Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sklamanie pri hľadaní novej práce

fajnova
8. júl 2015

ahojte, poradte mi, co mam robit, lebo ja uz naozaj neviem. mojim snom a cielom je pracovat v skolstve. ked som sa o to zaujimala, tak ma odpinkavali, lebo som nemala prislusne vzdelanie, OK. tak som si to vzdelanie urobila, investovala som cas, peniaze a nervy. urobila som skolu na same vyborne. s nadsenim som zacala davat inzeraty, uz som sa citila ako hotova pani ucitelka. mala som plany, co s detmi budem podnikat, kam pojdeme, co budeme tvorit, co vsetko ich naucim. a zrazu prekazka - nemas prax, nechceme ta. ja sa pytam, kde tu prax mam ziskat, ked mi nikde nedaju sancu a vsade mi zatvaraju dvere pred nosom? som z toho uplne sklamana, vyvedena z miery a demotivovana. naco mi boli tie roky ucenia sa, ked napr. spoluziacka ledva presla a hups, uz ma novu pracu v skolstve, lebo ma tlacenku. ako k tomu pridu tie, ktore to brali poctivo a drvili sa dnom a nocou. tak co mi ostava, zajtra zase rano vstanem a pojdem do prace, ktora ma vobec nebavi a uz som z nej vyhoreta. len som sa chcela vyrozpravat, dakujem.

lucmarc
8. júl 2015

@fajnova a akú máš aprobáciu?

fajnova
autor
8. júl 2015

@lucmarc mam len ucitelstvo pre MS a vychovavatelstvo. chcela som ucit v skolke alebo v SKD. no bohuzial, nic z toho... ☹

tin007
8. júl 2015

@fajnova Nepises, v akom mieste si hladas pracu, ale len pri vyhladavani na profesii som nasla 15 ponuk na pracu ucitela v MS http://www.profesia.sk/praca/ucitel-materskej-s... a tu su ponuky na vychovavatela http://www.profesia.sk/praca/vychovavatel/
Treba si pozriet web kazdej jednej MS/ZS v tvojom okoli a tiez aj stranky obci a miest, pretoze ucitelia v MS su zamestnancami obce/mesta.

girlie_konik
8. júl 2015

V skupine Bratislava akurat hladaju ucitelku do MS. Odkial si,kde hladas pracu?

fajnova
autor
8. júl 2015

@tin007 vsetko mam preluskane - ked mi volali a povedala som, ze nemam prax, tak sa so mnou okamzite rozlucili. teraz idem na jeden pohovor, tam zas v telefone zaznelo sklamanie ohladom mojho veku, takze uz tam idem pripravena na to, ze ma zas otocia vo dverach... 40-tnicka je uz skratka moc stara...

fajnova
autor
8. júl 2015

@girlie_konik Trnava.. tam zdochol pes...

darina1952
8. júl 2015

@fajnova je mi to luto ze sa ti nedari najst pracu, skus napriklad sukromne skolky a jasle - mozno pocas prazdnin niekoho budu potrebovat na vykrytie dovoleniek - aspon kvoli praxi na par mesiacov🙂

livia341
9. júl 2015

@fajnova netýka sa tejto témy, ale chcem povedať to že si aj ja nemožem nájst robotu, bez výšky a praxu,kedže som robila v zahraničí. čiže musíš mat známych aj ked máš nemusia ti nájsť.

sulamith
9. júl 2015

@fajnova srdecne pozdravujem a chcem ta trosku povzbudit.. Som ucitelkou v MS(a pracovala som aj ako vychovavatelkav skd). Mam bohate niekolkorocne skusenosti. A rada ti poradim, ak sa da 🙂
Ked som si ja hladala pracu, bolo to presne take iste. Skoncila som skolu a poslala som do celej mojej okolice okolo 40 zivotopisov. Odpovedali mi dvaja zamestnavatielia, ze nemaju volne miesto.
Viem ake, je to tazke, zaradit sa na zaciatku. Preto ti odporucam, aby si isla na mestsky urad, na odbor skolstva a tam si podaj ziadost.
Toto je najlepsie riesenie,pretoze mesto ma pod palcom vsetky skoly. Tam kde vypadne ucitelka na matersku, alebo dlhodobu PN, volaju presne tie ucitelky, ktore maju u nich ziadost. Takymto ucitelkam sa hovori, ze su to ucitelky na zaskok. Vyhoda je ta, ze sa ti zbiera prax a zbieras kontakty. Potom je to uz jednoduchsie.
Ja som si takto vyzbierala prax v mnohych skolkach 🙂 A nakoniec som sa stala riaditelkou jednej z nich 🙂
Tak drzim prsteky 🙂
Ak mas nejake otazocky, pokojne napis do ip 😉 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli