Rozpočtár, kalkulant stavieb - skúsenosti s prácou

marca12
6. sep 2015

Mate skusenost s touto pracou? Je to narocne?

lucka1987
6. sep 2015

@marca12 ak niekto nastupuje na tuto pracovnu poziciu, tak 100% musi ovladat to, co sa od neho pozaduje... bracho studoval vs STU stavebnu , nieco ako projektant pozemnych komunikacii, aleb take nieco a toto je nieco co mal vo svojom obore ako smaozrejmu vec, ktoru musel ovladat a mohol by ju v buducnosti robit ...
preto si mylsim, ze ak sa niekto z tvojich blizkych na tuto poziciu hlasi, isto vie o com to je... lebo ak nie, nema sa na nu co vobec hlasit..

mmmarta
6. sep 2015

mam osobnu,
i ked neviem prečo sa na to pýtaš,
je to naročne v zmysle zodpovednosti za nemale finančne prostriedky investora, ale v zásade na to aby si to robila ti uplne stačí stredná skola stavebná, nepotrebujes žiadnu autorizaciu ani nič podobne

lucka1987
6. sep 2015

@marca12 tak a ked sa pouzije google.. tak mi vyhodilo prensu definiciu :
Stavebný rozpočtár, kalkulant zabezpečuje cenovú agendu spoločnosti, komplexné spracovanie kalkulácií rozpočtových položiek stavebných prác, služieb a výrobkov do cenovej ponuky podľa (súťažných) pokynov.

mmmarta
6. sep 2015

@lucka1987 ako som pisala, neviem prečo je požadovane VŠ 1 st., nevidím na to žiadny dovod ale je to skor o praxi

marca12
autor
7. sep 2015

@lucka1987 pozvali ma na pohovor,mam vystudovany technicky smer,pribuzny stavebnemu.clovek sa dokaze cokolvek naucit,ale mam obavy

marca12
autor
7. sep 2015

@mmmarta aj teraz mam velmi zodpovednu pracu.nevies mi poradit,co sa pytaju na pohovore?nevies mi poradit,co sa pytaju na pohovore?mozem napisat sukromnu spravu a popytat sa?

mmmarta
7. sep 2015

NEVIEM O AKú firmu ide, čím sa zaoberaju?
ja som robila rozpočtara viac-menej pre rekonštrukcie a bolo to už davnejšie asi by som sa spotila aj pri rozpočte na rodinný dom, lebo som to nikdy nerobila
no neviem si veľmi živo predstaviť aký odbor príbuzny stavebnemu mas vystudovany ale ked netušis o čom tato praca može byť,asi bude tazke
kamaratky sa napriklad spytali kolko stoji m3 betonu, ja napriklad v tejto chvily netusim, musis mat cca prehlad o cena na stavebnom trhu, aspon cca, ak ta pozvali na pohovor tak snad im dochadza ze nebudes uplny profik
daj mi prosim vediet ked budes mat po pohovore ako to prebiehalo celkom by ma to zaujimalo

alinaaa
28. apr 2017

@mmmarta Dobry den.Mate skusenost aj so skolenim rozpoctara? Dakujem Alina🙂