Som tehotná na PN. Čo po skončení pracovného pomeru?

katica111
22. nov 2010

Dobrý deň. Som na PN-rizikové tehotenstvo od 19.11. 2010. Firma v ktorej som pracovala od 1.03.2009. až do 1.10.2010. na dobu určitú, (pracovná zmluva je na rok) somnou nepredlžý pracovný pomer. Potrebujem poradiť či treba ísť na úrad práce zaevidovať sa, či som v nejakej ochrannej lehote a ako dlho, alebo sa mi nič nemení a budem mať vyplácanú PN-ku, materské aj rodičovské dávky.
Dakujem! 🙂

jassmina
22. nov 2010

Ahoj, to všetko závisí od toho kedy máš termín pôrodu. Ak porodíš do 6 mesiacov od rozviazania pracov.pomeru tak máš nárok na všetko aj na materskú vyrátanú z platu, aj na rodič. príspevok.

soninkaaa1
22. nov 2010

Ahoj, ja som v podobnej situácii. Termín pôrodu mám 14.mája a zmluvu mám do konca júla, už mi naznačili, že na mňa čakať 3 roky nebudú 🙂Hmm, len ja to mám jednoznačné, ja mám určite nárok na materskú a rodičovský príspevok, ešte si platím aj DPO, takže materskú budem mať z maximálneho VZ. Ale ako to je v tvojom prípade, to fakt neviem 😒
Mňa by zaujímala takáto vec - som na PN od 22.09.2010. Mám ešte nevyčerpanú dovolenku z tohto roku(cca 13 dní). Keby som bola na PN počas celého tehotenstva, mohla by som urobiť to, že by som si ukončila PN(k určitému dátumu , podľa toho, koľko by som spolu mala starej dovolenky za rok 2010 a novej 2011), vyčerpala dovolenku a hneď potom odišla na materskú cca tých 6 týždňov pred očakávaným pôrodom?Akú výšku materskej by som vtedy poberala? Ako je môj plat? Viete mi niekto poradiť, či je niečo takéto možné alebo je to dáko chránené zákonom a nemôžem to urobiť??