SZČ mamičky, ste spokojné?

yollanda
19. júl 2019

Ahojte. Idem si po radu a povzbudenie. Neznášam svoju prácu. Rozmýšľam nad kurzami kozmetiky atd. Bojím sa však, že mi to nepojde. 😟
Bývam v zahraničí, v malom meste.
V com podnikáte vy? Ste spokojne? Resp uživí vás to?

ivkazba
19. júl 2019

@yollanda orientuj sa na to, čo by ťa bavilo a zároveň si aj myslíš, že by si to vedela robiť naoza dobre, že máš pre to vzťah. Je predsa veľa služieb, nemusí to byť iba kozmetika (hlavne ak myslíš, že ti to nepôjde). A samozrejme, ak žiješ v malom meste, treba potom pozerať aj na to, aký je dopyt po konkrétnej službe a aká je konkurencia. Ak je konkurencie veľa, musíš prísť s niečím, v čom budeš výhodnejšia, čo ľudí presvedčiť odísť k tebe. V každom prípade, držím ti palce. Premýšlaj a keď nájdeš to ideálne pre teba, choď do toho, ver si a isto to dokážeš. Mňa tiež nebavilo byť už zamestnancom a robím tretí rok sama na seba. A som maximálne spokojná. Za týždeň idem už piaty krát k moru tento rok, čo by som si v zamestnaní nemohla nikdy dovoliť. Ale samozrejme, nemá to len pozitívne stránky. Treba neustále získavať nových klientov, treba počítať so sezónnosťou (čiže silné a slabé mesiace) atď. Ale ak je človek rozumný a vie si to riadiť, tak zistíš po čase, že to bolo to najlepšie rozhodnutie.