Psychoteror na pracovisku. Ako sa mu brániť?

emjee
21. feb 2008

ahojte

stretli ste sa niekedy osobne s mobbingom (zo strany sefa) na pracovisku? ak ano, ako ste to riesili? da sa ucinne branit aj inak ako vypovedou?

libka1
27. jan 2010

hlavne ze ste sa v dobrom rozisli, cloveku normalne rozum zastane 😕 😅

aveline
27. jan 2010

pri nom cloveku rozum zastaval velakrat 🤐
okrem ineho povedal aj to, ze ved mozno niekedy bude potrebovat moju pomoc, ze svet je maly, tak ak sa nahodou zase stretneme, ze pomozem ja jemu, on mne 😠 a ja teda mozem s cistym svedomim povedat, ze ja mu nepomozem ani keby ma na kolenach prosil
libka, nepostrehla som, aj Ty si zazila nejaky teror?

blazka24
27. jan 2010

aveline toto teda fakt rozum postojí a asi ľudská hlúposť nemá dno 😉 😕

libka1
27. jan 2010

nastastie ja nie aveline, ale blizka osoba a ide sa sudit... tak velmi dufam ze jej to klapne a ze konecne niekto budem svetlym prikladom ze spravodlivost zvitazi... 😉

libka1
27. jan 2010

no nepomozes bliznemu svojmu? 😀 😀

elise
27. jan 2010

ja prežívam psychoteror denne vymýšla si vymyslené veci zatajuje mi skútočnosti ktoré potrebujem k práci neskutočne skracuje termíny, kolegyne intrikujú a jedným slovom otras už som to tu písala. snažím sa to riešiť. šef ma mobbuje lebo mám výšku, viem robiť samostatne a nemusím sa pýtať každý krok ako klegyne tie sním spávajú takže mám to ťažké....a súdenie je ťažké lebo kolegyne zaprú aj nos medzi očami 😠

libka1
27. jan 2010

no znamemu asi nepojde tiez nikto kto tam robi svedcit lebo sa boja o pracu, v podstate mu vacsina fandi kedze tam ide len o sikanu nadriadeneho, ale boja sa (co je pochopitelne a nikto im to nevycita 😉 ) a ti co stade odisli vraj nemaju az take slovo pre sud aj ked pojdu svedcit... no uvidime, unho je to velmi specificke, ma zopar mailov, myslim ze celkom dost kde je to jasna sikana, a navyse nejakych svedkov zozenie nie spomedzi kolegov, uvidime, unho je to fakt tak specificke, ze to ze ho sikanovali vedia potvrdit aj svedkovia mimo firmy urcitym sposobom 😉 ja som velmi zvedava ako to dopadne, velke iluzie si nemoze robit, kedze sme na Slovensku, ale je odvazny, velmi mu fandim 😉 inac po tychto skusenostiach mozem povedat ze keby sa to dialo na mojom pracovisku asi by som svedcit sla, vela sme o tom diskutovali s nim, a vidim co preziva ☹ je to cisty horor a ludia co sa takehoto niecoho dopustaju maju byt potrestany... minimalne ten strach co preziju je pre nich urcite poucenim a mozno si nedovolia v buducnosti na niekoho... ale asi sa s tym musi niekto stretnut takto cez blizkeho a potom to vidi uplne inymi ocami 😔

elise ked ta sikanuje viac ludi to si ani neviem predstavit 😝 ja som ti inac aj pisala IP raz, len si neodpovedala, tak neviem ci ti dosla 😉

elise
27. jan 2010

libka snažím sa čítať ip ale prioritne sa snažím tostať do akejsi rovnováhy lebo u nás v práci je to na povraz 😠 a stačilo by tak málo aby odišiel ten čo tyzanizuje najviac.

libka1
27. jan 2010

no neviem ci sa da dostat do rovnovahy v takejto situacii, drzim palce, asi by bolo ideal keby si bola tehu, vidim ze si snazilka tak nech to rychlo vyjde... a mozno ked sa vratis bude situacia uplne ina, treba dufat 😉

elise
27. jan 2010

velmi by sme chceli bábetko vieš ked ani premie nedostávam tak na materkej by som aspon bola s bábetkom doma a platím si dobrovolne nemocenské tak by sme mali aj viacej penazí ale hlavne by bol klud. je to dosť ťažké ☹ ale ďakujem za povzbudenie (aj ja mám dva maily od neho, a pár príkazov ) ale aj tak na súde treba viacej dôkazov.

libka1
27. jan 2010

to hej, a este sa navyse vzdy najdu svinky co za nejaku extra odmenu pojdu svedcit v jeho prospech 😉 moralna kriza je horsia ako hospodarska 😀

zmrzlinka
27. jan 2010

aj ja sa pridavam do skupiny....ste aj na facebooku? 😀 😀 😀

elise
27. jan 2010

zmrzlinka ano🙂

famo
27. jan 2010

elise,ja som včera začala písať na túto stránku, hľadala som ľudí, ktorí trpia rovnakým spôsobom ako ja, no vidím,že nás je až dosť, moja nadriadená má síce vzdelanie, ale hlavu prázdnu, nevie sa v ničom pohybovať, len ústa jej idú výborne,potrebuje na všetko mať okolo seba sluhov, ja som tiež vo funkcii,ale jej podriadená , náš najvyšší šéf má má rád, plním jeho príkazy, sú primerané mojej práci, ale ona je hrozná, zlá žena závidí moju šikovnosť a rýchle reakcie, navyše som mladšia a to jej strašne prekáža, zobrala som toto miesto po kolegyni, ktorá odišla a bola 5 rokov na MD, bola to jej dobrá kamarátka, teraz sa vrátila a robí iba normálneho zamestnanca, preto aj moja vedúca začala tento teror voči mne pretože ju chce naspäť dosadiť na teraz moje miesto,ja sa na MD nechystám, odvolať ma z funkcie si netrúfa, lebo náš spoločný šéf je s mojou prácou spokojný a hovorí to aj verejne na prevádzkových schôdzach, sám mi minule navrhol, aby som konala trebárs aj súdnou cestou, začala som si viac zapisovať všetko čo mi nezmzselné hovorí, a postupne skúšam aj nahrávať na mobil jej výroky voči mne, ostatné kolegyne ju ohovárajú predomnou, ale v jej prítomnosti sa jej pozerajú láskavo do očí, čo ja neznášam, je to farizejstvo, nechcem sa jej poddať, skúšam a dúfam, že pravda a spravodlivosť zvíťazí 🙂

famo
27. jan 2010

libka1 máš perfektný citát vo svojom profile 🙂

libka1
28. jan 2010

famo nahravky nemozes pouzit zial 😝 su dobre akurat tak na to aby si si dokladne pamatala co ti povedala...
dik za pochvalu citatu, mam ho overeny, funguje 100% 😉
a toho tvojho sefa tak trochu nechapem... to mi pride vacsie farizejstvo ako od kolegov, ved ked je jej nadriadeny tak s nou mal uz davno urobit poriadok namiesto toho aby ti radil nech konas trebars aj sudnou cestou... 😲 to ako ide sam proti sebe? 😕
a to s tymi kolegami ma 2 strany mince, v dnesnej dobe sa kazdy boji o robotu, kym sa nestretne s takouto situaciou tak ze sa ho bytostne dotyka malokto je ochotny riskovat... vsetci maju hypoteky, zeny na materskej alebo par rokov do penzie... s tym nic nenarobime a prave z tohto zamestnavatelia najviac tazia 😝

trpaslikg
28. jan 2010

tak u nas v praci takhle buzeroval jeden Polák...nastoupil na misto zástupce ředitele a co ten dokázal :D...třeba přeběhl celou dílnu aby donutil 55-ti letou pani vyplivnout jablko, protože se v pracovní době nesmí jíst...jenže, když je pauza až po 4 hodinách tak to prostě bez svačinky nejde...v té době tam byl ředitel Němec a jelikož jsem ho znala, když ještě nebyl tak i jako normalní dělnice, jsem se nebala cokoliv říct (nabonzovat)...pán tam vydržel rok a během té doby se dostal až na pozici obyčejného mistra, pak odešel sám 😀...a hned na to povýšili z dělňase na mistra další pako, hodně na ženský, pořád se na nás lepil a jednoho našeho né moc chytrého kolegu neustále urážel a nadával mu do neschopných...do půl roku od oznámení byl pryč, ale i svou vinou, byl moc suveréní a něco i pokradl...ale opravdu to je jen náhoda, že to šlo všechno řešit, většinou je lepší dát výpověď...bohužel ☹

libka1
28. jan 2010

😀 Bol som ráno za šéfom, že chcem pridať. Poklepal ma po ramene a povedal:

"Tak pridaj!" 😀

zmrzlinka
28. jan 2010

ja pracujem v zahranici a ked prisla kriza a doslova zacal teror,tak som zapisala do odborov.Boli sme viaceri a pomohli by nam ,ale..... musi nas byt tam zapisanych asi 60% a kolegine sa nechcu zapisat,lebo sa boja,ze pridu o robotu.Pritom zamestnavatel nezisti kto zo zamestnancov je a kto nie je v odboroch.Mohli sme mat lepsie pracovne podmienky a vyplacali by nam mzdu podla zakona...... ale ludia sa boja a tym to konci.

Ja to proste nechapem,preco tie moje kolegine nebojuju za to,co im podla zakona patri.A tiez preco sa proti niektorym manazerom nepostavia.Ja som sa zatial stale postavila a nic sa mi nestalo.Som tu a mam aj pracu.Mne to pripada,ze niektori ludia su ako ovce.Ako baca zaveli,tak robia.Akurat neviem ako to dopadne,ked im povie,aby skocili zo skaly 😀 😀 Skocia? ☹

aveline
28. jan 2010

libka 😀 😀 😀 vyborne
informuj priebezne ako postupuje pribeh znameho

elise: ako dlho Ta sef terorizuje? Nepochopim, ked nadriadeny terorizuje kvoli tomu, ze podriadeny ma vyssie vzdelanie, je sikovny a pod. Takito ludia su obycajni zakomplexovani chudaci. Namiesto toho, aby boli radi, ze maju v time inteligentneho cloveka ochotneho pracovat, tak sa ho chcu co najskor zbavit. To len podvrdzuje, ze nie su velmi obdareni rozumom, lebo nevedia vyuzit potencial podriadeneho a ukazuju, ze sa ho vlastne boja. A navyse vo vela pripadoch sikovny podriadeny ani nema ambicie dostat sa na miesto svojho sefa. Ja mam tiez o par stupnov vyssie dosiahnute vzdelanie ako mal moj sef a tiez to nevedel prezit a to som si na tom nikdy nezakladala.

libka1
28. jan 2010

presne toto je aj pripad toho mojho kamarata... + este ze jeho sef firmu okrada (tak nenapadko, vidia to vsetci co su okolo neho ale vedenie to nevidi alebo nechce vidiet) a on jediny sa mu postavil, zbytok ludi su ako ovce, co im prikaze to spravia, aby ho nenahnevali 😅 ... a nakoniec jeho sekiruju vsetci, lebo jeho sef je najlepsi a zastavaju sa niekoho kto je uplna moralna zumpa 😝 nuz, aj tak sa da, niekto sa vie predat, pritom IQ hupaci kon... ach jo 😅

elise
28. jan 2010

aveline od kedy som prešla na jeho oddelenie v marci bude rok ☹ postavila som sa mu v septembri zistil že nemá kto robiť moju prácu chvilu bol klud ale zase začína vieš ostatné kolegyne sním spávajú ja nebudem ani bicykel by som si onho neoprela 😝

aveline
28. jan 2010

neznasam ludske ovce a hupacie kone 😠 a 25-rocnych manazerov a riaditelov, ktori pojedli vsetku mudrost sveta

elise
28. jan 2010

teno má po 50 -tke takže starých chlípnikov 😝

aveline
28. jan 2010

veru, ani starych chlipnikov nemusim 😠 a ani ostatnych onych, ktori neboli zaradeni do ziadnej kategorie

blazka24
29. jan 2010

a kde ste na FB?

v16
10. apr 2010

ahoj,
vidím, tu veľa ľudí, ktorí majú priamu či nepriamu skúsenosť s mobbingom, tak si myslím, že by ste mohli pomôcť s prieskumom k bakalárke a to jednoduchým vyplnením tohto: http://vlado.dotaznicek.sk dotazníka. vopred vám všetkým moc ďakujem
v.

rainee
22. apr 2010

ja si myslim ze pri mobbingu sa vela nezmoze lebo kazdy sa boji ozvat aby to nebolo este horsie, aby nestratili aj takuto na h..pracu. zatial si nikto moc nepomohol aj ked sa ozval, pre pokoj duse je asi najlepsie riesenie dat vypoved, bohuzial....

alenk
26. apr 2010

ahojte, som asi speci pripad mobbingu ☹
kvoli krizovej situacii v nasej firme sa so mnou v januari chceli dohodnut na odchode, kedy som ja oznamila svoje tehotenstvo. to sa manazer tvaril, ze ved sa dohodneme inak. na to mu asi mzdarka vysvetlila, ze sa ma nezbavi a tak sa zacal teror ☹ najprv pokus, ci si neznizim uvazok na polovicny za polovicny plat - s tym ze sa bude znizovat plat celej firme o 40%. potom celofiremne znizovanie platu o 20% a skarede vyhrazky ked som to odmietla podpisat.
minuly tyzden mi nariadili vycerpat si vsetku dovolenku pred nastupom na MD, pocnuc dneskom. ustne sme sa dohodli, ze dovolenku vycerpam neskor, no dnes sa manazer divil, ze preco som v praci? ze ved som mala byt na dovci. po odmietnuti, mi nariadil cerpat si ju od zajtra, ze ON CHCE aby som si ju vycerpla. a hodinu na to mi napisal mail, ze podla minulotyzdnoveho nariadenia som dnes na dovci, takze mi plynie cerpanie. po urputnom boji som ja ustupila a celu dovolenku si vycerpam v maji, pricom v juni budem nahrana - ak nebudem vladat chodit do prace, tak budem jednoducho nutena ist na PN ☹ comu sa z financnych dovodov snazim vyhnut ako sa len da ☹ ale ocividne im ide prave o toto...
akoze vsetko by som to v pohode zvladla, keby nie som tehotna, lenze takto nemam inu moznost len tam byt a hormonom nerozkazem, takze som psychicky celkom na dne ☹ dnes som asi hodinu na wecku lapala dych, nedokazem sa normalne bavit so sefstvom, argumentovat, lebo hormony mi hned natlacia slzy do oci a uz vyzeram ako debil ☹
no a dnes popoludni to sef zabil, dal mi do stvrtku take pracovne ulohy, ktore by mi normalne trvali dva - tri tyzdne ☹
mam taky citak, ze ked sa koncom maja vratim, bude to s pracovnymi ulohami podobne ☹ to je cielene vystvavanie zamestnankyne ☹

utrapena
30. nov 2011

Mám problém s kolegyňou v práci :Ja tam pracujem už dlhšie pred piatimi rokmi nastúpila jedna pani zhodou okolnosti som ju poznala a preto mi bola pridelená na zaškolenie.Zo začiatku bolo všetko v poriadku,ale keď, potom neskôr zistila,že dávam väčší výkon ako ona tak to povedala aj ostatným a tie závistlivejšie začali mi hádzať polená pod nohy.Začali hovoriť majstrovy, vedúcej úseku,že podvádzam a nech mi kontrolujú kusy a na počudovanie ich som mala všetko v poriadku.Potom keď to nevyšlo tak všade kde chodila tak na mňa nadávala a hlavne vulgárne.Od vtedy až do teraz mi robí doslova peklo na pracovisku,už som bola aj za majiteľkou aj za vedúcou a za majstrom som bola dokonca s manželom,nič sa nerieši.Ja svoju prácu mám rada a nerada by som menila,lebo všade inde tu v mojom bydlisku by som tak platenú prácu nenašla a tie peniaze by nám chýbali.Rozprávali sme sa so známym na súde už aj kôli tomu,lebo teraz najnovšie sa začala vyhrážať žalobou a mi nevieme,aký má zase na to dôvod,lebo si ju už vôbec ani nevšímam a ani nereagujem na jej vulgárnosti, ktorými ma poza chrbát častuje.Predtým som chodila do práce rada,teraz keď mám ísť a pomyslím si čo ma tam čaká tak ma brucho rozbolí a musím ísť najprv na záchod a až potom do práce.Poraďte mi prosím,čo mám robiť?Ďakujem.