Som po materskej a nevyučená. Poradí niekto prácu?

majkiki20
4. nov 2008

som po materskej a chcem si najst pracu len problem je ze som nevyucena ☹ poradi niekto pracu?

zuzitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marse
4. nov 2008

ked si nevyucena tak zrejme najdes daco len veeeeelmi tazko, co takto si urobit nejaky kurz a zivnost???

czechzuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marse
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marse
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzitka
4. nov 2008

ale co to znamena, ze nevyucena? nemas skoncenu skolu alebo ako?

filipa
4. nov 2008

poradila som jej v IP, konkretnym kurzom a konkretnou pracou...

marse
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marse
4. nov 2008

treba troska aj pohladat na internete, tolko kurzov je co moze absolvovat aj zo ZS,

neviem uplne daco konkretne, iba vseobecny okruh a jeden z mnohych napadov a moznosti. ked si jej poradila konkretne super

monkula
4. nov 2008

majkiki, no budeš to mať asi ťažké....
navrhujem Ti začať chodiť do školy, skús sa popýtať na vašich gymnáziách, alebo stredných školách, lebo so ZŠ toho asi ozaj veľa robiť nemôžes....
Skús popátrať, veď máš internet, a začala sichodiť na strednú? Možno Ti nejaké tie roky uznajú, ak spravíš skúšky... 😉

zuzitka
4. nov 2008

majkiki20 ... mas len zakladnu skolu? sak pod sem komunikovat s nami.... ako ti mame pomoct ked nevieme konkretne veci..... ☹

majkiki20
autor
4. nov 2008

ahojte dakujem za prispevky no prakticky mam len zš chodila som na strednu tri roky lenze potom som sla na matersku cize strednu mam nedokoncenu a ten odpor uz zrusili co som sa v nom ucila ☹

ma_se
4. nov 2008

majkiki...ja by som ti odporucala,jedine nejake tie f.co maju automobilky,ale neviem,ci su v tvojom okoli,alebo f.kde sa robi rucna praca...ak si sikovna mohla by si sa chytit...prajem ti vela stastia 😉 /len neviem teraz s tymi automob.lebo vies,ze teraz sa dost prepusta koli tej krize,ale skusit mozes...

bibula
4. nov 2008

sskus nejaky kurz z tvojho oboru, aby si si aspon takto ziskala kvalifikaciu a prax.

maruschka
4. nov 2008

ma_se, tak tu musím povedať, že automobilky si veľmi dobre vyberajú medzi uchádzačmi o prácu..Teraz už neberú len tak bez maturity-dokonca u nás v okolí berú len s odbornou maturitou, prípadne maturita+nádstavba...

A ešte-vďaka finančnej kríze automobilky prepúšťajú-napríklad Hella/výroba svetiel do automobilov/ prepustila všetkých, ktorých ešte len prijali do zamestnania a jednoducho ich najskôr zobrali, ale hneď prepustili./akože neprešli vstupnou prehliadkou u lekára-ten dal razítko nevyhovuje a adios/..podobne ako všetkých, čo išli cez pracovné agentúry..Takže s prácou a bez vyučenia je to v dnešnej dobe veľmi ťažke si myslím 😖

emjee
4. nov 2008

tiez by som sa najprv poobzerala po nejakych kurzoch alebo sa snazila urobit si ucnovku v podobnom odbore aky si zacala - nepises konkretne za co si sa ucila?

btw. vsetky hadave prispevky som zmazala / upravila

ma_se
4. nov 2008

maruschka,viem presne, preco som jej to pisala,a viem aj to ,ze sa perpusta tiez som to pisala...tiez by som jej odporucala nejaky kurz atd.ale ona asi skor potrebuje pracu,kde hned zacne zarabat,lebo na kurz treba aj peniaze...zadarmo to nie je....kurz je teraz dost drahy...a nikde nema istotu,ze sa potom zamestna...

emjee
4. nov 2008

skoda, ze si si popri dietatku tu skolu nedokoncila, pozeram, ze mala uz ma 3 roky, takze pocas materskej resp. rodicovskej ked si aspon co to dostavala od statu si si mohla aspon individualnym studiom ten rok dokoncit

mohla by si si aspon privyrobit ked nie zarobit ako chyzna, alebo vypomoc v nejakej kuchyni prip. neviem ci do hypermarketov beru aj len so zs

bibula
4. nov 2008

mojmu drahemu som to prave precitala a povedal, ze mas skusit nay-ku , beru snad vsetkych hlavne na brigady,spravis si tam prax a mozno ta ako skusenu prijmu aj na TPP. 😉 ☹ no zial,asi najblizsia je od teba dost daleko.ale za pokus to stoji aj to cestovanie hodinu autobusoma,elbo vlakom. 😔

mima1
4. nov 2008

nie kazdy zamestnavatel pozaduje vyucny list ci hej. mozes skusit daku firmu kde das zivotopis a skolu neuvedies. za pokus to stoji. nehovorim ze mas ist skusat pozicie kde pozaduju vysoku ale myslim ze ak to skusis v tescu ako pokladnicka alebo billa... pripadne pomocna sila v kuchyni atd... ak mas manzela a ma prijem alebo nasetrene korunky mate skus daky kurz. ja si myslim ze len treba zacat 😉

majkiki20
autor
4. nov 2008

hm uvidim skusim nieco ale tak dakujem za rady
🙂

asitka
4. nov 2008

majkiki...hlavne treba chcieť...kto chce hľadá možnosti...kto nechce...hľadá dôvody...ako ti už dievčatá radili...je množstvo kurzov...alebo skúsiť si školu dorobiť...no škoda, že automobilky prepúšťajú....keď som bola za firmu na medzinárodnej burze práce tak kia mala miesto oproti nám...tak som mala dojem, že tí berú všetko a všetkých 😀 a do životopisu radšej uveď školu, ktorú si začala...a neuveď rok ukončenia..alebo uved nedokončená....lebo, keď ju tam vôbec neuvedieš...z vlastnej skúsenosti viem, že som to hneď zakladala a viac ma dotyčná /ý/ netrápil, keďže som netušila, čo je vyštudovaný.... 😀 a veľa šťastia pri hľadaní.... 😉

erika.30
5. nov 2008

majkiki ani ja nemam ukoncenu skolu a pracujem uz 12 rokov viem nie je to ziadna slava a co sa tyka yiadosi tak pisem ze mam strednu skolu bez maturity