Rozhodnutie sa medzi dvomi zamestnaniami

6. máj 2021

Ahoj 🙂
Žienky kedze ja som nerozhodny clovek prosím vas pohlad na vec 🙂
Keby si môžete vybrat, medzi dvomi pracami. Ohľadom pracovnej doby. Vzali by ste zamestnanie kde robite od rána od 7 do 15tej kazdy den v týždni ( na tuto pracu sa velmi neteším jedine plus je pracovná doba ze stíham chodít po malého) alebo v druhom zamestnani 12 cky... Ze by ste malo viac volna ale síce kazdy druhý vikend v praci. Tu by bol aj teda vyssi plat o cca 150e...
Po malého do skolky by som chodila keď buden mat voľno a ostatné dni by musel chodiť niekto z rodiny to by som tiež musela zariadiť . Viem ze to záleží na mne a od veľa okolností len by som sa chcela spýtať aj na názor iných ludi ďakujem

1aduliatko1
6. máj 2021

za mna od 7-15, aby som mala voľné víkendy....ideálna pracovná doba podľa mňa, aj keď za menej peňazí.

lienka.7
6. máj 2021

Za mna 1.moznost.

belllinka
6. máj 2021

od 7-15. Mozes sa malemu venovat kazdy den po skolke a aj vikendy budu vase. 12-ky by boli asi o hubu, co keby si nezohnala nikoho, kto ho vybere zo skolky + kazdy druhy vikend mimo. Inac si bez muza?

ibrunova
6. máj 2021

Za mňa prvá, aspoň dočasne, a neskôr môžeš zmeniť.

zooeynka
6. máj 2021

7-15

autor
6. máj 2021

@belllinka mam manzela ale ten robi denodenne od rana do vecera do 18tej tak on uz vobec by nemohol po maleho chodit.. Ďakujem za nazor 🙂

mogaa
6. máj 2021

No ak muž robí od rána do večera, tak určite prvá možnosť.....

januarova
6. máj 2021

Tak potom jednoznačne prva možnosť. Dieťa je malé iba raz. Kto sa mu bude venovať keď budete obaja do večera v robote?
Čo sa ti nepáči na prac. dobe 7-15 ?

terina25
6. máj 2021

Jednoznacne od 7-15.00.

staleja
6. máj 2021

Podľa mňa pre mamičku s dieťatkom lepšia pracovná doba na plný úväzok ako o 7-15 neexistuje 🙂

pribinak
6. máj 2021

Jednoznačne 1. možnosť. Niet nad čím rozmýšľať. Voľný víkend je na nezaplatenie

vroni
6. máj 2021

Ja by som brala druhu možnosť, ak má kto chodiť po dieťa. Vyšší plat, viac voľna, to ze občas bude dieťa doma s niekym iným mu len prispeje. Aj keď, 12-ky a každý druhý víkend mi vychádza na veľmi zvláštnu pracovnú dobu....

asfodelka
6. máj 2021

Ja som tak pred niekolkymi rokmi vyberala.vybrala som si cislo 1, po nastupe do prace som zistila ze pracovna doba nebola pravdiva informacia a velakrat sa ostavalo povinne nadcas a ja som nestihla ist po maleho do skolky. Ked som po 2mesiacoch doniesla vypoved nechceli ma pustit, zrazu som bola na koberceku u veducej, nukala mi inu poziciu kde budem koncit presne- ale len ja a zvysok kolektivu bude tahat nadcasy. Tak som sa podakovala(ako by na mna ostatni nadavali) a isla robit kratky dlhy tyzden za viac penazi. Dieta mi strazil sused s frajerkou. Uprimne poviem tiez to bolo na nic. Domov v noci, dieta nevidis, ak by v tej prvej praci neklamali s casom tak som tam.
@vroni ak robis kratky a dlhy tyzden robis 12tky a kazdy dryhy vikend robis.

ivver
6. máj 2021

určite 1 možnosť 🙂 niekedy tých "pár" eur navyše nemá cenu času venovanú dieťaťu.

belllinka
6. máj 2021

@vroni ak bývajú vo viacgeneračnom dome, že vždy je k dispozícii niekto, kto bude pre dieťa chodiť do škôlky a starať sa oňho, tak budiž, inak si neviem predstaviť niekoľkokrát do týždňa hľadať stráženie, keď bude mať 12-ku

frota3
6. máj 2021

Osobne by som vzala tu pracu do 3. 12 to nie je bohvie co, hlavne si zrataj cas, kolko dni bue maly bez teba a rozdiel tych 150€ je podla mna tak nejak zanedbatelny. Ja by som do 12 nesla

fajnova
6. máj 2021

Určite prvá možnosť. Pri dvanastkach máš celý deň zabitý. Dieťa si vôbec neuzijes. Pri práci do tretej máš ešte niekoľko hodín pred sebou. Tu nemáš nad čím rozmýšľať.

surama
6. máj 2021

Urcite prva moznost. Pri dietati je to luxus a rozdiel tych 150 eur nie je bohvie co. Mozno neodides presne o 15:00, ale niekedy sa to natiahne aj do 15:30, ale stale mas cas vyzdvihnut dieta. A to, ze by si mala volne vikendy je super. Pojdete na vylety alebo navstvitit starych rodicov. Po dvoch - troch 12kach budes rozbita aj pocas tych dni, ked budes mat volno.

A inak prepac za uprimnost, ale mne nepride fer riesit niekolkokrat do tyzdna dlhodobo vzdy niekoho, kto ti vyzdvihne dieta a postrazi, kym napr. pride tvoj manzel z prace. Je ine raz za cas vydvihnut a postrazit dieta a je ine robit to pravidelne. Aby sa potom nestalo, ze ti ludia, na ktorych sa spoliehas ti casom povedia, ze uz nemaju cas a budu to brat tak, ze ich stale otravujes. A co potom?

lucka_ke
6. máj 2021

7-15:00 kým je dieťa maličké, 12ky sú náročné aj psychicky aj fyzicky a potom už nebudeš vládať okolo dieťaťa (áno, sú tam voľné dni, ale predsa je to namáhavé)

katjaa44
6. máj 2021

Jednoznačne od 7-15 ani by som neváhala keby som mala na výber 😊

katarinka2290
6. máj 2021

Tiez by som vzala radsej prac dobru od 7 do 15
Teraz pracujem na nepravidelne rozvrhnuty prac.cas aj ked som slobodna tak uz po 5tich rokoch by som to chcela zmenit,volny vikend nemam kazdy,niekedy mi vide 1 volny za cely mesiac ked niekto vypadne na pn napr.,mam sice dochadzku vopred na cely mesiac ale tak ked robim cely den,potom poobedna,ranna a takto 5 dni v kuse no cez volno som rada ze mam volno,nic si ani neplanujem
Takze keby mam moznost beriem hned volne vikendy a poobedia volne

luccija
6. máj 2021

Prvú aj za cenu nižšieho platu.Nepotrebujes otravovať rodinu s vyberaním zo škôlky a pre mna je obrovské plus voľné víkendy.Si predstav, že všetci doma na výletoch a ty odchádzaš do práce na celý den

hipuska
6. máj 2021

Spokojná matka-spokojne dieťa. Na prvú prácu sa netešís takže radšej by si robila 2? Ja by som sa rozhodla podľa toho.

Každá práca má výhodu aj nevýhodu.
V 1 môžeš vyzdvihovať dieťa ty. V 2 si zase môžeš kľudne ostať doma keď bude dieťa napr.chore (ak ti bude tak vychádzať voľno), popr.v pohode vybaviť lekárov.... kdežto odchadzat zo zamestnania s fixom po lekároch, to tiez bývajú tlaky. Pre mňa by bola jediná nevýhoda, pracovať cez víkend. Ale určite by som si vybrala to, čo by ma viacej bavilo, aj podľa kolektívu. Nie podľa dieťaťa.

fiafia
6. máj 2021

Zohnať prácu 7-15 je dnes takmer zázrak. Neváhala by som . Pri škôlkarovi duplom

ninapat
7. máj 2021

Hned by som brala od 7 do 15tej taku pracu najst v dnesnej dobe je ozaj stastie. A aspon si budes vsetko pekne stihat.