Som na rodičovskej a nechcem nastúpiť do pôvodného zamestnania

dananada1
20. okt 2012

Prosím súrne o radu 5.12. mi končí RD,do pôvodného zamestnania sa nechcem vrátiť,tak som si našla novú robotu,kde mám nastúpiť 1.11.,mám ísť hneď zaniesť výpoveď do pôvodnej roboty?akú výpoveď by som mala napísať?čo všetko budem musieť ešte vybaviť?poraďte prosím prosím

salome123
20. okt 2012

na tvojom mieste by som zavolala povodnemu zamestnavatelovi a vysvetlila mu situaciu a podla toho co ti povie bud ti navrhne ukoncit prac. pomer dohodou alebo si napises sama vypoved, ale tam je 2mes. vypoved. lehota.
ak nastupis do prace, tak to treba (predpokladam) oznamit v zdrav. poistovni a asi aj na UPSVaR

zaneta08
20. okt 2012

odhlášky a prihlášky vybavia pôvodný a nový zamestnávateľ, podľa mňa. Najlepšie je ísť do pôvodného zamestnania s napísanou výpoveďou dohodou k 31.10.2012.

dananada1
autor
20. okt 2012

@zaneta08
@salome123 Ďakujem za rady v pondelok sa tam vyberiem,len to je také komplikované,lebo tam je len vedúca,ale firma má sídlo inde,dúfam,že mi nebudú robiť problémy.A keď mi dajú tú dvojmesačnú výp.lehotu a ja nenastúpim do práce budem mať z toho problémy?

sunsun
20. okt 2012

ahoj... pre teba by bolo najvyhodnejsie, ako pise @salome123 ukoncit prac. pomer dohodou, vtedy by to bolo bez akychkolvek problemov.... ak sa to tak neda, tak je dobre podat vypoved co najkor, v case plynutia vypovednej lehoty stale cerpas RD... realne by si do prace nastupit nemusela... (mozno na 2 tyzdne), ak mas dvojmesacnu vypovednu... problem je ale, ze by si asi nemohla od 1.11 pracovat uz v inej firme....(musela by si ten nastup posunut, aby si splnala cas vypovednej lehoty....) mozno sa to da nejako obist, ale neviem....

zaneta08
20. okt 2012

ak s tým nový zamestnávateľ nemá problém, tak kľudne môžeš nastúpiť na nové miesto, nikto to riešiť nebude. My sme mali taký prípad, manžel mal problémy s pôvodným zamestnávateľom, nechcel mu podpísať výpoveď, nastúpil na nové miesto, v starej práci mal absenciu, poslali mu 2x výzvu, aby nastúpil do zamestnania, potom s ním ukončili prac.pomer za hrubé porušenie. Takže bol 1,5 mesiaca zamestnaný na dvoch miestach, pýtali sme sa na sociálke, tam nám povedali, že im je jedno, koľko má zamestnaní. Inak zamestnávateľ musí odvádzať odvody aj v prípade, ak máš absenciu celý mesiac, takže nerobia prieťahy.

luciferkax
20. okt 2012

Ja mimo témy, ale waw, kde žiješ? 🙂 že do jednej roboty sa nevraciaš a už máš aj druhú, teda, že si ešte aj vyberať môžeš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dananada1
autor
21. okt 2012

@sunsun
@zaneta08 Baby ďakujem za odpovede ste ma upokojilil.
@luciferkax no som z bánoviec nad bebravou a zhodou okolností u nás otvárajú family centrum kde bude viac firiem tak som chodila na konkurzy a mala som šťastie

luciferkax
21. okt 2012

@dananada1 waw, tak to máš super, ja mám už teraz dilemu, kde o rok nastúpim :D :D a

simca06022011
21. okt 2012

Podla mna staci pisomne oznamit ze do prace nenastupis, nemusis vysvetlovat preco. Prihlasky a odhlasky potom vybavia zamestnavatelia. Doklady o ukonceni pohovoru ti tiez vedia poslat aj postou (zapocet a ine veci). Mozete to ukoncit dohodou, predpokladam, ze problemy nebudu robit, ved aj tak museli mat za teba nahradu. Ja skor poznam firmy, ktore by sa potesili 🙂
@zaneta08 - to je pravda, ale treba ratat s tym, ze zamestnavatel nemusi vyplatit ziadnu mzdu, z toho vyplyva ze odvody budu tiez 0... a 1,5mesiaca nemusi byt zamestnany, moze dostat za hrube porusenie okamzitu vypoved. SP a ZP tu nie su ziadny problem.

zaneta08
21. okt 2012

@simca06022011 aj v prípade, ak je mzda 0, v prípade celomesačnej absencie zamestnávateľ odvádza odvody z minimálnej mzdy, aspoň tak to bolo, preto sa im neoplatí naťahovať čas absenciami 🙂

simca06022011
21. okt 2012

@zaneta08 no tak ano, hodila som si to do programu a su tam celk. odvody cca 68EUR... no ale v tej okamzitej vypovedi som mala pravdu, cize celomesacna neospravedlnena absencia je hlupost🙂 d) Neospravedlnená absencia na základe dohody podľa § 144 ods. 7. Zákonníka práce, dva a viac pracovných dní, sa posudzuje ako závažné porušenie pracovnej disciplíny. Následkom je okamžité skončenie pracovného pomeru v súlade s § 68 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce.
Ale urcite sa dohodnu normalne🙂

zaneta08
22. okt 2012

@simca06022011 ja tiež verím a držím prsty, aby sa dohodli 🙂 teraz sa to už možno zmenilo aj v zákone, ale pred niekoľkými rokmi manžela držali 1,5 mesiaca a dávali mu absencie, hrôza 😠

simca06022011
22. okt 2012

@zaneta08 mozno o tom nevedeli 🙂)) sa bali dat vypoved... lebo aj taki su. Zase niekedy to chapem, preco sa tak zamestanvatelia spravaju a nedohodnu sa... fluktuantov je v tejto dobe strasne vela a vezmi si ze mas cele oddelenie a ludia sa rozhodnu chodit hore dole a davat vypovede z jedneho dna na druhy, je to aj pre ostatnych kolegov ukazka toho, ze proste nejaky zavazok maju a treba sa k tomu tak postavit. Nehvovorim, ze to je niekeho pripad z vas... len vseobecne 🙂

dananada1
autor
22. okt 2012

@simca06022011
@zaneta08 ste ma povzbudili ďakujem,si myslím,že keď som už 6 rokov nebola v robote,lebo som na rodičovskom,tak už aj tam majú za mňa človeka a teraz robia výberové na nového zamestnanca,tak asi so mnou ani nerátajú,teda dúfam,tak dám vedieť ako to dopadlo behnem tam v stredu