Skúsenosti s prácou v očnej optike

laura164
12. nov 2020

Ahojte, pracuje tu niekto v očnej optike? Chcem vedieť skúsenosti o tej práci. A cca plat v čistom. Môžte aj do správy. Ďakujem ❤️

terezka1947
13. nov 2020

Praca je to pekna,no a plat zalezi od toho,ci mas na to skolu,ci si len asistent predaja. Od firmy,atd. Teraz su uz v inzeratoch info aj o plate. Ale tak,ci tak...ako.asistent predaja si tu skolu budes aj sama chciet casom urobit.
Pretoze sama zistis,ze je to s nou jednoduchsie.

laura164
autor
13. nov 2020

@terezka1947 písala som ti správu ☺️

tinkakirka
17. júl 2022

Toto by aj mňa zaujímalo. 🙂 Majú ma začať zaúčať v auguste a vraj vela žien odišlo pretože to nezvládali vraj, je toho veľa čo sa museli učiť. Mám z toho trochu strach.

terezka1947
17. júl 2022

@tinkakirka máš školu?si očný optik?
Ak nie,tak to budeš mať ťažké. Lebo nestačí sa naučiť cenník.

tinkakirka
18. júl 2022

@terezka1947 nie nemám školu, sami povedali, že školu nepotrebujem a niekedy je šikovnejší ten nevzdelaný ako vzdelaný 😅 stačí sa chcieť učiť, no tiež mám z toho strach lebo hovorili, že je toho veľa a veľa žien im odišlo po chvíli, že to nezvládajú 🙈

terezka1947
18. júl 2022

@tinkakirka no,naozaj si myslíš,že sa to dá bez školy?
Asi by tie baby neodišli,keby to bolo také easy😀
Vieš,to nie je práca predavačky. Musíš vedieť súvislosti,čo a prečo je tak a tak.
Všetko sa naučiť sa,pokiaľ budeš mať skúsenú kolegyňu a dáš tomu čas. Ale bez školy toho času budeš potrebovať veľmi veľa a veľmi trpezliveho kolegu,kto.tomu rozumie
Asi im tam robiť nikto nechce,keď už lákajú vetou,že niekedy je bez vzdelania šikovnejší ako so vzdelaním😀

katka0123
18. júl 2022

@tinkakirka to je blbost. Skola je skola. Nejde iba o to, ci ram sedi a vyzera dobre.

luccija
18. júl 2022

@tinkakirka uvidis co stresujes dopredu.Mozno pre teba to bude top praca.Ucit sa musis vsade.Kamaratka je tiez bez skoly objednava pacientov, vybavuje nove okuliare, predava doplnkovy tovar slnecne okuliare
..ved tam bude ocny optik a ty len asistentka pokladna...ale musis mat prehlad to je samozrejme

terezka1947
18. júl 2022

@luccija ak bude na predajni očný optik. Ak ju nenechajú samu.

luccija
18. júl 2022

@terezka1947 to by si nedovolili, ak ano nikdy by som tam nezostala.U nich je optik, plus lekarka chodi v niektore dni a su 2 asistentky.Robi pol dna striedaju sa, ide na 9:30 pekna cista praca a ma dobry plat predtym bola v administrative vela uloh...ona je velmi spokojna, ale nie je v obchodnom centre

terezka1947
18. júl 2022

@luccija vidíš...ale kľudne ju tak môžu nechať. Viem,čo píšem. Preto,nech si dáva pozor. Pokiaľ tam ženy nevydržia,bude to mať dôvod.

judar
18. júl 2022

@tinkakirka toto skusaju prevazne len tie co nemaju ani len trosku pribuznu ss s nejakou odbornou praxou a nakoniec sa aj tak odtial spakuju lebo im to pride tazke a to je ten hlavny dovod.....tiez som poznala jednu co ju prijali do optiky a po tyzdni to vzdala lebo ju capli rovno do boja merat dioptrie

katka0123
18. júl 2022

@judar a prave preto si davam okuliare robit iba v optike, kde viem ze je vystudovana optometricka. Nedam si, ani nikomu z rodiny dokafrat zrak.

terezka1947
18. júl 2022

Presne tak..v najväčších obchodných centrách sú často iba predavačky,málokde optik. A keď aj,nie je tam celú dobu. Ale ľudia vidia luxusný tovar,tak si platia. Myslia,že rovno za kvalitu.

tinkakirka
19. júl 2022

No je to v obchodnom centre a bola by som tam sama 😅 vraj týždeň zaúčanie a potom už viac-menej bez pomoci.🤷🏼‍♀️

katka0123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
19. júl 2022

@tinkakirka no,tak myslím,že nemusím už nič písať.

terezka1947
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
24. júl 2022

@tinkakirka prosím ťa,kto.firma láka takto ľudí?

natalia715
15. aug 2022

Ja mám školu s odborom očný optik a je to veľmi náročné si nájsť prácu aj keď školu na to mám