Som vyhoretá? Nechuť k práci

lilyianka
12. dec 2018

Ahojte,
chcem sa spýtať či sa u mňa jedná o vyhorenie alebo niečo iné. V práci som už cez 5r,robím v kancelárii. Pracovná doba aj kolektív fajn,aj posrandujeme atď.. samozrejme je tam pár výnimiek, ako napr.šéfov syn,taká klasika, proste povolanie syn- plat krasny a v hlave.. no comment... minuly rok som chodila stále za šefstvom kvôli platu,síce najprv nepridali, ale dali aspoň odmeny a na zač.tohto roka plat dvihli.... za posledné týždne ma nejak nič nebaví... do práce sa mi nechce chodiť, som znechutená,ani práca sa mi robiť nechce,aj keď vždy ju spravím.. dovolenky,lekár,rôzne veci sa dajú vybaviť,nerobia s ničím problém, na konci roka odmeny,večierok, vždy nás pozvú na oslavu menín... plus na vianoce ešte nejaké darčeky dostaneme....
Dnes si ma zavolali, lebo som už min.tyzden povedala,že sa začnem obzerať po inej práci,keďže plat stále nie je podľa môjho gusta... samozrejme hneď prvé povedali,že si ma vážia a teda mi zvyšujú plat...... avšak moja radosť žiadna, práveže presný opak... som úplne smutná,bez nálady, ani ma to neteší... keby som mala inú ponuku hneď idem preč... myslíte,že sa u mňa jedna o vyhorenie?
Ďakujem

st44
12. dec 2018

@lilyianka skus si zobrat par dni volno. Oddychni si precitaj knihu zrelaxuj sa

lilyianka
autor
12. dec 2018

@st44 od bud.piatku mám dovolenku, uvidím či 2 alebo až 3 týždne si dám

dzulli1980
12. dec 2018

Možno len potrebuješ na chvíľu "vypadnúť" z každodenného stereotypu ... najlepšie niekde mimo mesta, kde pracuješ ... vidieť nové tváre, nové miesta, len tak si poleňošiť 🙂 ... jednoducho si vyvetrať hlavu, prísť na iné myšlienky.
@lilyianka

stankadu
12. dec 2018

môže to byť začiatok vyhorenia ale pokojne aj "iba" nervy. Určite si zober dovolenku, riadne zrelaxuj a rob iba to, čo ťa baví. Moja mama mala totálne vyhorenie. No to ti poviem, fakt zlý stav. Tlak mala taký vysoký, že jej ho záchranka ani zmerať nevedela (3x ju brali do nemocnice), nevládala chodiť, furt jej bolo zle od žalúdka, hlava sa jej krútila. Dokonca sa ani s vlastnou mamou nedokázala rozprávať, lebo jej strašne všetko a všetci vadili. Ona síce berie lieky na tlak, na cukrovku aj na ukludnenie. Ale tieto pocity ako máš teraz ty, pociťovala už velmi dlho a nič s tým nerobila, lebo o tom nevedela. Musela začať chodiť k psychologovi a to jej pomohlo. Dostala silné lieky. Prešlo ju to za 6 mesiacov. Ale spoznala kamarátku, ktorá to mala 2 roky. Určite to treba riešiť, lebo to nie je sranda. Ale ked sa to podchytí skoro, dá sa s tým pekne pracovať a zbaviť sa toho. Uvidíš po dovolenke, ako sa budeš cítiť. Držím palce. 🌞

lilyianka
autor
12. dec 2018

@stankadu ja som tiež ako na hupacke, už som mala aj stav, keď som sa s nikým v práci baviť nechcela a všetci a všetko mi vadilo... teraz sa to ako tak dá.... ráno si niečo oblečiem, je mi jedno čo, inokedy kabát, čižmy, šaty, sukne... teraz čo najnenapadnejsie... vždy som si nechty lakovala, mala ich tip top... teraz je mi to jedno 🤥
O chvíľu sú tu vianoce,ja ich naozaj môžem a teraz? Nechce sa mi piecť, zdobit, nakupovať, riešiť darčeky... predtým som z toho bola nadšená
Našťastie v januári ideme na necelý týždeň na lyžovačku a dovtedy mám 2 týždne dovolenku, snáď teda tento stav prejde
Svoju prácu som vždy mala rada, bavila ma,ono možno sa to začalo vtedy keď jedna kolegyňa začala kydat na svoju novú kolegyňu, kt.bohuzial robila chyby,,,teraz tam ma ďalšiu, tiež takú čo svojej práci nerozumie a ja niekoľko mesiacov v kuse počúvam dokola to isté... aj keď som jej povedala,že ma to nezaujíma, pomohlo snáď na týždeň či dva a je to tu zase 😬 proste ma úplne "vycuciava "...

terezka1947
12. dec 2018

@lilyianka je to pracou?????iba pracou?osobny.zivot je ok?

veroonikadan
12. dec 2018

z toho si absolutne nic nerob, toto sa stane v zivote podla mna raz kazdemu, ze si niecim takymto musi prejst, volno ti padne vhod a potom to uvidis inak si myslim, mozno aj plat ta potom potesi, ze sa na to pozries z ineho uhla

stankadu
12. dec 2018

@lilyianka tak môže byť aj v tomto problém. Máš vedla seba energetického upíra. Skús si niečo o tom naštudovať. Možno aj malá ochrana proti tomu pomôže a budeš sa cítiť lepšie

lilyianka
autor
12. dec 2018

@terezka1947 v osobnom živote všetko ok,i keď je pravda,že bohužiaľ tu smutnú resp žiadnu náladu mám aj doma... mňa stále hneval len ten plat,lenže teraz už keď mi ho zvýšili ma to aj tak nepotešilo.... proste večer idem neskoro spať, ráno sa mi vstávať nechce a do práce idem s nechuťou... mám pocit,že celková zmena prostredia by to zmenila- novi ľudia, nová práca, nová možnosť... celkovo v našej firme sa nemám kde posunúť a za posledné roky to ide dolu vodou

lilyianka
autor
12. dec 2018

@stankadu Určite to bude aj tým.. kolegyňa predtým taká nebola,zostala postupne taká... aj kolega ž nej už je na nervy... ona ma ku všetkému pripomienky,ale také detinske- prečo máš už zimné topánky,bundu,to je tam tak zima? Prečo máš taký sveter/ rolak? Prečo máš roztrhane rifle? Prečo hento, prečo toto? Proste úplne zbytočné reči.. pritom okrem toho je v pohode,šikovná pomôže, poradí, ALE...

tanaalexdenis
15. dec 2018

Toto iste som riesila aj ja.Bola som doma 11 rokov tak sa mi postastila praca,ktora ma strasne bavila,s radostou som chodila do prace normalne som sa tam tesila,plat nic moc,ale nevadilo mi to prac doba taka aku som chcela,vikendy,sviatky volno ked k lekarovi nebol problem.Firma sa rozrastla mne zmenili poziciu fajn,kolektiv super.Po 4 rokoch ma to prestavalo bavit,novy sef v pohode,ale ja som stale viac a viac s nechutou chodila do roboty,s odporom,rozmyslala som co spravit,aby som tam uz nemusela ist.Prestahovali sme sa do novych priestorov mne od prvej chvile boli nesympaticke,nechcela som tam ist.
Vysledok dala som vypoved od decembra som nezamestnana.Robotu pozeram iny,ale nesilim to.Momentalne som doma a nemam vobec casu stale niekde lietam,deti,lekary,nakupy,domacnost...tak mi to teraz vhod prislo volno.
No nechcem byt dlho doma lebo clovek potom odvykne,zlenivie,strati pracovne navyki...

lilyianka
autor
15. dec 2018

@tanaalexdenis Ja som to mala tak isto,v práci super, tešila som sa tam... potom si tam šéf zamestnal syna,kt.nic nevie, ale montuje sa do všetkého, keď sa vyskytne problém, vždy hi na niekoho hodí... tatinko samozrejme stojí za synáčikom... teraz si tam aj druhý šéf ide zamestnať syna,tiež debila.. pardon za výraz.. a aby toho nebolo málo, mňa sťahujú k týmto dvom "elitam " do kancelárie 🙈🙈 takže tiež rozmýšľam čo urobiť.... včera som zase naznačila, že keď si nájdem niečo iné, odídem... vraj nie je problém, oni ma držať nasilu nebudú... to mi vyhovuje... len si neuvedomujú, že väčšiu časť mojej práce nikto nevie ... ale to už ma asi potom trápiť nebude musieť.... a v neposlednom rade firma je na tom každý rok horšie

matta308
15. dec 2018

Neviem či vyhorenie, skôr stereotyp. "Ponorka".. Zobrala by som si voľno, nech nemyslíš na prácu a trosku vypnes. Vyhorenie si predstavujem inak, depresie, pocit neschopnosti, menejcennosti, absolútna nechuť ku všetkému a nielen k práci. A mám s tým teda aj osobnú skúsenosť. 🙂 ale ťažko povedať, jednoznačne treba riešiť to ak nie si v práci šťastná a spokojná.🙂

tanaalexdenis
15. dec 2018

@lilyianka no ja som sa tiez prestahovala do druhej kancelarie k insim ale oni v pohode fakt kolektiv super.Zaucila som novu kolegynu no ma z toho este mis mas,ale jasne chce to cas.Ja ked som tam nastupila v podstate firma zacinala nemala som ziadbnu prax po skole som isla na matersku,tak druha a potom tretia,takze 9 rokov na materskej+2 roky nezamestnana a tak sa naskytla prilezitost.Nastupila som prisiel majitel povedal mi"budete robit logitiku"to bolo vsetko nikto mi nic nevysvetlil,nezaucil...vsetko som sa ucila sama.Tak sa firma po viac ako roku rozsirili zmenili mi profesiu isla som do kancelarie do vyroby tam bolo super.Keby som po novom mala pokracovat v logistike nedala by som to,odisla by som hned.Tak parkrat bola za mnou majitelka,ze co robim co je mojou naplnou prace...mala som jej napisat zoznam.Musim sa priznat boli niekedy dni,ze som sa aj nudila to bolo otras cas sa vliekol,boli aj dni ked som nevedela co skor.
Raz som marodovala a kolegyna mi volala(majitelova sestra nikto ju nemal rad taka falosna,ale ja som s nou vychadzala ja s kazdym nemala som s nikym problem ani nikto so mnou)ze,aby som cim dlhsie pomarodovala,ze prosiel majitel(jej brat)a ze povedal,ze ma dnes maju vyhodit.Neviem ci to bola pravda alebo len jej vymysel nepatrala som po tom.No ostala som ta nadalej pracovat.Jeho zenu tiez nikto nemusi zvlastna osoba.Oni s nami vo firme nesedeli obcas prisli pokukali a isli prec ona menej chodila jak majite.A teraz uz ked sme boli v novych priestoroch mala sa aj ich druha firma k nam prestahovat boli by sme vsetci spolu po novom roku sa stahuju to ma tiez odradzalo.No a teraz posledne dni v praci raz prisla a mi vravi"Tana pocula som,ze odchadzate nechodte,nehodte."som v soku ostala.
Ta zistovala co robim ci ma tam vobec treba,zeby to i inym hodili moju robotu na plecia az nej toto vylezie.
No a pred 2 tyzdnami som bola posediet s kolegynami s kolegami a ekonomka mi vrvi,"ze majitelka vravela,ze co som vsetko mala na starosti a jak som to stihala" bola prekvapena.Az teraz si uvedomila,ze som tam sunky nevala(aj ked popravde boli aj take dni😁😁😁).
Ale dobra skusenost do zivota.
Takze ak v praci nesi spokojna,nebavi ta,chodis tam s odporom odid stamat ak si do mozes po financnej stranke dovolit.Robotu si najdes a mozno este lepsiu.

lilyianka
autor
15. dec 2018

@tanaalexdenis v niektorých častiach akoby si písala o našej firme 😁 tiež rovnaký odbor,i keď ja robím všetky papiere čo idú potom ekonómke a teda kopec ďalších vecí... takisto je buď veľa roboty alebo pohoda.... sú veci kvôli kt.by som rada ostala,ale zase mám pocit,že potrebujem sa posunúť ďalej a tu nemám kde... tiež som na začiatku robila spediciu, čo mi o pár mesiacoch zobrali a dali robiť papiere okolo toho a takisto by som už spediciu robiť nechcela....
Ono už pozerám po inej práci, aj sa niečo rysuje,ale múdrejšia budem po novom roku a už týždeň v práci nejako vydržím....

lilyianka
autor
15. dec 2018

@matta308 preto vravím,že neviem o čo sa jedná... budem mať 3 týždne voľno,ale nejako som vnutorne presvedčená o tom,že chcem ísť preč, že firmu už nič dobre nečaká

havia
15. dec 2018

Skuste si zabehat, fitnes, akebo viac zeleniny, horcik, zinok, vitamíny skupiny B. Sedava oraca utlmuje. Ja robím na pile 17 rokov. Oz 8rokov ma to nebavi. Hadzu ma z hal do haky. Od ukladanie forsni az po programovanie cnc vŕtačky. Plat zdvihlo az v roku 2016,kebo polka ludi chcela odísť ... Tak o 30% zdvihli na 650 a uz spekuluju ako centy skrtat. Robota ma bavila ked som robil na optimalizacnej pile 13rokov... 3stroje sa vymenili. Som vedel si sj plat vyratat, kebo som bol na jednom mieste. Teraz ? Za 3hodiny aj na 3miestach.vsade ina sadzba. Kruti, moce, ludua cgybaju. Aj dve robity naraz. Aj tri. Kym vrta, tak od hoblovacjy ulozit a brusit co cnc vrtacja uribi. Minutu za 8h nepostojis a ani vidy sa poriadne nestihnes napit. Su orestavjy jazde 2h na 19min. A obedna 20min.takze v práci som 8ha 50min. Platene je 8h ake ked sa prihlasis neskôr po prestavje, ides na wc, uz chybaju minutky. Toto hadzanie aj na 5mist počas zmeny ma stve

lilyianka
autor
15. dec 2018

@havia no práca vo výrobe je iná liga... tam je málo času na obed,wc,proste na všetko... to už by som nerobila... a teda keď čítam tvoj plat tak to je na zaplakanie! Ja robím 7,5h na obed máme oficiálne 30m... samozrejme keď ideme niekde do restiky na menu niekedy s to nestihne.. ale nerobia ž toho haloo a umožňujú nám ísť sa najesť kam chceme

havia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nefertiti7
15. dec 2018

Syndróm vyhorenia to ešte nie je. Mala som ho v roku 2006. Zničila som sa sama množstvom povinnosti, 2 práce, doktorát, aktivity., Kapela...malo spánku až si telo povedalo dosť. Bola som rok na liekoch ..toto mi príde len ako stereotyp..žiadna vyhliadka na lepši postup...otravná kolegyňa...nič čo by ťa ťahalo. Skús voľno a potom si hľadaj novú prácu. Práca do ktorej nechodíš rada je celkovo zabijak. Ja som tiež tak odišla z banky. Bolo to tam hrozne.

simca06022011
17. dec 2018

Ja podľa príspevkov vylučujem vyhorenie. Skôr si hľadajú novú prácu, lebo nie si spokojná. Jednak s platom, jednak si myslíš že to čo robíš ovládas a si nenahraditeľna ( nič v zlom samozrejme - naschvál preháňam 🙂 ) a ešte ti zavesia šéfovia synov " debilov" na krk, ktori nič nevedia... Z toho si znechutená vo vnútri, nemáš ohodnotenie aké si predstavuješ, dokonca "ťa nebudú držať na silu", a ak ťa ani samotná práca nebavi tak ti to ešte pridá na nepohode. V kľude sa posun na inú výhodnú pracu, ak sa ti po dovolenke nevráti chuť 🙂

danielahamar
18. dec 2018

tiež si skôr myslím, že ťa zabíja ten stereotyp

lilyianka
autor
23. dec 2018

@simca06022011 každý je nahraditeľný, ja tiež, len problém našej firmy je ten,že niektorí ľudia, medzi nimi aj ja,máme špecifické úlohy, ktoré proste nikto iný ž firmy nevie tým pádom keď mám dovolenku ,tak nájdem stôl zahádzany papiermi...
Presne,stvu ma synovia šéfov, čo nič nevedia, ale tváriť s budú, že všetko ovládajú... uvidím po vianociach v akom rozpoložení budem a pravdupovediac chcem ísť aj za vyšším platom