Skúsenosti s pracovným voľnom s náhradou mzdy

jauzneznam
20. júl 2014

Ahojte ,
chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s pracovnym voľnom s náhradou mzdy.Ja som si totiž pozerala zákonník práce kde je uvedené že ak zamestnávateľ nemôže tehotnú zamestnankynu preradiť na inú prac.pozíciu (co je môj prípad), je zo zákona povinný dať jej pracovné voľno s náhradou mzdy.Ked som povedala zamestnávateľovi, ze som tehotná povedal mi, že sa mám dať na rizikové.Ako postupovat ?Ak nebudú problémy s tehu nechcem byť na rizikovom.A do práce tiež nemôžem chodiť ked sa tam robí s chem.látkami.Teraz som na pn ale diagnózu mám len týkajúcu sa ranného štádia tehu.Prosím poraďte.Ďakujem

zita19
20. júl 2014

@jauzneznam ak by ti aj dal pracovne volno zo zakona ti zaplati najviac 60% zakladnej mzdy. Aspon nam tak vyplacali, ked neboli zákazky a nechali nas jeden den v tyzdni doma.

jauzneznam
autor
21. júl 2014

To poznám..ak je prekážka v práci na strane zamestnávateľa tak da pracovné voľno s náhradou mzdu 65% zakl.mzdy.Skôr som chcela vedieť ako je to v tehotenstve.či ma niektorá s tým skúsenosti alebo všetky čo ste nemohli pracovať ste boli pn?