Stará nevyčerpaná dovolenka pri skrátenom pracovnom čase.

kalu2
5. jan 2020

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadom nevyčerpanej dovolenky.
Môj pracovný čas bol 40 hod. týždenne (8 hod. denne). Od februára chcem požiadať o skrátený pracovný čas na 30 hod. týždenne (6 hod. denne). Ako to bude s mojou nevyčerpanou dovolenkou pri skrátenom prac. čase? Ide mi o to, že zostatkovú dovolenku mám za 8 hod. a po novom budem robiť 6 hod., prídem o nevyčerpanú dovolenku? Ako sa to bude rátať? Alebo si mám vybrať nevyčerpanú dovolenku na 8 hod. a potom požiadať o skrátenie prac. času? Ďakujem za pomoc.

liz_lemon
5. jan 2020

vycerpala by som si ju, a potom ziadala o skratenie

lenkasgt
5. jan 2020

@kalu2 nemal by byt problem dovolenka sa prepocita ako pocet dni dovolenky x 8h/6h cize ak mas napr 15 dni zostatok tak 15x8/6=20 a v systeme by ti mali opravit zostatok na 20 a tak to budes vidiet aj na paske

sajka12
5. jan 2020

@kalu2 dovolenka sa predsa neráta na hodiny ale na dni... Takže ak máš zostatok trebárs 10 dní, tak je jedno či ten deň má 8 alebo 6 hodín.

evittam
5. jan 2020

@sajka12 No ale nie je to jedno pri plateni. Suhlas s
@liz_lemon

kalu2
autor
5. jan 2020

ďakujem za odpovede, sajka12 áno dovolenka je na dni no našla som v jednom príspevku, že ak sa upravuje - skracuje, predlžuje týždenný úväzok je vhodné prepočítať na hodiny ako uviedla lenkasgt, aby nedochádzalo k nespokojnosti pri platení, preto som požiadala o Vaše rady - názory ako sa nevybabrať.

sajka12
5. jan 2020

@kalu2 no môže to byť vhodné ale zamestnávateľ to nemá zo zákona povinné...
@evittam Či?

evittam
5. jan 2020

@sajka12 To som si nie ista s tym prepočítavaním. Preto radšej ako píše
@liz_lemon

sajka12
5. jan 2020

@evittam no áno, takto má istotu že bude mať zaplatené všetky hodiny... Ale dosť ma to zaujalo, ešte som sa s tým nestretla. Asi zajtra trošku preluskam zákony. Lebo v ZP sa spomínajú len týždne dovolenky... Aspoň človeku celkom nezmäkne mozog na tej rodičovskej 😀

evittam
5. jan 2020

@sajka12 Nerobím teraz dlhsie mzdy tak fakt neviem.
@majusqa77 🤔

majusqa77
5. jan 2020
majusqa77
5. jan 2020

ziadny prepocet. Ak mas 15 dni po starom, budes mat 15 dni aj po novom. Takze prides o prachy. Ak, cerpaj

evittam
5. jan 2020

@majusqa77 Som si aj myslela. Nikdy som totiž o nejakom prepocte nepočula. 😉

sajka12
5. jan 2020

@evittam ja tak isto nie, keby sa s takým prípadom stretnem v práci tiež by som neprepočítavala. Teda pokiaľ by mi niekto neukázal na základe akého § to mám prepočítať🤷‍♀️

sajka12
5. jan 2020

Ale sa normálne teším že sa na koníku nájde aj taká podnetná debata... Že človek aj trošku porozmýšľa aj sa niečo dozvie. Lebo tie témy čo sa tu poslednú dobu riešia 🙈
Akože mám dosť

majusqa77
5. jan 2020

@sajka12 nemusis luskat ;)

majusqa77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaroe
5. jan 2020

mne to prepocitali, ale ja som prechadzala z 20 hodin na 25 hodin, takze pri novom uvazku som mala o 3 dni dovolenky menej...pride mi to spravodlive.

sajka12
5. jan 2020

@majusqa77 no už som sa na to aj tešila. Už mi asi lepí že v apríli končí moja dovolenka. Už budú takéto polemiky na dennej báze 😀

kalu2
autor
8. jan 2020

Babenky, ďakujem za reakcie, názory a hlavne pomoc, no nepochodila som. Zamestnávateľ mi nedal vyčerpať starú dovolenku a úväzok sa skrátil (nemohla som čakať zo zdravotných dôvodov), ešte raz ďakujem za pomoc ste skvelé všetky 👍