Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Šéf mi odmieta zaplatiť to, čo mi patrí

nestastnicka
2. jún 2014

Ahojte, na tomto fore som našla už kopu užitočných informácií. Som pod iným loginom, lebo chcem ostať v anonymite. 😉
Opíšem môj problém od začiatku.

Našla som si zamestnanie na pozíciu čašník/prevádzkar ubytovacieho zariadenia. Na začiatku mi bolo oznámené že ak je na zmluve taká pozícia som proste dievča pre všetko, od upratovania, až po pomocnú silu v kuchyni. Síce sa mi to moc nepozdávalo, ale bohužiaľ, inú možnosť som nemala pokiaľ som chcela mať prácu. So všetkým som súhlasila a svoje úlohy som si aj plnia najlepšie ako som vedela. Na všetko som úplne sama, bez rozdielu či je tam 50, alebo len 5 zákazníkov. 😕
Všetko bolo v poriadku, ale teraz po mesiaci a pol nastal ten zlom, že majiteľ ukázal svoju pravú tvár a začal byt agresívny drzý, arogantný, všetko dáva za vinu mne, aj to čo už naozaj nie je ani v mojej kompetencií, nehovoriac o tom ze včera na mňa skoro fyzicky zaútočil ked som ho slušne upozornila aby po mne nekričal ... Urobil si zo mňa svoju slúžku, preto som sa rozhodla pracovný pomer ukončiť pokiaľ som v skúšobnej dobe. 😢
Problém je ten že už ked mi minulý mesiac vyplácal mzdu, bolo mi oznámene ze nikdy viac ako 350€ nedostanem. pritom na zmluve mam 472,78€ co je v čistom 391,88€, ma na mňa dotáciu od štátu cez UPSVaR a tie peniaze mu dávaju oni, ale on sa proste rozhodol ze mi ich nedá a pravdepodobne si ich necháva(ten rozdiel myslím)... už za apríl mi dal o 7€ menej a obhájil to tým ze bol slabý mesiac a ze sa mu nedari, ok to som pochopila, nezruinovalo ma to, ale máj bol veľmi dobrý, reštauracií aj penionu sa darilo a viem určite ze zarobil dosť. Peniaze mi dava na ruku a podpisujem mu prijmový lístok.
Chcem sa spýtať aké mám možnosti sa brániť? ak odmietnem podpísať ten prijmový s vyššou sumou ako naozaj dostanem, bojím sa ze mi nedá nič a budeme sa o peniaze doťahovať veľmi dlho.
Ja tie peniaze na ten budúci mesiac naozaj potrebujem a nemôžem si dovoliť ostať bez príjmu a čakať kým sa to vyrieši na upsvar, alebo išpekcii atd.. vlastne tam teraz kôli tomu aj ostávam ešte 2 týždne do výplaty, aby som niečo vôbec dostala. v júli už to také naliehave nebude a budem môcť to s nim začať riešiť.
Viete mi poradiť čo mám robiť, ako môj plat ktorý si naozaj zaslúžim aj dostať? snažím sa len o to aby som dostala to co mi naozaj patri a co si zaslúžim. narobím sa tam naozaj dosť na to aby som dostala aspoň normálny plat.
Ďakujem za všetky reakcie, rady a vaše skúsenosti. 🙂

jasminet
2. jún 2014

povedz mu, ze na neho upozornis urad prace soc. veci a rodiny. a po vyplateni celej mzdy by som to naozaj aj urobila...

janka258
2. jún 2014

@nestastnicka jednoznačne nepodpisuj výdavkový doklad s inou sumou ako ti reálne vyplatí, ak ti ich nevyplatí tak choď na UPSVAR a tam ho rýchlo poriešia.

nestastnicka
autor
2. jún 2014

@jasminet to aj chcem urobit... len skoda ze tie peniaze teraz naozaj surne potrebujem... znami mi poradili zobrat to co mi da a riesit to az potom s junovou vyplatou ked nadobro odidem... ale 40€ nenajdem len tak hocikde a neuspokojim sa s tym malomm co mi da ked viem ze si tie peniaze zasluzim, narobila som sa ako jedna krava... ja sa ho uz aj bojim, vobec mu nieco povedat, nie ze ho este aj upozornovat na nieco...

janka258
2. jún 2014

@nestastnicka neustupuj,lebo o mesiac budeš robiť fakt zadarmo,choď si po výplatu so svedkom a nech ti na výdavkový napíše len toľko koľko ti reálne dá, ty nie si charita a je dosť od neho úbohé,že ho vlastne nestojíš ani korunu,keďže tvoju mzdu mu prepláca štát a ešte aj o to ťa chce obrať.Nahlásiť ho chrapúňa jedného.

jasminet
2. jún 2014

presne, vzdy so svedkom a nenechavaj mu ani cent... alebo mu napis papier, ze si to ziadas nechat posielat na ucet a kopiu mu tiez daj podpisat

nestastnicka
autor
2. jún 2014

@jasminet a on musi s tym suhlasit ak mu dam taky papier? on to tak nechce, lebo ze to su poplatky a behacky a tak...

nestastnicka
autor
2. jún 2014

dikes

nestastnicka
autor
2. jún 2014

@janka258 chcem si ako svedka zobrat priatela, no ale to este len bude koubojka, pochybujem ze ho tam strpi, vyhodi nas oboch 😠

sisaha
2. jún 2014

@nestastnicka urcite nepodpisovat vyssiu sumu, nahrať si cely rozhovor, najlepšie aj so skrytou kamerou (ak sa neda, aspon telefonom), upozorniť ho , že celú vec oznamiš upsvar a inšpektorátu práce a maj tam svedka.

nestastnicka
autor
2. jún 2014

nikto nevie ako dlho priblizne trva to vybavovanie? stihne sa to vyriesit za tyzden?