Rozbehnutie škôlky popri materskej

skolkarik
17. aug 2015

Ahojte, mame taký nápad rozbehnúť škôlku počas materskej/rodičovskej dovolenky. Malá má 1,5 roka a vždy bola škôlka mojím snom. Čo si o tom myslíte? Máme koncepciu ako to urobiť, avšak financie sú dosť náročné keďže nemáme vlastné priestory iba možnosť prenájmu. Šli by ste do toho?
Vopred ďakujem za každý názor. Škôlka by bola v Bratislave

lily111
17. aug 2015

@skolkarik veru nie....ak,tak iba s niekym,kto je zbehly v skolskej legislative a bude zaroven stedrym sponzorom....dnes je sukromnych skolok,jasiel,opatrovatelskych centier neurekom,missky,moderatorky otvaraju skolky, a pravdou je,ze mnohe su otvarane s vidinou super zarobku a osobneho zabezpecenia- ja som ucitelkou v sukromnej skolke,ktora zacinala asi s piatimi detmi,dnes ich ma desatkrat viac,ale majitelka sa skolke venuje na 2000 percent,po nociach a urcite aj na ukor vlastnej rodiny....a este dve dolezite veci,starostlivost o cudzie deti,ktore su vam zverene,znamena plna zodpovednost za ich bezpecnost a zdravotny stav,ved nenadarmo sa hovori,ze my ucitelky v materskych skolach mame sice peknu pracu,ale vzdy sme akoby jednou nohou v base...a nakoniec,absolutne nefunguje to,ze zainvestujem,otvorim skolku a uz len rodicia platte....absolutne nie,dobra skolka,kde sa nieco deje a najma sa v nej ucia deticky pyta peniaze kazdy den,verte mi...a o najdeni zodpovednych,snazivych a milych uciteliek ani nehovorim,v tom treba mat vyslovene stastie...takze za mna nie....nie je to sranda

traffic
17. aug 2015

@skolkarik urcite ano treba sa do toho pustit, ak mate priestory na prenajom a koncepciu ako budete fungovat, tak ja by som do toho isla. Ak ste dve, co asi ano, tak je to lepsie, ze nebudes na vsetko sama. Myslim si,ze v dnesnej dobe sa uzivi kazda skolka, nakolko je vela deti a malo skolok. Prajem vela sil a spravne rozodnutie

anjelaa
17. aug 2015

ja som si takto otvorila. A nelutujem. Ale je pravda, ze clovek musi dat do toho vsetko, casovo je to velmi narocne, ale ak je to tvoj sen, tak si ho spln 🙂 aj my sme sli do podnajmu, financie neboli a vsetko sa to krasne samo vykrystalizovalo, aj ked lahke to nebolo 😉 ak chces, napis IP, poradim viac.

bluerose
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skolkarik
autor
18. aug 2015

Ahojte, ďakujem všetkym za reakcie, ano viem že to je naročne a viem že to je praca, kde je človek "jednou nohou v base". Moja mama bola 35 rokov učiteľka v MŠ a veru ľahke to nikdy nemala...
Každopadne Ďakujem za reakcie a každa drobra rada sa zíde.. Uvidíme, či to zvládneme ale pevne verím že ano..

bielavila
18. aug 2015

tiez ta chcem v tomto smere podporit, sama som mala taky plan, kedze som vystudovana ucitelka, tiez som chcela zakladat skolku v Ba, ale otehotnela som a s manzelom sme sa prestahovali na vychod, to tu bude trosku jednoduhsie, lebo ako tu uz bolo spomenute, v Ba je ich neurekom, tu je to este take nove, nepreplenyn trh... ale nevzdavaj sa a chod do toho, ja sa o pol roka chystam tiez do toho pustit...jasne, ze to bude tazke, ale ktora praca je lahka? aj lekar maka, aj predavac maka, aj vykladac tovaru maka...tak budes aj ty makat...drzim palce a urcite sa nenechaj odradit 🙂

skolkarik
autor
18. aug 2015

@bielavila Dakujem za povzbudzujuce slova... rozhodli sme sa ze ideme do toho... takze vybavujeme vsetky papierre...