Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Späť do zahraničia

ywi86
5. sep 2015

Baby...prosím Vas co vsetko je potrebne vybavit pred tym ako ja odidem pracovat do zahranicia a dcerka by ostala na slovensku s mojou maminou???? V aprili bude mat 3r...teda co sa tyka jej...nie mna...lebo predtym som v zahr.zila... dakujem

zara0201
5. sep 2015

@ywi86 Najskor svoje svedomie...

ywi86
autor
5. sep 2015

Prosim????

ywi86
autor
5. sep 2015

Zabudla som dopisat ze blbe komentare nepotrebujem !!!!! Pytam sa normalne...

bonaqa2013
5. sep 2015

tiež ťa obdivujem, ja by som to nedokázala.... 😒

misaelka
5. sep 2015

@ywi86 ked chces komentar k veci tu je- daj si pozor, aby to socialka nebrala ako opustenie dietata. mozno si vybav plnu moc pre maminu na osetrenie u lekara...

ywi86
autor
5. sep 2015

Opustenie dietata ??? :D kvoli praci a lepsiemu zabezpeceniu buducnosti....o tom pochybujem..

ywi86
autor
5. sep 2015

@bonaqa2013 ...tak jednoduche to nebude ale ked clovek nema inu moznost tak sa stavaju aj taketo situacie... ☹

vevesh
5. sep 2015

@ywi86 co ma napada z praktickych veci - vseobecnu plnu moc pre maminu, co sa tyka uradnych veci pre tvoju dceru, oznamit u detskeho lekara v pripade starostlivosti (mozes - nemusis, mozes to zahrnut v tom splnomocneni), vopred podat to oznamenie na socialku (co sa podava po dovrseni 3 rokov), podat skor prihlasku do skolky ... A urobit kopie splnomocnenia...

ywi86
autor
5. sep 2015

@vevesh dakujem pekne za odpoved 🙂 a ono to nieje na veky....proste par mesiacov...ak pripadam ako "zla mama" pre niektore ...Sorry...kazdy sa rozhodne ako chce..ja som pottebovala radu a nie spytovanie svedomia...

peneloppe
5. sep 2015

@ywi86

Super matky okomentuju vsetko co sa okomentovat da.

Tiez by som povedala ze plnu moc pre mamu a oznamit v skolke, u lekara ze pracovne odchadzas na nejaky cas do zahranicia ze dcera bude zatial u babky. Je to tazke pre teba aj pre malu aj pre tvoju mamu ale ked sa inak neda tak sa neda.
Tu budes kritizovana keby si nahodou sedela doma a brala podporu lebo by si bola neschopna matka, aj ked odides za pracou si zase krkavcia matka takze nevsimat si komentare a nech si cim skor spat aj so zarobenymi peniazmi. 😉

bonaqa2013
5. sep 2015

neboj nie si jediná. S dcérou chodí do 2 triedy dievčatko, ktorej mama chodí na 2 týždne do Rakúska a potom je 2 týždne doma. Deti 2-3 sú so starkou, otec kdesi na Orave. Ale maminka by asi bola rada s deťmi doma - ale z čoho budú žiť? Myslím, že soc. takéto prípady pozná - jednoducho taká je realita na Sk... ☹ ☹ ☹

ywi86
autor
5. sep 2015

@peneloppe dakujem za podporu ci radu...ja som aj cakala ze ma tu niektore ukamenuju ....len proste ak je sanca zarobit a mat sa lepsie a vziat si dietatko neskor zo sebou ...preco nie :( aj ja som len clovek .....

sense
5. sep 2015

Ako uz bolo spomenute vybavit plnu moc pre matku ..oznamit to lekarovi ak bude chodit do skolky v skolke...a ak spolu nebyvate urcite by som pred odchodom nejaky cas bola za to aby babka byvala s vami ... blbe komentare si nepripustaj srdcu ked musis tak musis ... zo vzduchu a lasky sa zit neda... a ak bude moznost vziat dieta zo sebou este lepsie ked budes mat zazemie

mihula
5. sep 2015

@ywi86
@ywi86 ja si myslim,ze by si mala v prvom rade kontaktovat otca dietata

ywi86
autor
5. sep 2015

@sense dakujem...byvame u rodicov...v skolke som sa uz nieco pytala.....a laska v rodine je...ja ako slobodna maminka nemam sancu jej dat vsetko potrebne s par € co tu dostanem....a byvam ja u nasich takze v pohode...a blbe komentare prehliadam radsej...dotycne maju asi vela penazi a lahky zivot!

ywi86
autor
5. sep 2015

@mihula .. o starost menej...on bol len darca spermii ....jeho meno nieje nikde...takze toto neriesim

sense
5. sep 2015

@ywi86 o to kepsie mala je zrejme na starkych zvyknuta... keby nemaju inu moznost tak tiez by urobili to iste...

mihula
5. sep 2015

@ywi86 nic sa neboj,troska si poplacete a bude dobre.ja som tiez v zahranici a pracuju so mnou zeny co doma nechali male deti rodicom.Bohuzial,ak ina moznost nie je co uz.Drzim palce aby si si v zahranici nasla zazemie a mohla zobrat dcerku ku sebe.Aj take baby tu su

zuzanna24
5. sep 2015

@ywi86 zalezi na tom, co tym odchodom do zahranicia vlastne planujes, to si musis ujasnit - chces si nasporit na byt, pozemok, splatit dlhy, alebo co? .. ja som v zahranici uz nejaky ten rok a teda ak ti mam pravdu povedat, nejak extra sa tu usetrit neda, volakedy to bolo lepsie, teraz je to uz o nicom. Ked tu chces zostat zit nastalo, potom OK, dokazes si zaplatit najom, v pohode nakupit potraviny bez toho aby si musela obraciat kazdu korunu, obcas nejake handry nieco do domacnosti ale to je tak vsetko....(benefity je velmi tazke ziskat, skolka tu napriklad stoji cca 700 libier mesacne!!!!) na setrenie si nejakej vacsej casti penazi mozes zabudnut.... A tie stresy, nervy, ti za to naozaj nestoja.... viem o com hovorim.... ja som si presla peklom zaziva... Byvam v UK a keby som si chcela nasetrit priklad 30 000 eur na nejaky bytik, musela by som tu byt cca dalsich 5 - 7 rokov... A to som mala velke oci ked som sem isla no po polroku sa mu tie oci zacali otvarat.... a nemyslim si, ze niekde inde v inej krajine je to lepsie..

fidka79
5. sep 2015

@ywi86 ja len za seba drzim palce 😉 😝 nech to vydrzite obaja s dietatkom,a ak mas moznost chod si zarobit..co tu na MK sledujem ked nerobis a sedis doma hned ta kamenuju ze si prizivnicka a rob nieco so sebou alebo chces nieco urobit a zas si krkavcia mater a nerob to..same zenske si tu protirecia a hlavne tie co maju o seba postarane a nemusia riesit financie 😢 take su tu najmudrejsie,tiez som taka bola..ale ked mas moznost si privyrobit chod do toho...ak mas moznost ze rodicia pomozu.. 😉 zakomplexovane domasedky si nevsimaj 🙂

charlie1980
5. sep 2015

Podstatne je, ze nieco robi. A nesedi na MK a nevyplakava, ze nema z coho zit. To, ze za aku cenu, s tym nech sa moralne vysporiada sama.

ywi86
autor
5. sep 2015

@zuzanna24 tym odchodom myslim ist pracovat do zahranicia a cas ukaze ze co bude dalej...som sama...takze nemusim sa prisposobovat priatellovi ani manzelovi...co sa tyka zivota v zahranici uz som aj ja zila a ano mas pravdu nieje to jednoduche ..bolo plno slz stresov novych ludi noveho sveta ale aj napriek tomu vsetkemu by som sa vratila...odisla som na matersku "bez rozlucky" a uz nrbolo zo zdrav dovodov mozne sa vratit a velmi rada by som...a ukazat aj dcerke aky je svet...ona sice uz v brusku precestovala a prezila somnou vela stresu a tazkej prace ale ma len mna ...a chcem pre nu to naj ako kazda mami pre svoje mimi 🙂 ...

fidka79
5. sep 2015

@ywi86 mnuz zakomplexovane si nevsimaj 😉 tie budu sediet doma na zadku a horekovat ako sa nic neda a bedakat ako sa maju zle ale nohy z domu nevystrcia 😉

natalym
5. sep 2015

@ywi86 Mne sa Tvoj postoj páči. Chceš zarobiť pre Vás, je to normálne. Snažíš sa riešiť. Mama sa postará, môžeš sa ňu spoľahnúť, to je super. Neboj sa a choď do toho.

ywi86
autor
5. sep 2015

@charlie1980 @fidka79 dakujem baby za podporu...naplakala som sa uz dost...a viem ze este pretecie vela slz :( mne nema kto pomoct ...tazko sme robili od 18..teraz mam 29 a mamina nam pomaha ako vie...zato ze som zila v zahranici pred materskou narok na nu som nemala tu na prasivom Svk....bohuzial tie nase zakony su postavrne na hlavu...tak preto tu nechcem byt..su na tom baby aj horsie.....ale ak niekto ma moznost ist robit tak preco nie!!! Snad nebudem cakat na "zazrak" :( ....a svedomie si riesit mozem vtedy ked sa ma dieta opyta preco jej urcitu vec meviem dopriat....mrzi ma ze to je takto ale krby je na svk sanca alepsieho zarobku tak tu MOZNO ostanem...

fidka79
5. sep 2015

@ywi86 pre mna aspon z tvojich pismenok mas cit pre zodpovednost nespoliehas sa na nikoho iba sama na seba,mas moznost si privyrobit a vies o dcerku postarane bude a neboj dcerka to pochopi,aspon pokial ju k tomu vychovas ze pecene holuby z neba nepadaju pokial nie si urcita zvyhodnena skupina.. 😝 a ja ti drzim palceky aby ste to neaky cas vydrzali a potom sa tesili jedna z 2hej🙂) 😉

ywi86
autor
5. sep 2015

@natalym dakujem 🙂 ja sa snazim...dat jej vsetko co potrebuje...aj ked ona je taky zlatusik ze jej staci bublifuk :D ...a daledy mam pocit akoby som kupovala viac nez treba ale nechcem aby jej nieco chybalo...otec nejavi zaujem...my sme nic..sama financujem sama som si zadovazila novy kocik vybavicku atd atd...a blizi sa koniec materskej..niekto sa pyta ze preco az teraz..u nas brru do skolky az od troch rokov bohuzial...a maminka pomaha..aj ked ma toho tiez dost ale tak slubila mi ze pomoze...ason na zaciatku..

charlie1980
5. sep 2015

@ywi86 Vies...ani detom sa vzdy nezavdacis 🙂 Hocico budes robit...jedno ti povie: nemal som mamu, Ale mal som vsetko...alebo mal som vsetko ale nemal som mamu...je tazko vediet dopredu, Co a ako sa vyvinie...ja ti drzim kazdopadne palce, aby ste to zvladali...

natalym
5. sep 2015

@charlie1980 Ale prosím ťa, kým pôjde do školy tak sa to porieši. Deti pochopia také veci.

ywi86
autor
5. sep 2015

@charlie1980 to je sice pravda....ale ja to tak nechcem na niekolko rokov....proste len zacat urpbit zazemie a fungovat ako tu... 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli