7. aug 2021

Hej len ProCare su polikliniky ci nie? nemam v tom prehľad... Tam je rozdielny prac.čas, víkendy sa nerobi a pod... Nemocnica funguje nonstop,ale to tebe môže byť v podstate jedno ako slobodnej a bezdetnej. Tak ci tak myslím že ako nástupný plat je to fajn. Ja uz ani neviem ake boli otázky, nemala som pocit že to bol pohovor, ale skôr rozhovor. Otázky padli myslím či viem co práca zahŕňa (nemam skúsenosti idem mimo obor) a prečo táto práca a to bolo asi aj všetko z takých tých pohovorovych otázok, na mna to pôsobilo uvoľnene a bola to príjemná diskusia.

autor
9. aug 2021

Mozu sa na pohovor vziat sandale ? Alebo skor baleriny

missviolet
9. aug 2021

Ja som si davala baleriny ze radsej uzavretu topanku

autor
14. aug 2021

Vraveli ze daju vediet do konca tyzdna, ale neviem ci to mysleli do piatka alebo nedele, myslite ze mam este sancu? :(

nina255
14. aug 2021

Urcite do piatku, cez vikendy personalne nerobi asi nikde podla mna …a ako ten pohovor dala si na nase rady ?

autor
14. aug 2021

@nina255 ano, mrzi ma ze par veci co som chcela povedat som zabudla, obliekla som sa dost slusne a pekne, snazila som sa byt mila, ospravedlnila sa ze som trochu nervozna, ked som odchadzala popriala pekny den atd, velmi som sa snazila :(