Rozviazanie pracovného pomeru dohodou

mata2014
23. okt 2018

Baby, chcem skoncit pracovny pomer dohodou. Chcem sa spytat ci najpr musim podat ziadost zamestnavatelovi a nasledne prinesem dohodu o ukonceni prac.pomeru ci to zamestnavatel vyhotovy?

liz_lemon
23. okt 2018

@mata2014 ty si to sama napis

mata2014
autor
24. okt 2018

@liz_lemon a mam to napisat ako ziadost o rozviazanie pp dohodou ci ako dohoda o rozviazani pp? To je to iste? Dakujem

liz_lemon
24. okt 2018

@mata2014 dohoda o skonceni PP dohodou podľa §60 ZP

katyd
24. okt 2018

Ty mu oznám, že chceš ukončiť pracovný pomer dohodou a on by nal tú dohodu vyrobiť. Napíš ku ktorému dátumu chceš končiť.

lea202
24. okt 2018

nepisala by som ju sama. najlepsie by si podla mna spravila, ak by si za nim priamo zasla, povedala, ze teda chces skoncit taktouto formou a on ak to uzna, tak by mal dat dokopy vsetky papierove zalezitosti

veronice
24. okt 2018

Nikde nie je napisane ze ti ju musi napisat resp zhotovit zamestnavatel. Kludne si ju napis aj sama akurat sa moze stat ze ti ju zamestnavatel nevezme tzn. ze nebude suhlasit s datumom, ktory tam udas. Pri dohode totizto musia suhlasit s rozviazanim k urcitemu datumu obe strany. Ak mas rozumneho zamestnavatela s ktorym sa da normalne rozpravat tak chod za nim, povedz co mas vplane a uz sa dohodnete kto ti tu dohodu zhotovi (osobne si myslim ze pri dohode by bolo fajn aby si si to napisala sama lebo predsalen ty chces ukoncit pracovny pomer z vlastnej vole tak naco pridavat pracu zamestnavatelovi ;) - ty cces laskavost od neho nie on od teba ;) ) alebo prid rovno s napisanou dohodou a bud ti to schvali alebo sa dohodnete na inom datume a spravite novu dohodu. Netreba sa toho bat ale v tomto pripade je to ozaj len o tom aby ste sa obaja dohodli 🙂

erosmal
24. okt 2018

napíš si žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou a doruč mu to najlepšie poštou - byrokracia ale aspoň máš aj ty aj zamestnávateľ doklad o tom, že to prišlo, a z koho strany. On ak súhlasí je to ok. U nás personalistka vždy robí dohodu a v mene spoločnosti. Aj tak má s tym robotu lebo ti musí spraviť zápočtový list atď.

veronice
24. okt 2018

@erosmal u nas robi zapoctovy list uctovnicka a nemusi to robit hned ako pride zamestnanec s papierom...lebo niektori pridu s vypovedou systemom pane boze daj ale hned a hned chcu vsetko okamzite hned v tej chvili a to sa proste neda...

erosmal
25. okt 2018

@veronice akože takto, u nás je personalistka + učtovnička + mzdarka + veduca + holka pro všechno, takže možno preto.. nie sme veľká firma tak aspoň máme priestor na nejakú kultúru písomností ale viem že to tak všade nie je a že si nepotrpia.. ja netvrdím že je to tak všade, a ide aj o toho zamestnanca, či vie dopredu, že chce odísť k určitému dňu alebo narýchlo dnes donesie papiere a zajtra chce robiť inde.. ja som skôr chcela povedať aby to bolo určite písomne a najlepšie aby jej kópiu aj potvrdili že to prevzali..

veronice
25. okt 2018

@erosmal no vsak toto...ked vedia dopredu tak je to najlepsie lebo je cas na vsetko nie ako pri tych ze hned uz aj teraz....a ano, urcite pisomne a potvrdit kopiu, ja to uz aj vsade na uradoch tak robim, pracovna deformacia :P