Som nepočujúca nezamestnaná mama a neviem si nájsť robotu

otavova
4. nov 2019

Dobry večer žienky idem sa vam vyžalovat ,lebo už som na pokraji svojich sil😖som nepočujuca a stymto sa mi velmi velmi tazko hlada praca😖pred 3 rokmy som pracovala ako upratovačka,nech bola robota akakolvek bola som riadne zamestnana 4 roky,porodila som dcerku,a a odvtwdy sa neviem riadne zamestnat vzdy len brigada a pod,len mna uz to nebavy cgcem svojmu dietatu zabezpecit lepsi zivot predsa,niekedy fakt nevladzwm,sem tam mi pomozu rodicia,ale tiez nemaju nazvys ,dcerka je polosirota otec jej zomrel min.rok,ženy poradte dnes som sla na pohovor a citim sa ako debil😒

pribinak
4. nov 2019

U nas v Bille dokladá tovar pani ktora je nepočujúca

otavova
autor
4. nov 2019

@pribinak v akom meste prosim

pribinak
4. nov 2019

@otavova Bratislava - Dubravka

janinah
4. nov 2019

nepočujúci väčšinou študovali za krajčírov,čalúnikov,máš dáke vzdelanie?

otavova
autor
4. nov 2019

@janinah neukončne stredne,odbor záhradnictvo

janinah
4. nov 2019

@otavova nedá sa dokončiť? ,však je to krásna práca..doživotne kdesi upratovať ,lebo kvalifikáciu nemáte je dosť nemúdre

otavova
autor
4. nov 2019

@janinah velmi rada by som dokoncila ,len financie mi to nedovolia,ale urcite chcem skusit kurz pečenia,kedze ma to velmi bavy ,no je to aj o financiach

amelia000
4. nov 2019

@otavova s kolko sa plati keby si chcela ukoncit odbor a zaco?

kikulienkadd
4. nov 2019

Ahoj,mrzí ma tvoja situácia,neviem ti pomôcť s prácou,len mi napadlo,čo tak skúsiť pohľadať v tvojom okolí nejakú chránenú dielňu.
Držím palce,aby si našla... 🍀

janinah
4. nov 2019

@otavova kurz pečenia asi tiež nebude zadarmo...dnes pečie každá tretia žena,na tvojom mieste si to nechám len ako koníček s občasným privyrobením....peniaze na školu záhradnícku požičať,doštudovať,zamestnať sa v odbore,dáku malú kariéru urobiť....si mladá,rozmýšľaj dobudúcna

timeadam
4. nov 2019

Masérka, nechtárka, manikúra pedikúra, sprav si kurz v Čechách sú kvalitnejšie a lacnejšie a tam sa aj lepšie žije.

ukulela
4. nov 2019

@otavova pohladaj chranene dielne vtvojom okoli. a skor, ako kurzy, sa skus zamerat na dokoncenie vzdelania. nepocujuci maju urcite nejaky zvaz - nevies sa cez nich s niekym poradit, kto by ta nasmeroval a pomohol najst daco v tvojom okoli?

janne318
4. nov 2019

@otavova Ak môžem, dovolím si napísať len subjektívnu myšlienku, ako by som postupovala ja. Nehľadala by som si prácu formou zamestnania. Začala by som od seba a využila to, čo viem, môžem, dokážem. Ukončené vzdelanie v tejto oblasti vôbec nie je rozhodujúce. Aj keď si školu neskončila, určite máš minimálne desaťkrát toľko znalostí, ako laik a minimálne trikrát toľko vedomostí a zručnosti, ako "záhradník na inzerát". Ponúkni ich ľuďom! Určite dokážeš urobiť návrh jednoduchšej okrasnej záhrady (sú na to dokonca grafické appky), určite dokážeš poradiť pri rekonštrukcii záhrady a keď si vezmeš k ruke pár ľudí, isto dokážeš tie návrhy i zrealizovať. Navrhni a urob záhrady kamoškám / známym / rodine a odfoť si ich "predtým" a "potom". Aj keď by si mala prvé 3-4 projekty robiť zadara - sprav ich len kvôli vlastnej reklame. Ak máš trochu umelecké sklony (čo asi máš, ak chceš robiť tortové kreácie), skús navrhnúť a spraviť nejaké záhradné dekorácie - či už z dreva, z kameňov, alebo čohokoľvek. Založ si web-stránku a zameraj sa na marketing. A uvidíš, že sa pohneš vpred. Nezabudni - kde je vôľa, tam je cesta. Hľadaj spôsoby ako áno a nedepkuj nad otázkou, prečo nie.

jeliz59
4. nov 2019

Ahoj....🤗🤗🤗......Pokiaľ si na úrade práce evidovaná,Cez úrad práce treba riešiť kurzy treba si vybrať aký chces a úrad ti kurz zaplatí...myslym,že sa to volá repas kurz....
Určite sa informuj máš na to nárok....+ Treba sa informovať na všetko na čo máš nárok ako vdova...aký si bola vydatá...poprípade načo všetko okrem sirotského má tvoje dieťa nárok....držím palce všetko dobré hlavne zdravie tebe dieťaťu a rodine....

juliet86
5. nov 2019

@otavova ahoj. chod na stranku iprba.sk a tam chod na cspr. centrum pre socialno pracovnu rehabilitaciu. tam ti poradia a pomozu zadarmo. aj so zivotopisom. aj s pohovormi. pojdu aj s tebou. naucia ta vela veci. dokonca v tom ipr aj hladaju upratovacku od 1100 do 17 00 za 500 eur. velmi ti drzim palce. som si ista ze to zvladnes.

vevesh
5. nov 2019

Ako velmi vela ludi to tu vidi velmi idealne- nepocujuci su na sk velmi tazko zamestnatelni ludia (lebo ich zamestnavatelia nechcu...), chranenych dielni je ako hub po dazdi a kto sa raz do takej dielne dostane, drzi sa zubami nechtami, aby nevypadol, lebo inac nema sancu na normalnu stalu pracu....urad prace ich tiez neposle na ziadne kurzy skrz postih (sluchovo nepocujuci su speci kategoria ako ine postihnutia). A dorobit skolu neviem, ci je vobec mozne (zeby 30r.zena chodila na ss som este nevidela- zmenilo sa nieco za poslednych par rokov?), lebo zase vecerna skola nie je pre takuto osobu - ine postihy ok, ale sluchovo nepocujuci eeee.

@otavova hore zienka ti radi dobre- ak mas vztah k zahradniceniu a fantaziu, zacni tymto smerom a potom sa lahko osamostanis a uplatnis. Len to netreba vzdavat a drzim palce🍀

pribinak
5. nov 2019

@vevesh ehm, nechcem do teba rypat, ale hub po dazdi znamenam ze vela.

simca06022011
5. nov 2019

Ako tu radia osamostatnit sa.. no neviem... podla mna riesenie okrem uradu je najst si niekoho s kym sa na podnikanie/osamostatnovanie das. Pocujuceho. VIem si predstavit kopec profesii, kde nie je treba sluch, ale na to treba aj vzdelanie a vacsinou ked ide o pracu s klientmi, zakaznikmi, tak treba pomocnika... PLUS aj na to treba nejake financie. Na vsetko treba na zaciatku investiciu.

vevesh
5. nov 2019

@pribinak okej, docasne zatmenie mozgu🙈🤦‍♀️🤷‍♀️...ale tak hadam bolo pochopitelne z prispevku, ze ich je dost malo....

otavova
autor
5. nov 2019

Dakujem vam žienky,nejako iba začnem,dakujem za rady pomozu ❤

pribinak
5. nov 2019

@vevesh ale ano 😉

adelakom12
5. nov 2019

@otavova a take kurzy ako napriklad https://www.learn2code.sk/repas toto ti vraj zaplati ministerstvo vnutra.. nad tym si nerozmyslala? 🙂 dufam, ze sa ti bude darit, drzim prsty. a neboj zvycajne ked si myslis, ze ten pohovor bol strasny, dopadne to opacne 🙂<3

saurian
5. nov 2019

Môžeš ísť robiť ako SZCO (=živnostník). Ak budeš nejaký čas vedená v evidencii nezam. + splnis ďalšie podmienky, môžeš si otvoriť živnosť s vyšším príspevkom ako bežný živnostník. Ak to zriadis ako chránené pracovisko, môžeš dostávať štvrťročne aj príspevok na prevádzkové náklady. Príp. je možnosť, že ti schvália, a teda budú platiť na nejaký rozsah hodín aj pracovného asistenta. Ak si na Upsvar a máš možnosť nejakých kurzov, využi to ak by bol nejaký co by ti pomohol. Ale toto všetko akú pomoc môžeš dostať ti mali dávno vysvetliť na upsvar. Je niekoľko bežných prác ktoré môžeš robiť (vykladá tovaru, upratovačka...) ale s odvahou (a možno tým prác.asistentom) aj iné - kvetinárstvo, obchod nejaký, dizajnerske/rucne/umelecké veci.... Držím palce, a fakt ísť na upsvar a nechať sa informovať. Tiež to chce kus šťastia 🍀

tmavovlaska11
8. nov 2019

@otavova Napísala som Vám správu dajte mi vedieť či Vas to zaujalo a či by ste chceli vedieť viac