Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Starostlivosť o dieťa počas môjho pobytu v nemocnici. Má manžel nárok na OČR?

kasis
6. apr 2009

Manžel zostane so starším dieťaťom doma počas mojho pobytu v pôrodnici. Má nejaký nárok na OČR, alebo platené voľno, alebo si má zobrať na tú dobu dovolenku u zamestnávateľa??

lienocka235
6. apr 2009

na OCR z toho dovodu narok nema.. ale normalne sa dohodnite s detskou lekarkou.. nech mu OCR vypise max. je mozne cerpat 10 kalendarnych dni. to by nemal byt vobec problem, urcite mu OCR v pohode a da mu tam nejaku beznu diagnozu.

kasis
autor
6. apr 2009

Lienocka dakujem krasne 😉 , s dovolenkou by to bolo tazsie, lebo aj po porode chce aspon par dni zostat doma a to uz len dovolenkou vyriesi a v porodnici neviem kolko budem, tak ta OCR je asi lepsie riesenie, hadam sa bude dat dohodnut s nasou Dr.

gapa
6. apr 2009

kasis,
podla mna má nárok na očr na dieťa, lebo osoba, ktorá sa obvykle o dieťa stará, t.j. matka, je v starostlivosti zdravotníckeho zariadenia. Podla mna netreba ani žiadnu diagnozu vymýškať.

lienocka235
6. apr 2009

nam tak nechceli vypisat.. OCR ked som ja bola na operacii.. detska dala normalne ocr na malu muzovi.. a dala tam nejaku diagnozu. ale je mozne ze iny kraj iny mrav.

gapa mas s tym skusenost? kto potom taku ocr vypise? a co tam bude uvedene.. myslim v tej casti pre poistovnu

gapa
6. apr 2009

lienočka,
skúsenosť osobnú nemám. No pýtala som sa na to na porada.sk a tam mi odpísala školitelka a uviedla, že v takom prípade dáva očr-ku detská lekárka. Lebo presne to som sa pýtala, kto má očr vypísať. Lebo som čakala, že niekto v pôrodnici. 😨

Ono je to asi podla skúseností lekárky a sestričky. Už som sa stretla s tolkými rôznymi názormi na vypisovanie napr. žiadosti o materské ..., dočasnej PN, ... Takže je to ozaj o tom, kto sa s čím stretol.

No diagnozu netuším. ??

gapa
6. apr 2009

lienočka,
teraz som pozerala do tlačiva "žiadosť o ošetrovné"
sú tam v časti "vyplní ošetrujúci lekár" tri okienka.
Prvé = A sa vyplní v prípade choroby dieťaťa, manžela, matky ...
Druhé = B v prípade nariadenia karanténnoho opatrenia a
tretie = C kde je písakné (opisujem presne text)

Potvrdzujem, že .....(mamička)............, ktorý/á sa inak o dieťa stará ochorel/a 1), má nariadené karanténne opatrenie 1), bola v súvislosti s pôrodom prijatá do ústavnej starostlivosti 1), a preto sa nemôže o dieťa starať
od .....................................
Dátum .............., Odtlačok pečiatky a podpiš ošetrujuceho

😨 😒 🙂
Takže podla tohto by Očr nemal vystavovať detský lekár ale niekto z nemocnice. 😉 Predpokladám

Samozrejme hore na očr-ke v časti "vyplní poistenec" je meno otca, ktorý si očr uplatnuje a meno ošetrovaného dieťaťa, o ktoré sa bude starať

gapa
6. apr 2009

ešte tam sú samozrejme vysvetlivky k tej 1) nehodiace prečiarknite.

jaduska
7. apr 2009

baby, ja keď som bola v pôrodnici s druhou dcérkou, tak normálne vypísali papier na OČR manželovi tam

gapa
7. apr 2009

🙂 díky jaduska za info z praxe (na porade ma inak informovali), to som ešte nepočula, no podla tej očr to tak vyzerá (vtedy som si si poriadne nepozrela to tlačivo, ked som sa pýtala)

miriamkac
7. apr 2009

ja potvrdzujem....tu pasaz, co vypisala gapa som nechavala potvrdzovat u lekara v nemocke pre manzela, ked bol doma s dcerkou a ja v porodnici. Takze urcite sa to da.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli