Sexuálne obťažovanie na pracovisku. Čo mám robiť?

elise
27. okt 2008

mám jedne problém a neviem či si to mám takto vysvetliť že je to sexuálne obťažovanie alebo len náhoda, som z toho zmätená lebo sa mi to ešte nigdy nestalo.
ide o náhodné dotyky šéfa na mňa - ako sú vlsy, ramená, prasty na ruke. a pred víkendom ma chytil za pás a dosť pevno. v kancelárii bola aj kolegyna ktorá okamžite sklonila hlavu ja som vedela čo si mám o to m myslieť a bolo mi to dosť nepríjemné. hovoril mi o bežných veciach v práci, ale držal ma za pás dosť silne ako keby si ma pritiahol k sebe a trvalo to celé tak dve minúty.hocikedy mi chytí vlasy tal letmo. mám z toho zmiešaný pocit a neviem ako by som to mala riešiť. ešte sa to nikdy nestalo občas len ti edotyky na vlasy ruky ramená ale nič viac až teraz toto. ale je to môj šéf takže neviem čo by som robila. pritom šéf je veľmi dobrý a pozorný takže mu nechcem robiť problém. stretol sa niekto s takým to niečim podobných?
ospravedlnujem sa ale nenašla som takúto tému a to som hľadala vo voľnej diskusii do poslednej stránky našla som tam iba o mobbingu a toto mobbing-psichický teror nie je.
Ďakujem

lenkabu
28. okt 2008

Přesně tak, i kdybys chodila v práci ve spodním prádle tak šéf si tohle dovolit nemá 😉

elise
autor
28. okt 2008

ja dúfam že to nepríde až tak ďaleko a ani to nedovolím aby si čokolvek skúsil. zatial je v klude a dufam že to tak aj zostane 😉 🙂

elise
autor
29. okt 2008

takže to začína byť zlé je na mňa hnusný a nepríjemný ako keby som bola neschopná, robí zo mňa blba čo nič nevie pri bežných administratívnych prácach 😠 😠 nazval ma hysterkou 😒

bambusko
29. okt 2008

elise, ved si mu nic nepovedala, ci ano? co chodi ma mk? 😨

elise
autor
29. okt 2008

ja som mu naznačila že mi je to nepríjemné a ked si to tu číta tak nech dnes mám chuť odýsť na pn-ku...

etuska
29. okt 2008

Elise-drz sa a nevzdavaj sa!Jeden blby sef ta predsa nezlomi!Mas nasu podporu,stoji za tebou manzel...Co kolegynky,nebavili ste sa o tom?Nemas tam nejaku spraiznenu dusu????

bambusko
29. okt 2008

elise, blbeee, ale aspon vidis, ako sa zrazu zmenil. je smutne, ked mas o niekom dobru mienku a takto sa vyfarbi. len citaj, pan sef, si hovado 😠

elise
autor
29. okt 2008

ďakujem vám za podporu ešte že je tu koník

katkaajurko
29. okt 2008

Podla mna to je tym,ze si ho upozornila...to je urcite ten typ hajzlika namysleneho...a to je dost trufale, nazvat ta hysterkou..to prekracuje hranice nie??? je to chudak...

elise
autor
29. okt 2008

katka asi máš pravdu, ale spon viem aký je

elise
autor
29. okt 2008

a to som si ho veľmi vážila ☹

emilyz
29. okt 2008

elise tak som sa tiez dostala k tejto diskusii a seficek mily, len si to precitaj, aby si vedel, co si o tebe myslime 😀
elise no tak ja by som si nenechala taku urazku, ze som hysterka, no tak to by len raz pocul to moje PROSIM?? a tym vyraznym mojim hlasom 😀 a hned by si to rozmyslel, ja totiz vela znesiem, ale ked sa nastvem, robim velmi razne kroky. Otocila by som s k nemu a spytala sa, ci to mysli vazne, alebo to chce odvolat, ze mu este davam sancu. A normalne by som vsetko vysypala, co si o nom myslim, aj o tych dotykoch atd. 😔

katkaajurko
29. okt 2008

niektori chlapi su proste zvieratka... 😒

elise
autor
29. okt 2008

skoro som sa rozplakala ale vydržala som to takú radosť mu nespravím, našťastie ma odvolali niečo vybaviť a ked som prišla do kancelárie už tu nebol

zuzana32
29. okt 2008

elise, tak to Ti nezávadím, ja som tým totiž tiež prešla
a po odmietnutí, som bola neschopná, všetko sa na mňa zviezlo, bola som preložená na iné miesto, ale ani to mu nestačilo, až som dostala výpoveď

greta24
6. nov 2008

Elise, ako to pokracuje dalej - stale je tvoj sef neprijemny, alebo sa spamatal a prestal byt doterny ?

titkovamiriam
6. nov 2008

podla mna sa treba branit a ohradit hned na zaciatku a kludne aj pred koleginou. 🙂 kolko povolis tolko si dovoli 🙂 .ja osobne pracujem v muzskom kolektive a za tie roky som si to tu okolo seba vycvicila-je pravda ze flirtovaniu sa nebranim,reci mi niak nevadia ani neurazaju aky daju taky vratim ,ale urcite by sa ma nikto nedotykal 🙂 ani za vlasy ci ruky.jedine tak pri tanci na firemnej party alebo ked si k niecomu gratulujeme. 🙂

nobody
6. nov 2008

já být ženská, tak se ho zeptám, co ta ruka .... a pak ho kopnu do koulí .... a to bolí teda dost 😒

roasha
6. nov 2008

nobody.....si bol doterny? 😀

elise
autor
7. nov 2008

greta24 zatial je pokoj a som rada ale povedali sme si svoje pri rozhovore takže sa stiahol 😉 🙂
Ďakujem všetkým za podporu a dodanie odvyhy 😉 😉

roasha
7. nov 2008

elise,drzim palce. 😉 🙂

elise
autor
7. nov 2008

odvyhy=odvahy 😀

nobody
7. nov 2008

roasha ..to ani ne, akorát jsme s kamarádkou trénovali sebeobranu .. co kdyby náhodou .. tak to bylo jen tak a jí to asi nedalo, tak jsem dostal pořádnou ... x minut jsem klečel 😒 😒

roasha
7. nov 2008

nobody tak to bola riadna zakeracka! 🙄 ja som v puberte chodila na karate,a tam by dostala distanc. 😒 aj ked udery boli"kontrolovane",mali sme modrin pozehnane. 😅
moj zlaty,som ta polutovala. 🙂

greta24
7. nov 2008

Elise, to je super, drzim palce, aby si uz nikdy nezazila takychto sefov

bambusko
7. nov 2008

elise, mam z teba radost 🙂

nobody
9. nov 2008

roasha, s odstupem času to beru jako pohodu, spíš to ublížilo tý slečně, protože zjistila, co vlastně provedla...ale o nic nešlo, funguju dál ..tak je to dobrý 😀
teď už se akorát tomu zasmějem 😉

ladybird1l
25. nov 2011

ahojte, pozeram ze je tato tema uz 3 roky stara,ale skusim pridat moju cerstvu skusenost a budem moc vdacna za rady. Po 4,5 roka na materskej som sa vratila do prace,kde som predtym robila 8 rokov. Pracujem tu treti tyzden, a pred par dnami sa mi stalo nieco, ze som mala pocit ze snivam zly sen. 60 rocny sef, pred ktorym som mala vzdy velky respet a vazila som si ho, lebo je dost vazenou osobnostou, velky diplomat. Tento sef, podnapity, sa pred par dnami zaujimal ako sa mam a co moja rodina, bezna tema. Lenze potom ma objal, to som este neriesila,lebo obcas zvykol tak otcovsky objat. Lenze toto objatie naberalo na pevnosti,pritisol si ma, ze si prirodzenie pritisol az na mna, prislo mi to nechutne tak som sa najprv bez slova odtiahla v domnienke, ze snad to nebolo naschval. Lenze zas si ma pritiahol a silno ma drzat v objati a chcel mi dat pusu,dal mi ma lico a medzitym mi zdvihol sveter a zacal osahavat moj zadok. Nechapala som a v momente som sa odtiahla so slovami, ze si to neprajem. Lenze zas ma silou mocou pritiahol k sebe, ze som sa nevedela branit a dal mi pusy nasilu, tym ze som sa vyhybala tak trafil len na lica. Zacal mi osahavat prsia, musela som vynalozit dobre vela sily aby som sa odtiahla. Bola som znechutena,bolo mi na grc z neho. Potom mi zadrel, ze ma prosi aby sme my dvaja spolu nieco mali, ze v zivote nespal so ziadnou sekretarkou a mna chce. Ze sa o mna postara a nic mi nebude chybat, tak som mu dala jasnu odpoved ze ho nechcem, a ze ani nerozmyslam byt jeho milenka. Zadrel ze ked zmenim rozhodnutie tak mu to staci kedykolvek povedat. Neviem co mam robit, znechutena chodim do prace. Najhorsie na tom je ze minuly rok bol na protialkoholickom,lebo sa alkoholom skoro zabil,vydrzal rok, pred par dnami zacal opat pit a je z neho uplne iny clovek. Tak tolko, moj muz o tom vie,najradsej by sefovi rozbil hubu. Chcem to riesit a neviem ako.....

veruska007
25. nov 2011

Taky mě v práci obtěžoval starší kolega, byl čerstvý vdovec... řešila jsem to všemožně, ale pomohl až čas, ono ho to po pár měsících přestalo bavit. Ale bylo to někdy hodně náročný, třeba hlavně na zahraničních služebkách, když se mi v noci dobýval do pokoje, že mi chce namasírovat záda 😠 . Dodnes ho nesnáším.