Psychoteror na pracovisku. Ako sa mu brániť?

emjee
21. feb 2008

ahojte

stretli ste sa niekedy osobne s mobbingom (zo strany sefa) na pracovisku? ak ano, ako ste to riesili? da sa ucinne branit aj inak ako vypovedou?

google
21. feb 2008

emjee nedavno bola o tom kdesi reportaz v tom zmysle, za branit sa da - ale je to vraj velmi velmi tazke dokazat. vacsinou je to vraj (v ociach sudcu) v rovine tvrdenia proti tvrdeniu. Ale ak si sa s tym stretla, mala by si konat. Ja by som na tvojom mieste upozornila najskor sefa a ak to nempomoze, obratila sa na pravnika.

google
21. feb 2008

a v akej forme si sa s tym stretla, ak to nie je tajne?

jankajs
21. feb 2008

Stretli, stretli... no a asi iné východisko ako odísť zatiaľ na Slovensku nie je. Ja som si povedala, že ak sa nepodarí otehotnieť, mením prácu. Ale čo tak počúvam ľudí a ich zážitky z pracoviska, mám pocit, že tí šéfovia sa asi klonujú. Proste im niet rady, sú totiž miesta, kde už nad sebou nemajú nikoho a ak áno, tak nadriadený je veeeeľmi ďaleko. 😝

google
21. feb 2008

Mozno aj ine vychodisko je - len ludia sa boja o pracu a tak radsej cusia a trpia to... Lebo keby sa nahodou postavili proti sefovi, stratia pracu... asi aka je realita

silwietta
21. feb 2008

emjee, mam to za sebou, ale nie zo strany sefa ale zo strany mojej podriadenej... riesila som to zmenou prace...

emjee
autor
21. feb 2008

google praveze ma mobbuje moj sef 😅

google
21. feb 2008

ved to prave silwi... nie aby odisiel ten, kto to sposobuje... vacsinou odide ten, kto tym trpi

emjee
autor
21. feb 2008

nadava mi na chodbe pred ostatnymi, zhadzuje ma, vcera ma vystahoval z kancelarie a presadil do inej, kde musim sediet sama, dava mi prac. ulohy, ktore nemam v popise prace a ked odmietnem ich plnit robi caviky ... 😝

google
21. feb 2008

no emjee, to je nejaky poriadny pako!

qietocek
21. feb 2008

ci to bol mobbing v pravom zmysle slova neviem 🙄 ale ked nic co spravis nie je dobre a nieco x-krat prepisujes a po nekonciacich sefkynych "korekciach" sa dosiahnes text na 99,9% podobny tvojmu "nemoznemu vytvoru" co nema ani hlavu a patu... v tom case som bola rada ze mam pracu, bolo to hned po skole takze "mlada" truba ked pre nic ine tak aspon z principu ☹ nestalo mi to za to sa s niekym hadat 😔 😔 😔 drzala som "hubu" ale krok nie /co som dostala na stol to som sa snazila vyriesit hned a tak som este aj kazila 😠 😠 😠 vykonnostnu tabulku 😅...

mixka
21. feb 2008

preco to nazyvate mobbing a nepisete normalne o terore na pracovisku 😕 ??? to uz vazne slovensky jazyk vymiera, ako chceme byt strasne svetovi 😠 ???

silwietta
21. feb 2008

hold u nas je to tak ☹ ale ja som aj tak chcela zmenit pracu, to ma viac nastartovalo...

qietocek
21. feb 2008

...pri prvej prilezitosti som sla 😉

google
21. feb 2008

emjee tak asi ostava len drzat ti palce, aby si si coskoro nasla nieco lepsie a pokojnejsie 🙂

qietocek
21. feb 2008

emje musi to byt riadny pako 😠 😠 😠

drzim palce nech si cim skor najdes nieco lepsie 😉

emjee
autor
21. feb 2008

idem to riesit vypovedou, vlastne vcera som ju uz podala, ale klasicku s dvojmesacnou vypovednou, no pri hadke som navrhla riesit to odchodom ku koncu mesiaca, vyjadril sa, ze nikomu nebudem chybat, tak dufam, ze sa dnes ako-tak dohodneme 😅

mixka - to nie je o svetovosti, pisala som o tom diplomovku, mam tento pojem zauzivany

qietocek
21. feb 2008

emje, drzim palce nech najdete rozmne riesenie tvojho odchodu

silwietta
21. feb 2008

emjee a mas uz nieco ine v zalohe? ak nie, tak si rob svoje a ignoruj ho, aspon budes mat peniazky...

google
21. feb 2008

emjee napis potom ako to dopadlo, drzim palce

emjee
autor
21. feb 2008

silwietta nieco sa mi rysuje, ale aj keby to nevyslo, radsej budem mesiac dva dobrovolne nezamestnana ako toto znasat

mikca
21. feb 2008

ahoj taky bych to nenazývala mobbingem, ale buzerací na pracovišti 😝 ..já se s tím setkala hned při mém prvním zaměstnání po škole, nastoupila jsem na ARO což je dost náročné odd. bylo nás tam asi 30 sester...a stačilo pět služebně starších sestrer, které dokázali tak buzerovat...ža jsem to po měsíci prostě vzdala...dodnes mě to mrzí-, protože mě práce bavila, ale za to abych chodila s brekotem do práce , abych se ráno budila v takoém strresu že jdu zas do práce a chytnu jednu s "těch" na směnu ..to mi fakt nestálo..je fakt že se to obtížně dokazuje, ale já bych nemohla pracovat na místě kde se necejtím dobře....tak držím palce 🙂

dadulka19
21. feb 2008

emjee,držím palce,nech sa to rýchlo vyrieši 😉

silwietta
21. feb 2008

tak drzim palceky 😉

mixka
21. feb 2008

jasne emjee, len ja sa nestacim divit, ako sa vsade uz pisu anglicke nazvy, ako keby sme zabudali na nas jazyk 😔

a k teme... ja som to tiez zazila, ked som robila asistentku obchodakovi - total buran a vyvrcholilo to tym, ked mi povedal, ze taka asistentka, ako ja je mu na p..u 😠 som to vyriesila tym, ze som sa dala na pn.ku a poslala im vypoved a viac ma nevideli 😎

matinka
21. feb 2008

emjee, ja som to zazila u predchadzajuceho zamestnavatela, inak super firma, super kolektiv, ale moj sef ma zacal najprv pred ostatnymi cielene zhadzovat a vo mne vyvolaval pocit, ze na mna je len on dobry. Vtedy som o jeho hre este nic nevedela, vypuklo to, ked som sa od riaditela dozvedela, ze ja vlastne nic nerobim (robila som aj za sefa, lebo on bol len na nete). Vrcholilo to mojim ponizovanim v kancli, vrieskal na mna pred kolegami, ja som zostavala z toho v soku a nakoniec si predo mnou normalne prdel a odstreloval lupiny po kancli. 😝 Proste otras presiel do humusu...
Nakoniec som sla riaditelovi dat vypoved, kde to zo mna cele vypadlo a vsetko som mu porozpravala. Kedze to bol aj pre neho sok, tak ma nechal odist... a potom moj sef do par mesiacov kvoli nezvladaniu prace (ved 1,5 roka nepohol prstom a doba sa pohla) podal vypoved...

mixka
21. feb 2008

pre mna z toho vyslo jedno poucenie a to nenechavat si to pre seba. treba o tom rozpravat a riesit to, ak je co len minimalna sanca 🙂 u mna to zial mozne nebolo, lebo konatelka bola elegantna dama a daleko vulgarnejsia nez moj tupy kolega, takze ta by to len tazko pochopila 😀

lienkal
21. feb 2008

ahoj, taky jsem vydržela na pracovišti, kde nás šef terorizoval psychicky, psali jsme na něj stížnosti i na vedení do Německa a odezva byla, že byli všichni stěžovatelé propuštěni, co jsem se dočetla od psychologů, tak je lepší si zachránit vlastní kůži a dát výpověď, bohužel je někdy boj marný, já jsem výpověď dala a zpětně lituji, že jsem to neudělala dřív, že jsem chtěla v práci dokázat, že vše dle šefových rozkazů zvládnu, ale byla to blbost, byl to psychicky nemocný člověk, kterého těšilo, že lidi šikanoval 😒

mixka
21. feb 2008

lienka, prepustili tych co sa stazovali 😨 ??? to je chore 😠

matinka
21. feb 2008

ja by som sa dnes urcite sla stazovat skor, len vtedy som bola prilis mlada a neverila som, ze by mi riaditel mohol uverit (kedze moj sef si u neho denne robil uzasny PR), teraz viem, ze by som nic nestratila... A keby ma aj vyhodili, robota sa vzdy najde 😉

scai
21. feb 2008

já jsem to zažila v první práci, buzerovala mě ale PODŘÍZENÁ. Já se ale nedala a tak jsme se chytly a pak už se tam fakt nedalo chodit. Prostě donášení šéfovi (ten stál ale na mé straně),naschvály a to takové že jsem nemohla dobře vykonávat svoji práci (třeba mi zapřeli telefon, na který jsem čekala)...a nejhorší bylo,že další holky ze strachu se k ní přidaly,samozřejmě když tam ta zrůda(fakt se jinak nedá nazvat) nebyla,tak pomlouvaly,sotva přišla tak to bylo Janičko,už jsem to udělala.... no hrůza, já lízt do zadku neumím. A tak jsem ještě s jednou podřízenou, která ji taky do zadku nelezla) dala výpověd, se šéfem jsem to obrečela,ale pak ulevilo se mi! Ono se nedá chodit do práce,když mám jen při pomyšlení na to,že tam půjdu průjem, zvracím... no asi to znáte!