Situácia po skončení rodičovskej dovolenky

marivka
16. mar 2013

Momentálne som 2hy rok na materskej dovolenke, pred nástupom som bola zamestnaná avšak zamestnávateľ počas mojej MD zanikol, firma sa zrušila a dostala som výpoveď. Prosím o info čo v prípade, že po 3. rokoch teda skončení MD nenájdem hneď novú prácu? Aké su moje možnosti ak plynule nenastúpim hneď po MD do práce? Mám nárok na sociálne dávky? samozrejme posledné čo chcem, je chodiť na UP a poberať dávky, ale zisťujem situáciu pre istotu, zákonné podmienky sa stále menia, už v tom strácam prehľad...Ešte dodám, že pred nástupom na MD som súvisle bez prerušenia odpracovala 7 rokov. Ďakujem

ematko29
16. mar 2013

@marivka určite máš nárok na podporu 6mesiacov.

zalka
16. mar 2013

@marivka kedy ti skončil PP? Ak pred viac ako rokom tak nárok na podporu v nezamestnanosti nárok mať nebudeš.

marivka
autor
16. mar 2013

@ematko29 si si istá? lebo mi niekto spomínal že sa to menilo a nebudem mat narok ani na podporu

marivka
autor
16. mar 2013

@zalka ..oktober 2011 😲

zalka
16. mar 2013

@marivka no keby si sa bola zaevidovala na UP do oktbora 2012 tak nárok by si mala .. teraz už Ti nárok na podporu zanikol.

marivka
autor
16. mar 2013

@zalka super, nemám slov na toto fakt...grc

zalka
16. mar 2013

@marivka prečo? ved ešte pár rokov do zadu ... pred prvou ficovou vládou žiadna matka po RD ak ju prepustili z práce nemala nárok na podporu ... si sa mohla trošku skôr zaujímať o to .. si mohla RP prepísať na mng. a ty si mala ísť na UP vybrať podporu .. teraz je už fakt neskoro.

marivka
autor
16. mar 2013

@zalka no zas taká zúfalá nie som aby som robila takéto trapošiny a rušila RD predčasne pre pár šupov...len mi šlo o to aby som sa vedela zariadiť už v predstihu...diky

zalka
16. mar 2013

@marivka to nejde o zúfalstvo .. a po podpore by si sa vedela vrátiť na RP ... proste škoda toho ... takže po RP nedostaneš už nič.

sisi1503
16. mar 2013

@marivka ja som na tom podobne ako ty pocas rod.dovolenky mi zanikol pracovy pomer a dostala som vypoved.Kedze mne uz rodicovska dovolenka skoncila tak som sa bola pytat na Upsvar a tam mi povedali,ze nemam na nic narok,lebo od datumu skoncenia rodicovskej sa rata 2 roky spätne a to uz som nesplnala takze nemam narok a ze som predtym odrobila 7rokov, nikoho nezaujima...

zalka
16. mar 2013

@sisi1503 kedy ti skončil PP ? napíš dátum ...

sisi1503
17. mar 2013

@zalka to mne PP skoncil uz davnejsie ste vo februari 2009 a rod.dovolenka mi uz skoncila v auguste 2012.A ja som prechadzala s jednej rodicovskej do druhej,bo mam dve deti po sebe.Ja viem ze nemam narok na podporu,len je smutne ze pred nastupom na matersku som v kuse sedem rokov odrobila a nic s toho...

zalka
17. mar 2013

@sisi1503 kamarátka ešte počas platnosti starého zákona ukončila PP po MD .. a šla na podporu ... vtedy by jej nebol vznikol nárok po skončení RD tak to urobila takto ... a tiež si odrobila čo to ..

dada3003
17. mar 2013

To ja som odrobila v jednej firme 10 rokov aj 60 dní , za posledné 3 roky som bola na rodič. dovolenke. Rod. dovolenka mi skončila 9. jenuára 2013 a firma v ktorej som pracovala skrachovala a dostala som výpoved ku dnu 31.12 2011. Ja som si bola istá že po RD mi výjde na pol roka , keby som vedela ako sa zmenil zákon že sa treba do roka od výpovede nahlásit tak by som to využila. Iba tu som sa teraz dozvedela prečo nárok na podporu nemám, lebo v sociálnej poistovni mi to nikto nevysvetlil. Je to svinčina že som odrobila 10 rokov a nemám nárok na nič

zalka
17. mar 2013

@dada3003 no veru .. stačilo požiadať o podporu na konci roka 2012 a bola by ... takto naozaj pre 9 dní nárok na podporu nevznikol ... škoda .

sisi1503
17. mar 2013

@zalka no co uz narobim,ked ja som sa o to zacala zaujimat,ked uz bolo neskoro... 😒