Späť do zahraničia

ywi86
5. sep 2015

Baby...prosím Vas co vsetko je potrebne vybavit pred tym ako ja odidem pracovat do zahranicia a dcerka by ostala na slovensku s mojou maminou???? V aprili bude mat 3r...teda co sa tyka jej...nie mna...lebo predtym som v zahr.zila... dakujem

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ywi86
autor
5. sep 2015

Haha normalne mam.pocit ze mam nove kamosky :D .... baby fakt dakujem... a tie ktore ma povazuju za krkavciu mater tak....nech mi skocia na hrb....ja s takych slov chleba nekupim.. ;)

charlie1980
5. sep 2015

@ywi86 Jasneee...dolezite je, ze si si ista, ze to bude fungovat...ja napr.mojho ñuña som nechala na 30min., dostal taky Amok, ze suseda z druheho vchodu bola zaklopat, ci netyrame dieta. Aj vnutri sa bola pozriet, maly do polpasa strhnutu koselu od jedu, tak som ho nasla aj ked som sa vratila domov. To je taky cecok, ze od neho aj keby som chcela, tak nikam neodidem 😀
Ale ak to mamina zvlada, tak len chod... vzdy lepsie, ako zavesit si debila na krk, len aby ste vyzili.

ywi86
autor
5. sep 2015

@charlie1980 tak ja duufam ze to zvladneme...a potom bude uz len dobre..nechcem byt na niekom zavisla a cskat co bude...ale zapracovat na tom aby bolo dobre...moja je tiez taka ze idem.len do sprchy a pyta sa kde je maminka ale tak nemam na vyber...musime to vydrzat a byt silni aj ked tl bude boliet a bude nam smutno...

janinah
5. sep 2015

môžem sa opýtať koľko má tvoja mamka rokov?

ywi86
autor
5. sep 2015
janinah
5. sep 2015

@ywi86 tiež mám toľko...a napíšem ti,že malé dieťa na ňu bude veľa,to nie je na týžden či mesiac.....bude strážiť a starať sa zo všetkých síl a s láskou,tiež by som tak robila,ale bude to na ňu veľa.....

sisaka
5. sep 2015

@ywi86 co vybavit sice neviem poradit, ale kedze zijem v zahranici tak si myslim,ze pre slobodnu matku je to ovela financne narocnejsie, ako na Slovensku. U nas len skolka stoji tolko, co niektori ludia zarobia za mesiac, najomne detto, dokopy je to hned $ 2000 a to si este nejedla, neplatila dopravu, internet, telefon, oblecenie.... Z nekvalifikovanej roboty sa to neda utiahnut a ani z mnoho kvalifikovanych nie. Neviem sice, co ides do zahranicia robit, ak nejaku vyssie postavenu manazerku, tak to samozrejme pojde aj z jedneho platu.
BTW bud rada, ze si dostala matersku a aj rodicovsku na, citujem ta, prasivom Slovensku, inde bez toho aby si pracovala by si nedostala nic.

tova
6. sep 2015

setrenie a lepsia buducnost sa nikde v zahranici tak rychle nebuduje pokial neides robit nejaku spolonicku. S doktoratom by si uricte tento problem nemusela riesiet ,a aj na sk by si sa uzivila. Materska je luxus, v zahranici take nieco neni a mozno ani na sk na to nezvysi ak bude sk musiet prijat migrantov. Teraz s tymito migrantami bude problem taky, ze tie krajiny co ich prijali do rakuska, nemecka, UK oni tam budu robit nekvalifikovane prace, opatrovanie, o deti sa starat atd. upratovat obchody, oni to budu robit este o polovicu menej ako ludia z vych. europy a mozno este lepsie lebo taky peniaz nevideli v Afrike za mesiac. Poznam pripady, kde rodic nechal dieta babke/dedovi a isiel zarabat do zahranicia na par mesiacov/rokov idealne to pre deti nebolo a vratit sa to uz neda. Dieta pokial ma kde byvat a co do ust tak je spokojne.

ywi86
autor
6. sep 2015

@sisaka @tova ..... ja som sa pytala na nieco ine.....nie na veci co tu pisete..ak neviete poradit tak nerieste...vy asi mate velmi vela penazi a spokojny zivot..nemusim.nikomu rozpisovat kam a co ...idem robit ja som sa proste pytala CO vybavit !!! Nepotrebujem ziadne rady ze to nebude jednoduche...to viem aj sama ! A tu mindakedy ostane 100e na mesiac...skuste s toho vyzit vy :/ skuste zit v hladoovej doline kde som ja..je to kazdeho osobna vec...prajem pekny den..

mihula
6. sep 2015

@janinah ja si zas myslim,ze v 52rokoch moze stara mama zvladat okolo 3rocnej zabky uplne v pohode vsetko.Ved dieta bude chodit do skolky.Vie si povedat co chce,čo ju boli.A ak je zdrava a zvyknuta jedna na druhu nevidim problem.vyzdvihnit dieta o stvrtej zo skolky povenovat sa jej do siedmej nie je az taky problem.Keby to bolo mesacne dieta nepoviem.Ja by som si trufla na 3rocne dieta

ywi86
autor
10. sep 2015
janeri151
14. sep 2015

@ywi86 Tie komenty o opustení dieťaťa si nevšímaj.Každý je v inej situácií a musí ísť za prácou do zahraničia.Potom prečo ženy púšťajú svojich mužov o zahraničia a nenahlásia to ako opustenie dieťaťa?Lebo im donesie peniaze.Ja tiež rozmýšľam nad zahraničím ale len také turnusové etapy ale neviem sa rozhodnúť.Ja ti 🙂 držím palce.

ywi86
autor
14. sep 2015

@janeri151 ďakujem aj tebe velmi pekne za podporu...pre mna to.tiez nieje jednoduche tiez som.len clovek a mam.srdce ale len z lasky sa fakt vyzit neda...a ked chlap odide je to normalka ale.zena je uz krkavcia mater.. :( len s coho zit...

janeri151
14. sep 2015

Moja ja nemám na to aby som odišla od detí nokdy som od nich nebola preč a to majú 12 a 7 rokov,ale teraz si tiež niečo vybavujem a to len z toho dôvodu aby si aj manžel uvedomil že to nie je len tak byť doma z deťmi a chodiť do práce ale aj sa starať .On chodí do zahraničia a berie to že ja doma nič nerobím.Tak som zaťala zuby a dúfam,že mi tá práca výnde a potom uvidíme kto z koho no a tebe držím teraz palce. 🙂