Psychoteror na pracovisku. Ako sa mu brániť?

emjee
21. feb 2008

ahojte

stretli ste sa niekedy osobne s mobbingom (zo strany sefa) na pracovisku? ak ano, ako ste to riesili? da sa ucinne branit aj inak ako vypovedou?

sisaha
30. nov 2011

@utrapena je mi cudne, ze ani veduci, ani majitel mobing na pracovisku neriesi.. Ak z prace nechces odist, tak si zbieraj na nu jej "prusery" a chyby. Ked sa ti nazbieraju tak to na nu vytiahnes...Co sa tyka mobingu, vacsinou sa sudia zamestnanci s nadriadenymi...tu ide o sikanu medzi zamestnancami. neviem co ti mam poradit, hadam len to, ze jej to budes rovnako oplácať a snaziť sa na svoju stranu nakloniť si vacsinu kolegov a ona bude musiet sklapnut... Pripadne, urobit pred sefom konfrontaciu...nech priamo pred nim povie, preco ta ohovara, dovod a v zalohe maj jej chyby..., ktore pouzijes proti nej.

zabka88
2. dec 2011

@alenk ahoj, na tvojom mieste čerpam dovolenku v maji ( stym nepohneš, nadriadený ti zo zakona môže nariadiť čerpanie) a v juni choď na PN, bude to síce ubytok financií ale teraz potrebuješ byť hlavne v klude kvôli bábu - to má prednosť. zjavne ťa chcú vyštvať, aby si ukončila prac. pomer ešte pred nastúpení na materskú, nenechaj sa k tomu dotlačiť, ťažkých úloh sa neboj, kým si v ochrannej dobe nemôžu ťa vyhodť. držím palceky..

maximka33
28. máj 2012

holky, mám problém se šéfem. neustále mi dává najevo, jak mu vadí, že jsem skoro každý měsíc doma s malým na paragrafu (max. týden). a když ne s ním, tak mám dovolenou nebo jsem nemocná já. to je sice pravda, ale navíc se střídám s manželem v tom hlídání a práci si odvedu, jsem tam pak déle. dneska mi zas volal. a to si zařizuju hlídání na zítra, abych tam mohla zase přijít na školení! že si o tom musíme co nejdříve promluvit. připadá mi, že mě chce odtamtud vyštípat, abych sama dala výpověď. přece nejsem jediná ženská, co mívá nemocné dítě! a kdybych byla lemra líná a nedělala, tak to je něco jiného, ale jsem fakt zavalená prací, že se snažit makat co nejefektivněji. na to školení jsem se mu mohla taky vyprdnout, ale snažím se to zařídit, abych tam mohla být. už jsem to udělala ve čtvrtek, kdy hlídala osmdesátiletá babička, co má problémy s nohou.. nemůžu ji přetěžovat.. mám pocit, že jeho chování už hraničí se šikanou. jak se mám bránit???

grettka
28. máj 2012

@maximka33, vies, zamestnavatela nazaujima, ze ti nema kto strazit chore dieta. Jeho zaujima ci a ako odvedies pracu, za ktoru si platena. Na jednej strane, je teda pochopitelne, ze tvoje caste absencie prekazaju, tyzden kazdy mesiac, to je vcelku dost, ale na druhej stane ty ako matka mas prioritu svoje dieta, co je uplne prirodzene 🙂 .
Skolenie absolvuj, tym das zamestnavatelovi najavo, ze ti na praci zalezi, ale zaroven mu potom povedz, ze pracu neflakas a snazis sa ju robit co najlepsie a v ramci svojich moznosti. Musis sa pred nim obhajit, a to najlepsie tym, ze mu dokazes, ako si vies zorganizovat cas a pracu. Aj obdobie chorob u deti po case bude menej caste.
Drzim palce, pretoze toto je beh na dlhe trate.

zabka88
28. máj 2012

@maximka33 otvoreným rozhovorom 🙂 myslím že tvoj šéf sa bojí že to s tebou bude takto stále , tak mu skús vysvetliť že toto je také obdobie, ale ak mu vadí len to že nesedíš v robote na zadku, tak mu oponuj, že robotu si urobiš , veľa vecí sa dá aj z domu od PC, alebo telefonom.. na tvojom mieste ho požiadam aby ti spísal čo okrem absencie mu na tvojej práci vadí, a tak sám pochopí že vlastne nič 🙂 držím palčeky

katarinka1234
5. feb 2015

Dobrý deň,

som študentkou posledného ročníka v odbore sociálna práca na UPJŠ v KE. Bola by som Vám vďačná za 5 minút Vášho času venovanému dotazníku na tému MOBBING.

Viem, že ste bombardovaný podobnými príspevkami, preto Vám vopred ďakujem za ochotu.

Príloha: odkaz:
https://docs.google.com/forms/d/15mb1zlaXYi7mHh...

sisi86
23. apr 2015

Ahojte baby, chcela by som vás požiadať o radu. Ani v podstate neviem či je to mobbing. Mám šéfku, ktorá si zo mňa stále robí srandu. Som dosť snaživá a vo všetkom ochotná. Momentálne sme na oddelení ostali 2 baby zo 4. J som tam služobne najdlhšie. Kolegyne, ktoré náhle odišli mali inú agendu ako ja, tak sa za chodu učím ich prac. náplne. Keďže je toho dosť tak robím aj chyby a keď sa to stane vždy si ma zavolá a dohovára mi ako malému dieťaťu, alebo sa zasmeje a prekrúti očami. Mimochodom pracujem v soc. sfére, čiže žiadny vrcholový manažment 🙂. Všimla som si na sebe že v práci začínam byť neistá a pritom je to práca, ktorú som vždy chcela robiť. Baby poraďte mi lebo ja fakt neviem ako mám na to reagovať, ale už mi to začína poriadne liezť na nervy. Kolegyne odišli tiež kvôli tomu, lebo boli podľa šéfky neschopné, ale ja som ju vtedy ešte nezaujímala.

h2
23. apr 2015

@sisi86 Ahoj, ja neviem, skús napísať nejaký konkrétny prípad, lebo podľa toho, čo píšeš, to až tak strašne nevyzerá: dohovára, zasmeje sa a prevráti oči. Totiž, sú aj šéfovia, ktorí pri chybe zamestnanca revú, ako zmyslov zbavení, vyhrážajú sa výpoveďou, prípadne zlú robotu kážu prerobiť v neplatenom nadčase...

dai
23. apr 2015

@sisi86 obycajne najrychlejsie vzdy pomoze priamy rozhovor - ked ti nieco vadi, daj to tej druhej strane najavo - ta mnohokrat nemusi vobec tusit ze ty to tak prezivas...
tiez mi to tak strasne nepripada - to co popisujes... ak to ma na teba ale taky negativny vplyv tak moze byt ze je to horsie ako to znie... na druhej strane je normalne ze si neista ked sa za pochodu ucis agendu dalsich 2och ludi...

sisi86
25. apr 2015

Baby díky za feedback, máte pravdu nie j to také strašné preto som písala, že ani neviem či je to vôbec mobbing. Viem, že sú šéfovia kto kričia a vyhrážajú sa výpoveďou aj takú šéfku som mala, ale pri nej som aspoň vedela na čom som, ona ma nemala rada a ja ju mali sme v tom jasno. Toto je iný typ šéfa. Ona je na mňa strašne milá, ale od ostatných kolegýň som počula, že ma ohovára, je to nepríjemné lebo sa tvári ako milujúca matka. Dve kolegyne odišli pre to isté, nebo z nich urobila neschopáčky. Mňa by len zaujímalo ako sa k nej správať byť takisto slizko milá, vyhýbať sa jej, ...alebo?