Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som tehotná a na maródke. Môžu ma vyhodiť?

tikivikiniki
28. nov 2011

Mala som uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určitú do 30.11.2011. Dňa 2.10.2011 som bola vypísaná na PN. Dnes som ale dostala list o končení pracovného pomeru a vyýzvu dostaviť sa v posledný pracovný deň za účelom vybavenia si náležitostí spojených so skončením pracovného pomeru. Môžu mi ukončiť pracovný pomer (teda nepredĺžiť zmluvu) keď som na PN-ke? Okrem toho som v 6. mesiaci tehotenstva,čo som síce neoznámila písomne,ale vedúcich som o tom slovne informovala.

katus193
28. nov 2011

Pokial mas zmluvu na dobu urcitu tak ta prepustiti mozu ☹

aha1
28. nov 2011

Ak PP uzavretý na dobu určitú končí sa dohodnutým dňom. Ale vybaviť doklady o skončení PP chodte až po ukončení PN alebo nech ich pošlú poštou.

veronikam
28. nov 2011

Mozu, normalne nepredlzia zmluvu.

kocurko1
28. nov 2011

Pracovny pomer Ti normalne skoncil nasledujucim dnom.
A aj keby si mala pracovny pomer na dobu Neurcitu, a bola by si tehotna, na materskej alebo PN, z organizacnych dovodov ho tiez mozu ukoncit 😖 Mamicky na materskej si casto myslia, ze sa to nemoze stat 😲

adriana7
28. nov 2011

pracovný pomer na dobu určitú sa uzatvára pre obe strany už na začiatku s vedomím, kedy skončí. je jedno, či si pn, tehotná, v tomto prípade je to pre skončenie pracovného pomeru nepodstatné. v prípade, že by si nechcela mať teraz "pauzu" a chceš sa ešte do nástupu na md vrátiť do práce, skús sa s nadriadenými dohodnúť, prípadne požiadať aj o preradenie na inú prácu (len, aby si o ňu neprišla) s tým, že by si navrhla zmeniť bod v pracovnej zmluve - dátum ukončenia pracovného pomeru - aby to bol deň pred nástupom na md. myslím, že takto bude spokojný zamestnávateľ, aj ty (teda, ak chceš ešte pred pôrodom pracovať a v zamestnaní je dostatok práce)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli