Štátna dotácia a eshop

ajinko
29. jan 2013

Mamičky neviete mi poradiť, tie ktoré ste si spravili kurzy a schválili Vám dotáciu, je možné mať podnikateľský zámer aj na eshop? Bolo mi povedané, že nebude schválený. Keďže so synom často chodím po lekároch aj 5x do mesiaca a chodí zo školy o 11tej, 12tej tak nemôžem byť v kamennom obchode do tej 3-4,,družina nieje možná, nechcú ho tam a je otázne či ho nevyhodia aj zo školy, premýšlam aj nad domácim štúdiom,,,a nemá mi s ním ani kto pomôcť, sme odkázaný iba samí na seba,,ste tu nejaká ktorej bola schválená dotácia na eshop???

zalka
29. jan 2013

Niekedy dávno schvalovali dotácie z UP aj na eshop. Možno to už vylúčili, ktohovie. Známa si otvorila eshop pred asi 2 rokmi, s pomocou dotácie.

anos18
29. jan 2013

@ajinko Tiež si myslim, ze by nemal byt s tym problem. Ale zajtra mam cestu na UP, spytam sa, dufam, ze nezabudnem a napisem. 🙂

ajinko
autor
29. jan 2013

@zalka
@anos18 No ja som mala dnes školenie a tá pani mi povedala, že minulý rok všetky žiadosti zamietli, že to nemám šancu aby mi to schválili, ale že obhájiť si to môžem skúsiť, ale že aj tak si myslí, že nie,,,,ja by som aj doložila diagnózu malého, keby som mala inú možnosť pracovať tak to milerada urobím, ale takto :( nemôžem byť na dávkach veď z toho sa žiť nedá

ajinko
autor
29. jan 2013

@anos18 joj a dakujem! 🙂

aduskatt
29. jan 2013

@ajinko ano, je to mozne, ale zmenili sa podmienky na ziskanie dotacie

aduskatt
29. jan 2013

@ajinko ale ked si uz skolenie mala, tak este asi budu pre Teba platit stare podmienky........a to schvalenie teda mozno zavisi od konkretneho uradu prace, lebo u nas s tym problem nebol

ajinko
autor
29. jan 2013

@aduskatt ja som si zažiadala ešte v novembri a až dnes som mala školenie a to sa ešte ani nevie aká bude výška príspevku,,,vraj čakajú na vyjadrenie "zhora" a až potom bude skúška a obhajoba zámeru

janie80
29. jan 2013

@ajinko moj svokor robil ma UP (nie pri dotaciach) a vravel, ze kym su peniaze, t.j. na zaciatku roka schvaluju menej prisne ako na konci roka, ked uz peniaze dochadzaju... A navyse, ked mas odovodnenie... tak drzim palce, aby to vyslo... 😉

ajinko
autor
29. jan 2013

@janie80 dúfam, že schvália inak neviem čo budem robiť, na úrade to je trest byť :(

aduskatt
29. jan 2013

@ajinko my sme na skoleni dostali termin asi o tri tyzdne na predlozenie projektu na konzultaciu, potom tri tyzdne na predlozenie pred komisiu, pred vianocami obhajene a doteraz cakam na telefonat ohladne podpisu dohody a penazi, tak uvidime.......ten november si este dobre vystihla, lebo od toho roka, od maja uz budu musiet byt rok na urade prace, aby mohli poziadat..

aduskatt
29. jan 2013

@ajinko ja som obhajovala v decembri a schvalili nam uplne vsetkym a obhajoba bola zalezitost asi 20 sekund

anos18
29. jan 2013

@ajinko Zamietli vsetky dotacie ne e-shopy? Lebo ved je to podnikanie, ako kazde ine, ak samozrejme nechces predavat eroticke pomocky 🙂, to by Ti neschvalili. Napr. u nas nechceli schvalit stavkovu kancelariu, lebo ze je to hazard. Zavisi od toho, v com chces podnikat.

ajinko
autor
29. jan 2013

@aduskatt mne tiež volali o 3 týždne ale žiaľ som šla k lekárovi s malým ako vždy,, tak som šla až teraz,,no ak mi obhajoba dá šancu na obhajobu iba 20 sekúnd tak som v zadku :(

@anos18 nie nie odevy chcem talianske,,ale ak sa naštvem otvorím si bordel!! 😀

anos18
29. jan 2013

@ajinko No ale na to urcite dotaciu nedostanes 🙂 A mali by byt aj ine podmienky, ale neviem, ci to uz plati.

aduskatt
29. jan 2013

@anos18 mne v pohode eshop schvalili a dokonca kedze eshop, tak som jedina, ktorej povoliloi z tej dotacie si zaplatit webovu stranku
@ajinko ja som tymi 20 sekundami chcela povdat, ze cela obhajoba bola fraska..bolo tam 5 ludi, jedna precitala moje meno ostatnym, povedala, ze chcem eshop a precitala, co vsetko budem platit z dotacie. Jedna sa ma spytala, co bude v eshope a predseda na to povedal schvalene........ja som len odpovedala dvoma slovami, coho sa bude shop tykat🙂
Ta komisia to ma uz davno nastudovane a neschvaluju len tomu, u koho maju pocit, ze tu dotaciu chcu len na nejake spekulativne ucely................aspon tak je to teda u nas, mozno ine mesta to maju inak

aduskatt
29. jan 2013

@anos18 nove podmienky vraj od maja

anos18
29. jan 2013

@aduskatt No ved ja si tiez myslim, ze by nemal byt problem. Ale asi zavisi od konkretneho UP.

ajinko
autor
29. jan 2013

@aduskatt
@anos18 bože baby ja neviem čo budem robiť ak mi to neschvália, asi sa tam rozplačem, ja som už s nervami v koncoch :( a do tej dotácie môžem normálne opísať celú situáciu?? a to čo je za štát ked v jednom meste schvália a v inom nie?

anos18
29. jan 2013

@ajinko Aku situaciu mas na mysli?

anos18
29. jan 2013

@ajinko Musis si vypracovat podnikatelsky zamer. A potom pri obhajobe, uz mozes povedat, ze mas chore dieta a kedze nechces zatazovat stat a byt nezamestnana, ze takato forma podnikania by Ti vyhovovala a bla a bla...
PZ si uz robila?

ajinko
autor
29. jan 2013

@anos18 no že som na malého sama, má zdravotné problémy a 5x do mesiaca beháme po lekároch, vyučovanie mu končí skoro a musím ponho chodiť ja a venovať sa mu, musí mať stály režim,,do družiny mi ho nevezmú a bohvie ako to bude dalej so školou pretože zvažujeme domáce štúdium, pretože máme problémy s tr. učiteľkou,,,takže nieje možné aby som mala otvorený kamenný obchod do 4 ked musím valiť po malého, obchod čo? uatvorím? preto vidím cestu iba v eshope a aj oslovím širšiu časť zákazníkov,,prípadne keby som doložila aj zdravotný záznam syna,,,

ajinko
autor
29. jan 2013

@anos18 mám jeden doma ako vzor ale svoj ešte nemám

aduskatt
29. jan 2013

@ajinko v zamere to vobec spominat nemusis a ta obhajoba nie je obhajoba ako na statniciach🙂

aduskatt
29. jan 2013

nam dali presny vzor podnikatelskeho zameru, kde nam teta povedala, co kde a ako vypisat, vyplnit a bolo.

anos18
29. jan 2013

@ajinko v bode III.Postup realizacie zameru - tam mozes napisat, ze si nezamestnana a ze toto podnikanie Ti vytvori prac.prilezitost. Ale to, kedy synovi konci vyucko a dalsie detaily tam nepis. To mozes povedat na obhajobe a zahrat im na city. 🙂

ajinko
autor
29. jan 2013

@aduskatt ja som nemala štátnice 🙂

@anos18 ak ma pustia k slovu vôbec a nebudú na mna kukať že oni v tom problém nevidia,,

aduskatt
29. jan 2013

@anos18 u nas uz na obhajobu isli s tym, ze vsetkym schvalili, oni to maju prestudovane, tam bude vela ludi a nedaju ti priestor na vyjadrenie sa.vynimka teda, ak by to bolo nieco, co neschvalia kvoli tomu, ze sa im to zda podvod..........takze tak zrejme nebude treba nikomu hrat na city...ako hovorim, ja som bola vnutri necelu minutu a vyliezla som vysmiata, pricom som povedala dokopy tri slova

anos18
29. jan 2013

@ajinko Ale dostanes sa k slovu. Zajtra sa opytam, ci u nas by dali dotaciu na e-shop. Ale to Ti teda aj tak nepomoze, ked u Vas povedia, ze nie.

anos18
29. jan 2013

@aduskatt U nas bol kazdy vnutri min.10 min. A museli sme rozpravat

ajinko
autor
29. jan 2013

@anos18 ale ba,,ja sa tým možem ohradiť a pokiaľ si dobre pamätám dnes spomínali že dotácie vypláca to mesto kde mám TP a nie kde som na školení,,ak nie idem k vám 🙂

@aduskatt fuuuha :(