Som na PN a nedostala som výplatu. Čo s tým?

angieee
12. aug 2009

Baby kto mi vie poradiť moja šéfka mi nechce dať výplatu som na PN a priateľ mi pre výplatu ide už tretí raz má aj splnomocnenie a stále sa vyhovára že ju ešte nemá termín výplaty je 10-teho čo sa s tým dá robiť ? Odkedy sa dozvedela že som na rizikovom tak je 1000krát horšia ako bola ☹

kejtty
12. aug 2009

Ahoj angieee, zamestnavatel ti preplaca vyplatu len prvych 10 dni od nastupu na PN-ku a zvysne dni ti preplaca soc. poistovna. Zalezi vraj od zamestnavatela kolko percent z vyplaty ti preplati, pocula som ze je to od 10% do 50% z hrubej mzdy, ale niesom si ista. No tak, ci tak MUSI ti dat sefka vyplatu a je len na nej ze kolko percent ti da. No myslim si ze s tym terminom vyplaty uz meska, lebo ja tiez dostavam 10teho vyplatu a mne prisla na ucet uz minuly tyzden - aj to mi moj sefko zaplatil len 20% z hrubej mzdy... ☹ no co uz...

angieee
autor
12. aug 2009

no len mne má dať výplatu za minulý mesiac a aj stravné lístky

kejtty
12. aug 2009

takze ty si robila este cely minuly mesiac a az v auguste si isla na PN-ku? Myslim si ze ti tu vyplatu musi sefka dat, ale co ja viem.... vies ako to v dnesnej dobe chodi... niekomu nevyplatia mzdu aj za pol rok... a mozu sa stazovat akurat tak na lamparni... neviem ti fakt poradit, skus si prestudovat zakonnik prace...

angieee
autor
12. aug 2009

no už som obehala všetky stránky asi pošlem na ňu inšpektorát práce alebo čo

kejtty
12. aug 2009

este skus pockat par dni, mozno ze sa to vyriesi. A co tvoje kolegyne? Oni uz dostali vyplaty? Len ty nie?

angieee
autor
12. aug 2009

ja som sama so šéfkou takže to mám o to horšie že sa nemám ani od čoho odraziť na PN som musela zostať kôli nej čo mi robila také stresy a mohla som potratiť

kejtty
12. aug 2009

tak to mas blbe... ked je sefka taka furia - mozno je to zavist🙂 co ona nikdy nebola tehotna, nevie ako to chodi? Nech sa vzije do tvojej situacie, alebo ona uz zabudla ked bola tehotna?...

angieee
autor
12. aug 2009

asi zabudla alebo si na niekom potrebuje riešiť komplexi

ianitka
12. aug 2009

Angieee, odkedy si na PN?
Za prvych 10 dni ta plati zamestnavetel - prve tri dni dostavas 25% z vymeriavacieho zakladu a dalsich sedem 55% vymeriavacieho zakladu, od 11. dna plati PN socialna poistovna.
Ten vyplatny termin mas v pracovnej zmluve, alebo bol len zauzivany?

angieee
autor
12. aug 2009

ahoj ianitka
takže na PN som od augusta a ona mi má výplatiť za mesiac júl výplatu , ale stále sa vyhovára. Termín výplaty mám v pracovnej zmluve daný na 10-teho
Ďakujem

ianitka
12. aug 2009

vyplatit Ti ju musi, to je jasne... ak Ti ju nevyplati do 15 dni od vyplatneho terminu t.j.do 25.8, tak- 26.8 s nou mozes okamzite skoncit pracovny pomer z dovodu nevyplatenia mzdy a ona Ti ma vyplatit este dvojmensacnu nahradu mzdy - ma to vsak tri haciky
1.otazka - chces skoncit ten pracovny pomer? neviem ake su potom podmienky, ked si nezamestnana pri vypocte MD, to by som zajtra musela kuknut.
2. ono ked ma problem vyplatit Ti jednu mzdu, tak neviem ako z nej dostanes 3 vyplaty (tu julovu + tie dve nahradne)
3. ak sa tak rozhodnes tak jej to skoncenie musis dorucit do 1 mesiaca

Vyplacala Ti mzdu v hotovosti alebo na ucet? Asi v hotovosti ze? ked pises, ze si po nu posielala priatela.

Pripadne to skus riesit tak, ze jej posles ziadost - doporucene, najlepsie s dorucenkou, kde ju oficialne ziadas o vyplatenie mzdy, nakolko vo vyplatnom termine Ti nebola vyplatena, inak sa obratis na prislusne institucie (trocha pohrozit). Uved tam, aj akym sposobom chces mzdu vyplatit, daj tam cislo uctu, prip. postovou poukazkou alebo ako Ti to vyhovuje. Vies aby sa ona potom nemohla vyhovarat, ze kedze si tam nebola, tak Ti mzdu nemohla vyplatit.

A ak to nevyplati, skus ten inspektorat - popis jasne a presne situaciu, a posli aj fotokopiu pracovnej zmluvy, fotokopiu toho listu aj fotokopiu dorucenky a hlavne popis ju ako podnikatela (nazov, ICO, sidlo - prevadzku, kde ju mozu najst, lebo ked ju nebudu moct najst, tak ju budu predvolavat a cele sa to natiahne.

Drzim palce, nech Ti to vyplati.

angieee
autor
13. aug 2009

jej ďakujem ianitka
no počkám do konca augusta a potom začnem na tom pracovať ukončiť pracovný pomer nechcem aby mi ešte vyplatila 6 mesiacov materskú aj keď to bude asi ťažký boj . 😠

Ďakujem

ianitka
13. aug 2009

tak to skus tym listom, ten mozes poslat aj hned