Rekvalifikačný kurz. Mám nárok na dáku zľavu?

erika222
19. jún 2009

Čaute neviete mi niektorá poradiť či nemám nárok na nejakú zľavu,alebo možno aj na bezplatný rekvalif.kurz,ked som ešte na materskej?alebo kde by som si to mohla zistiť?diky

kisska
19. jún 2009

Najlepsie asi na Urade prace, tam by mali mat niekoho vyclenenho na tieto aktivity. Skus sa spytat, ale mozno nebudes mat stastie, lebo vacsinou sa na tieto veci rychlo minu peniaze. Najlepsie je skusit zaciatkom roka, ked su nove rozpocty 😉 Ale ked sa spytas uz teraz, mozno si budes moct vybrat a zaeviduju ta, alebo ti aspon povedia podmienky. Drzim palce 😉

dada1212
19. jún 2009

O aký kurz konkrétne ide?

erika222
autor
19. jún 2009

no chcela by som si ho spraviť ešte do konca roka /v januári mi končí materská/chcela by som účtovníctvo

nicolkarin
20. jún 2009

erika, zaeviduj sa na urade prace ako UCHADZAC O ZAMESTNANIE, (-nema to nic spolocne s nezmestnanostou), takto zaevidovana mozes byt aj ako zamestnana aj ako mamina na MD a potom mas narok na rekvalifkacny kurz aky si vyberies, teda ak urad prace pod ktory patris ma este volne prostriedky a miesto. moze sa stat, ze uprednostnuju nazamestnanych, ale aj tak sa zaeviduj, ved uvidis.

erika222
autor
20. jún 2009

No super ďakujem veľmi pekne.tak hor sa na úrad 🙂 🙂

danu
26. feb 2010

janulle22 • 1d • Dnes o 16:39
ahojky holky...
premyslim o kurzu nejspis nehty, ale jsem na materske...
slysela jsem ze to hradi urad prace, ale jak tomu je doopravdy nevim...
proto by me zajimalo jestli nekdo nevi jak to je? nevite jestli to jde aby to hradil urad prace i kdyz by jsem byla na materske?

nejde mi jen o nehty, ale chci , aby to tema bylo pro vsechny , kteri uvazuji o nejakym kurzu a mohli se tu na cokoliv zeptat...

dekuji moc...

marselina • 2d • Dnes o 17:26
pokud jsi na mateřské tak ti to nikdo nezaplatí,to až v případě že budeš evidovaná na úřadu práce.

janulle22 • 1d • Dnes o 17:30
to jsem si myslela, skoda... 😖

brumdinka • Dnes o 17:48
janull - a i na úřadě práce je to až po více jak půl roku evidence

janulle22 • 1d • Dnes o 17:50
to jako fakt?
ja myslela, ze aby zmirnili nezamestnanost ze to neni po urcite dobe... 😅

brumdinka • Dnes o 17:59
jan - neblbni, úřad práci ti práci nesežene - tu si musíš najít sama 🙂 ale berou to tak, že když je někdo prostě hodně dlouho bez práce, tak teprve začnou pořádat ty kurzy - dělaj to tak jednou do roka - takže když se ti povede se trefit do období kdy jeden skončil a druhej nezačal, tak máš stejně smůlu, navíc polovina těch kursů je stejně o ničem - přeloženo nemůžeš si vytrat co bys chtěla a co by se uplatnilo, ale to co oni maji v nabídce ve spolupráci s nějakou školou - takže tam třeba ani ty nehty nemusej bejt

prostě jestli se tim toužíš zabývat a založit si na tom třeba podnikání, tak je lepší si ten kurz zaplatit ze svýho 🙂

janulle22 • 1d • Dnes o 18:14
to uz neni, ze ti daji papir a ty musis obchazet a sbirat razitka...? no aj prave myslela, ze to jinak.. no tak ti dekuji za osvetleni... sice to jsem necekala,ale co uz... 😀

trinitka87 • snž • Dnes o 18:33
u nas stale razitka funguju a kurz sa da vybrat len taky ktory maju v ponuke a este musia mat aj urcity pocet ludi aby sa im oplatilo kurz otvorit. tiez sa priklanam k nazoru, ze radsej by som si ho sama zaplatila.

janazuza
27. feb 2010

Ahojte.
Našla som práve tuto tému. A práve v piatok som sa bola pýtať o rekvalifikačný kurz. na urade práce. Bolo mi povedané, že sa otvárajú, ale málo( ako podla zistení viem tak väčšinou je to zváračský, teda aspon u nás na urade.) A ešte mi pani povedala, že si treba podať žiadosť a ked budú otvárať náhodou taký aký by mi vyhovoval, tak ešte aj tak majú Vás nemusia vybrať( viem , že majú prednosť dlhodobo nezamestnaný a hlavne známosti).
Tak som zisťovala, že ak by som si zaplatila kurz sama,. či by nemohli aspoň niečo preplatiť( aspoň cestovné) tak nie, to je moja ochota....A ešte perlička, ak začnem chodiť na kurz, ktrorý si budem hradiť sama , nie som oslobodená od behania po firmách s papierikmi a musím sa ísť podpísať presne v termíne... 😖 😖 😠 Ked som to hovorila našim doma, tak žasli. Nič od štátu nedostanem- ani podporu a ešte si všetko plať...

erika ak si na rodičovskej, môžeš sa zaevidovať na urade práce, ale v tom prípade sa musíš odhlásiť zo sociolneno poistenia- alebo si platiť sama do dôchodku.A tiež budeš dostávať "papieriky " a ponuky, ktoré nesmieš odmietnuť

adriana1712
26. júl 2010

Ahojte..bola som sa pytat na urade prace na rekval.kurzy, ale povedali mi, ze kedze som na MD, tak nemam narok..vraj musim byt zaregistrovana ako uchadzacka o zamestnanie...

niki2
26. júl 2010