Som tehotná. Mám dať výpoveď, alebo ísť na maródku?

zuzuk3
17. apr 2013

Na matersku mam nastupit asi v oktobri. Zvazujem dat vypoved, t.j do konca juna vypovedna doba, v juli vycerpat dovolenku a august a september byt evidovana ako nezamestnana a mat podporu. To su dva mesiace a potom prejst na matersku? Je to mozne? PN neviem ci by mi lekarka dala a pride mi to obmedzujuce, lebo by som musela sediet doma, aj cez vikendy a furt. Mate s tym nejake skusenosti prosim? 270 dni na matersku splnam a tiez narok na davky v nezamestnanosti, aspon myslim. Dakujem.

dada07
17. apr 2013

Neviem, myslim, ze by si sa nudila po case .... a tiez je dobre mat zadne dvierka po MD.

aduskatt
17. apr 2013

S lekarkou sa da dohodnut na vychadzkach, na urade prace budes evidovana pol roka a potom bez koruny a po materskej kam? NEvies aka bude situacia v state, ked budes koncit matersku, mozno budes rada, ze sa mas kam vratit. PNka je vyssia ako podpora. Podla mojho nazoru PN jednoznacne

fuska
17. apr 2013

Ja sa v tom nejako nevyznam, ale myslim, ze vzdy je lepsie byt zamestnany, ako na UP (aj pocas MD a RD).

camacama
17. apr 2013

Je lepsie ostat zamestnana.... ja som sa o tom rozpravala aj s jednou zo socialky a UP, povedali mi, ze je lepsie ostat zamestnana.... ked nechces pracovat tak chod na PN....

red_kika
17. apr 2013

ja si tiez myslim, ze jelepsie byt zamestnana.. sak dovolenku si tiez mozes vycerpat. a cim dlhsie ostanes tym viac jej mas.
len pozor na PN, lebo ta po urcitom case zas skracuje dovolenkovy narok.

marissenka
17. apr 2013

3 roky ubehnu ako voda,radsej by som nedavala vypoved. neviem,aku mas pracu..ale pokial by sa dalo,by som asi pracovala a pak na pn...prijemne tehu prajem 😉

stanislava2
17. apr 2013

Ja by som výpoved nedávala.ak máš prácu ktoru nemožeš vykonávat ako tehotná požiadaj zamestnávatela pisomne o preradenie.Dovolenku možeš čerpat aj ked si zamestnaná.materská sa ti bude rátat z prijmu za rok 2012.Ked bude mat dieta tri roky a vrátiš sa do prace maš stale nárok na podporu a celu dobu čo si na materskej sa ti ráta riadna dovolenka ktoru si možeš vybrat aj potom.Si ešte len v začiatku tehotenstva a nevieš či sa tvoj zdravotný stav nezkomplikuje a nikdy si nemožeš byt ista čo sa stane.Možno budeš rada ak budeš doma na pn z vyloženými nohami aby si o dietatko neprišla.v prvom rade budeš chciet aby bolo baby ok.Prajem spokojne tehulkovanie a dobre si to premysli aby si neskor neolutovala.

rutie
17. apr 2013

Jednoznacne by som sa snazila ostat zamestnana. Pokial by si v priebehu rodicovskej dovolenky otehotnela s druhym babatkom, ak si zamestnana, budes mat pri nom narok na materske. Ak by si uz nebola v pracovnom pomere, budes dostavat len rodicovsky prispevok.

sense
17. apr 2013

....urcite by som nedavala vypoved, ak nechces pracovat chod na pn, dohodni sa na vychadzkach....ale ak si tak dobre financne zabezpecena ze nemusis pracovat, tak daj aj vypoved a uzivaj si tehotenstvo......ale to je vec pohladu, ja by osm vypoved nedala ani v tom pripade, ja som bola sice pn len dva mesiace a nie som obmedzena vychadzkami ale po pravde sa nudim a neviem co zo sebou, este ze mam zajtra po tom...

hanka_april
17. apr 2013

preco vypoved? ved po navrate z RD aj ked ta uz nebudu potrebovat, tak aspon dostanes odstupne...a mimochodom ak mas do konca juna vypovednu lehotu, ako chces v juli cerpat dovolenku? Dovolenku mozes cerpat len pocas pracovneho pomeru. Alebo ak chces silou mocou v praci skoncit, neukoncuj vypovedou ale dohodou napr. do konca septembra...je vela moznosti, ale ta co si ty dala je podivna 😖 😖

aristka
17. apr 2013

žiadna výpoveď ,tvoja podpora určite nebude väčšia ako pn,čo je 60 percent z hrubej mzdy a potom 28 mes.sa ti vypočítava aj rodičovská dovolenka ak sa ti to vyplatí,ale dať výpoveď je hlúposť,a nemusíš sedieť doma máš aj vychádzky,ono je to o tom ako ťa tlačia peniaze

katieg85
17. apr 2013

no urcite by som vypoved nedala pre teba to je vyhoda ze si zamestnana

moon1979
17. apr 2013

najväčšia hlúposť akú môžeš urobiť je dať výpoveď ...

evina313
17. apr 2013

no výpoved určite nie !!!

melpomene
17. apr 2013

Určite zostaň zamestnaná, a keď nechceš chodiť do práce tak sa daj vypísať na PN. Keby si zrealizovala celý ten tvoj plán tak v konečnom dôsledku, ak by si si tie mesiace čo budeš doma ako nezamestnaná do pôrodu neplatila odvody, tak žiadnu materskú nedostaneš, ale iba rodičovský. A pri bábetku je každý cent dobrý. Nuž a ako to tu už niektorá spomínala, ak náhodou v budúcnosti otehotnieš do troch rokov prvého dieťatka tak opäť budeš mať nárok na materskú. 😉

stanislavao
17. apr 2013

a preco chcete dat vypoved? pokazite si v prvom rade matersku. a co chcete robit? ja som chodila do roboty este v auguste a 7.9. sa matusko narodil. nic mi nebolo do poslednej chvile. preco nechcete chodit do roboty? a potom sa kam vratite, ked vam skonci rodicovska?

arizona
17. apr 2013

len nie výpoveď!!! prečo aj? vychádzky ti môže dať aj dr. a nemusíš sedieť len doma... myslím, že na Pnkovom papieri môžeš mať uvedené 2 adresy (trvalú a adresu pobytu, nemusí byť oficiálny prechodný pobyt), kde sa budeš zdržiavať.
dať výpoveď kvôli tehotenstvu je najhoršia voľba... v prvom rade oficiálne oznám zamestnávateľovi tehotenstvo (ak si ešte tak neurobila) - v tom prípade ťa ani vyhodiť nebudú môcť...

janinka13
24. apr 2013

nechápem zmýšľanie dať výpoveď... čo potom po MD a RD, nevieš, čo bude o 3 roky? Jednoznačne pokiaľ sa dá robiť, robiť a potom sa dať pn, len nechápem niektoré budúce mamky, že chcú byť pn a aj lietať po vonku, to mlžu potom aj do práce chodiť a nebyť na pn, je dôležité si uvedomiť, čo je pre budúcu mamku prioritou, kľud a byť pn, veď vychádzky sa dajú dohodnúť (2x po 2 hodiny)