Rady pri otvorení second handu

ferkyna
3. jan 2018

Ahojte.má tu niekto skúsenosti s otvorením second handu?co vsetko treba.co to obnasa..budem vdacna za kazdu radu 😉

tt247
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alaguema
4. jan 2018

@tt247 Chát je po milú jarmilu, ale problém väčšiny slovákov je, že nežiadajú adekvátne služby, neriešia ak je problém, sú ticho. Všímam si to, odkedy sme sa vrátili na SK. Či je to gastronómia, alebo ubytovanie, alebo iné služby. To, že niekto iný vyberal ubytko, pre mňa nie je argument. Sme tam a platíme to? Žiadam adekvátnu službu. Aj to najlacnejšie ubytovanie má psiu povinnosť vymieňať prádlo. To je elementárna vec preboha. Ale keď nikto nič nepovie, tak tie postele budú špinavé aj rok...veď slovač znesie.

lilke
4. jan 2018

ja napr. v kiku, tescu a podobnych nekupujem, kvalita nanic, chcem pre deti kvalitnu hustejsie tkanu bavlnu, poriadnu lyziarsku bundu a oteplovacky, kvalitne termopradlo,... Napr. pri veciach z Lidla sa mi dieta stale skriabalo, a oprate to bolo. Kupujem radsej drahsie. Ozeliem eura, posuvam vsetky veci dalej do rodiny. Ale podoma moje deti nosia bud zdedene, alebo veci zo sekaca. A tam si vyberam tiez kvalitnejsie materialy, nevadi, ze su trochu vyblednute. Alebo nohavice synovi, ma obrovsku spotrebu, hadam kazdy tyzden roztrha na kolenach. A nasevky su drahsie ako rifle zo sekaca.

iguaza
4. jan 2018

@alaguema Stacilo napisat, ze sa o seba staram, ci? Kazdemu druhemu ano. Ty si musela zdoraznit ze rada krasne vonias, mas pestovane vlasy, rada sa dobre obliekas, si udrziavana a cvicis a mas vela penazi. Hovor mi daco o malomestiactve omg

iguaza
4. jan 2018

aj tak to nikoho myslim nezaujima, tak to neprehanaj....zase odtial potial

zarrinka
4. jan 2018

@judar Uff, fakt to v tom dejavu tak vyzera? Sice je pravda, ze ja som v second hand nikdy nebola no podlav slov pani odtial som si myslela, ze su naj..

alaguema
4. jan 2018

@iguaza Nenapísala som, že máme veľa peňazí. Ale že ich máme dosť a nie je dôvod, prečo nakupujem v sekáčoch. Veľa a dosť sú významovo odlišné slová. Mám veľa môže znieť chválenkársky. Mám dosť znamená, že s tým, čo mám si vystačím. Nedáva ti to konkrétnu informáciu o tom, koľko to reálne je. A že cvičím a dbám o seba...asi ťa to irituje, ale nebol to zámer. Už som vysvetlila, prečo som to napísala a že to nebolo na tvoj vkus dosť stručné, s tým ja nič neurobím. Mimochodom - asi nepoznáš definíciu slova "malomeštiactvo", ak ho aplikuješ na túto situáciu. Ale tak pre teba slovo a jeho význam hore dole, tu zmeníš to, tam prekrútiš hento a tému na rozhorčovanie sa máš hotovú. Veď maj, ak ťa to baví.

judar
4. jan 2018

@zarrinka žial ano..tvária sa ako taliansky second hand s talianskými značkami najdu sa tam značky obnosené ako diesel atd to väčšinou na sebe pofotia a predaju rovno cez fb ...bola som tam 2-3x a hned som sa aj otočila lebo akože dať za nosený a spratý sveter dakej bezvýznamnej podradnej značky ktorých je v súčasnosti dooosť takých aj po tržnicách 15-20€ no akože...a velmi sa cez fb propaguju lenže skutočnosť je fakt biedy ked tam človek ide a popozerá tie drevené stojany ...často krát tam spropaguju aj gucci a neviem aké obnosené značky že hlúpe kačice im zato sú schopné dať niekolko desiatok eur

lavieenrose
4. jan 2018

@alaguema
@tt247 ja som nikde nenapisala ze bolo spinave postelne pradlo - obliecky.. spinavy bol gauc a prehoz cez postel...a perina a vankus bola katastrofa preto ze vypln bola stara ako praha ;) boli sme prvy a posledny krat na takejto akcii...nie koli tomu..skor koli inym okolnostiam

sardinka32
4. jan 2018

Ja som si naposledy pred mesiacom kupila v Humane zimny kabat za 12 eur znacka H@m...uplne ako novy a tricko Adidas Clima Cool za 6 eur. Doma mam aj suknu Zara tiez kupovanu v Humane a vyzera super. Chodim tam len na urcite druhy oblecenia - kabaty, saka, exclusive tricka (cize nejake znackove) a idem het. Ten hrejivy pocit, ze tak malo som dala a mam super vec, je fajn. :D Je ale pravda, ze niektore veci - napriklad kabelky, ked som minule videla, som sa smiala, ze co to za strasiaky tam vobec vylozili. 🙂

ostorha
4. jan 2018

@sardinka32 Ja som tiez presne tak isto ako ty kupila kabat H@M aj suma bola rovnaka 12 euro klasicky cierny dvojradove zapinanie taky vojensky styl ale TH. a Posledne som ulovila aj 2 pekne kabelky jednu Furla -kozeny velky sedy vak za 6 e a taku kabelu Birkin style od anglickej znacky Tods za 2 ecka bola uplne nova ale trebalo menit zips tak reku aj tak vezmen lebo bola nova peknej bezovej farby znacka mi bola neznama ,ked som prisla domov tak so zvedavosti co som ulupila som si vyhladala na gogli ze stoji presne ten typ aj farba 400 libier ked by som ju mala kupit z tej stranky tak s postovnym by vysla cca do 500e /netusim aky je kurz iba triafam/,cloveka to potesi ze ma peknu,kvalitnu vec a za malo penazi.Treba mat fakt stastie a daju sa najst aj velmi fajne veci .

janulka1802
4. jan 2018

@ostorha Juj tak také kabelky by mi tiež urobili poriadnu radosť ja som dostala furlu k narodeninám ale oveľa viac ma poteší nakup za pár drobných ako zbytocne preplácanie

ostorha
4. jan 2018

@janulka1802 To co si spominala ze manzel chodi do sekaca a ze ako pekne sa vie poobliekat vlnene svetre, kabaty.Aj ja kupujem chlapom v rodine kasmirove a vlnene svetre/potom im to pracne rucne odzmolkovavam ked sa to vacsinou pod pazuchami zazmoli/ Moj mladsi brat ma rad znacku Mc Gregor tak ked vidim vestu,koselu,sveter alebo bundu tak beriem ked sedi velkost a je to zanovne lebo viem ze ho to potesi.Fakt sa daju kupit na muzov krasne veci,l ako si uz spominala ta muzska moda sa meni pomalsie .

janulka1802
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka1802
5. jan 2018

@ostorha Jaj omylom som sa zmazala na zmolky odporúčam odzmolkovac je to super vecička inak toto presne robí môj manžel že keď si niečo kupi dá do Google značku a vyhodí mu vždy že ide o luxusnú značku ja som rada že manžel sa takto oblečie cely za pár drobných a kvalitne všetko prírodné luxusne materiály ako vlna hodváb Kašmír keby ešte ja som tak vedela so mnou to je horšie ale sem tam niečo nájdem

chabadova
19. jún 2018

Ja mam second hand a beriem tovar z Nemecka.krasny cisty kvalitny aj s visackami.ja uz by som v zivote nedala za rifle 30 eur a take iste mam za 3 eura.detske oblecenie krasne uplne nove niektore.a hlavne kvalitny material nie ako z pepca hnusne nafarbene roztahance

mircalla
19. jún 2018

Nedavno som pochodila v BA par sekacov, sice som par veci napokon kupila (len sebe) 99% veci bola ozaj cista katastrofa, mnohe dokonca poskodene. Nasla som par kuskov, ale fakt som musela velmi dlho hladat

ferkyna
autor
20. jún 2018

@chabadova vedeli by ste mi poradit dobreho dodavatela?

chabadova
20. jún 2018

@ferkyna bohuzial ja som za kontakt zaplatila 3000 eur.nehnevajte sa.

zuzanamalicka
3. dec 2018

@chabadova mohla by som súkromnú správu napísať ? dodávateľa nepotrebujem toho sa nebojte 😀

chabadova
3. dec 2018
zuzanamalicka
3. dec 2018

@chabadova písala som 😀

nanus83
15. dec 2018

@chabadova dobry večer, mohla by som aj ja správu? Potrebujem radu, nie dodavatela 😉 vopred dakujem

chabadova
15. dec 2018

@nanus83 jasne

lindusss2016
15. dec 2018

@chabadova cez internet nepredavas?

chabadova
15. dec 2018

@lindusss2016 nemam na to cas sa tomu venovat