Registrácia na úrade práce a všetko okolo toho

tslobik
23. jún 2019
Ahojte, 13. augusta mi končí zmluva na dobu určitú. Nechcem podpísať jej predlženie. Dokedy sa mám zareg. na ÚP? Kedy dostanem prvú podporu v nezam. ? Je to 50 či 55% z hrubej mzdy? Ako často sa treba hlásiť na ÚP? Resp. nejaké rady, čo by som mohla vedieť a nik z pracovníčok mi nepovie... Ďakujem krásne.
liz_lemon
23. jún 2019
evidencia na UP nie je tvoja povinnost, ale ak sa chces registrovat, tak mas na to 7 kalendarnych dni od skoncenia PP, podpora je 50% VZ (hruba mzda), na 6 mesiacov, ako casto sa budes hlasit zavisi od tvojej referentky, ja som chodila raz za 2 mesiace
otrokarka
23. jún 2019
ja mám veľmi zlú skúsenosť z úradom práce...Bola som sa zaevidovať,riadne vypísala dotazník a napísala kde chcem pracovať v akej oblasti a nemám záujem dochádzať.Lenže pani úradníčka mi stále nasilu núkala nejakú prácu čo nesplnala moje požiadavky a nútila ma sa hlásiť tam kde mi ona prácu vybrala...aj ked zamestnávateľ núkal minimálnu mzdu.A povedala mi,že ked budem odmietať tak ma vyradí z evidencie.A to som bola na ÚP len 2mesiace.Sú nasilné a za každú cenu chcú človeka vyradiť
queen_mary
23. jún 2019
Let us google it for you
@otrokarka to nechápem kde zijes. V bratislave su zlate tety, a pracu mi nenukali ani raz
tslobik
autor
23. jún 2019
@otrokarka No pekne....ja by som im povedala svoje. Človek robí 15 rokov vkuse od skončenia školy a ešte budú robiť takéto problémy s almužnou. A že poniektorí "spoluobčania" takto žijú celý produktívny život....to sa nič nedeje a na dôchodku obstoja lepšie ako tí, čo celý život pracujú. Kde to len žijeme......na Slovensku
queen_mary
23. jún 2019
@tslobik netusim kde dotycna zije, ale takto to na urade orace teda nepebieha. Este je otazka, ako sa k nim chova, ked tam pride.
tslobik
autor
23. jún 2019
Ak budú mať takýto prístup, ja im poviem svoje veru....Ja tiež nemám problém sa zamestnanať, odchádzam z práce dobrovoľne......práve kvôli malej mzde, dochádzaniu a pod. na to koľko mám odrobených rokov v obore malé dieťa.
beky1813
23. jún 2019
Mojej mame dali pokoj, rovno povedala, ze ma od septembra pracu, za 3 mesiace tam bola raz 😃
tslobik
autor
23. jún 2019
No ja tiež viem, čo by som chcela robiť, mám presný cieľ a nepôjdem na nejaké miesto, aby som skončila ešte horšie ako teraz som. Preto odchádzam z práce, že chcem ísť hádam na lepšie. A končím práve teraz, lebo mám tak zmluvu a nechcem ju predlžiť, aby som im zase nenarobila problém.
fokuska
23. jún 2019
@tslobik Spoluobcania, ktori nespolupracuju su tiez vyradeni. Ak nepracovali predtym a nesplnaju podmienky, tak podporu nedostavaju. Tak isto aj nesplnili podmienky na dochodok, tak ziadny nedostanu.

To su take hluposti co sa siria a ludia tomu veria... dostavaju akurat tak hmotnu nudzu alebo prispevok na byvanie, rodicak, pridavky... vsetko to, na co ma narok kazdy ak splni podmienky. Tie nie su nastavene podla farby pleti ani etnickej prislusnosti...
tslobik
autor
23. jún 2019
@fokuska Bože....ano, ale mne ide o toho pol roka...potom je to aj tak jedno všetko. V živote som bola nezamestnaná chvíľu tesne po škole. Tak nechápem prečo by ma mali riešiť ako nejakú socku pol roka....Dovtedy si prácu nájdem, našla by som si ju aj hneď ale potrebujem čas aby som sa zdokonalila v jazyku a vypadla do zahraničia. Čo v tejto robote nedokážem. Asi som hold neschopná, ale od šiestej keď som už na nohách a prídem domov o pol šiestej (robím osmičky), potom úlohy s prvákom a môžem ísť spať a nie sa učiť jazyk v mojom veku. Ale asi pani úradníčky hádžu všetkých do jedného vreca. Tiež som určitý čas robila na ÚPSVaR a bola som milá a skôr mi ich bolo ľúto.
tslobik
autor
23. jún 2019
Ja nerobím v štátnej správe, ale vo verejnej a keby som si dovolila byť trošku drzejšia, nikto mi to netoleruje....Tak ako sa často na úradoch s tým stretávam.
fokuska
23. jún 2019
@tslobik Ale sak co sa rozculujes, podmienky su rovnake pre kazdeho. Treba preukazat, ze si pracu hladas. Niekde su iniciativnejsi a posielaju na rozne pohovory, niekde nie a nechaju to plne na teba.

Ak chces brat podporu, tak sa tomu prisposob a chod sa hlasit ako kazu a rob co vyzaduju.
tslobik
autor
23. jún 2019
@fokuska Ja sa nerozčulujem, len to na mňa ako si doľahlo.....😕

Tu začni písať odpoveď...

Odošli