Skúšky z epidemiologických závažných činností pri práci predavačky

jana2210
15. dec 2014

babule robila z vas niekedy teraz skusky z endimiologickych činnosti-odborná sposobilost, pri praci predavacky???
mam neaké papiere,ktorych sa mam ucit?museli ste sa ucit vsetko?aké otazky vam davala komisia?
dakujem

kiki68
15. dec 2014

ja som ich robila davnejsie , na pracu kozmeticky a vizazistky, ale boli tam s nami vsetci,ktorych sa to pracovne nejako malo tykat (dokonca aj majitelia bordelov 😀 ) A mali sme k tomu najprv prednasku,ta bola platena,ale bola naozaj dobra, prednasala nam ju lekarka,co robi na infekcnom odd. Potom sme dostali este nejake materialy od nej k tomu,co sa este naucit, ale celkovo mne to prislo lahucke, mala som plny pocet bodov. Pamatam si ze tam boli otazky hlavne tie najtazsie okolo pouzivania sterilizatorov, potom prenosu niektorych chorob (pamatam si HIV , zltacka a este nejaky typ plesne tam bol,co sa hojne vyskytuje vo wellnessoch atd.). Tiez tam bolo nieco s pilnikmi a noznickami v kadernickych salonoch a tiez ako dezinfikovat spravne tie casti nabytku,kde klient sedi napr. u kozmeticky. Dokonca tam bolo aj nieco spravne zakruzkovat nejaky pripravok,co sa nim dezinfikuju vanicky u pedikerky. Ale to sme od tej lekarky dopredu dostali cely zoznam tychto prostriedkov, ona nam to dala s tym,aby sme naozaj vedeli co je na co, ani nie tak pre tuto skusku,ale ze sa nam to zide.Test mal myslim 3 strany,co si to tak pamatam, vsade bolo iba kruzkovanie spravnej odpovede. Pisalo nas to naraz asi 40ludi na Ustave statnej hygieny. Ja som to asi druha odovzdavala, mne to naozaj prislo lahke. Ako komisia co to hodnotila,tak boli traja ludia, dvaja to opravovali,jeden dohliadal na priebeh toho celeho. Po uspesnom absolvovani mi povedali,ze mozem odist a vyzdvihnut si u nich osvedcenie na vykonavanie prace v prostredi,kde sa to tohto tyka.