Tehotenstvo a koniec pracovnej zmluvy na dobu určitú

peta1437
10. mar 2018

Chcela som sa opýtať ako to je keď mám zmluvu od 1.6. 2017 do 31.5.2018 tak keď mi skončí zmluva tak sa musím nahlásiť na úrad práce ? Som na pn
A keď je to moja prvá práca dostanem len rodičovský príspevok či materskú ?

nivea777
10. mar 2018

@peta1437 mne tak skoncila zmluva este pred nastupom na MD..na MD som, nastupila presne 6t pred TP a dostavala som normalne MD

veronikazoja
10. mar 2018

ak budeš pn až do materskej tak sa na úrade práce nemusíš hlásiť, aspoň tak to platilo
a čo sa týka nároku na MD, nárok máš vtedy ak si za posledné 2 roky bola aspoň 270 nemocensky poistená

evittam
10. mar 2018

@peta1437 Nárok na MD mas, pokial budes az do nástupu na MD na PN nic neriešis. Tvoj VZ pre MD bude hruby príjem od 1.6.2017-31.5.2018.

roselyn
11. mar 2018

http://www.socpoist.sk/materske/1293s
Ahojky 😉 precitaj si tento odkaz.
Plus musis to urobit tak, ze este pred skoncenim zamestania - doby urcitej, musis uz byt na PN a od gyn. mat papier - marodku. Ten papier si okopiruj, marodku papier odnesies zamestnavatelovi este pocas trvania zamestnania. Cely cas budes PN. Potom ako skonci doba urcita odnesies papiere na Socialnu poistovnu a UPSVaR, ze si tehotna a ze si na PN. Kedze budes na PN - nehladas si pracu ani sa nechodis podpisovat. Ale musis dodrziavat liecebny rezim, lebo chodia kontroly. Po skonceni zamestnania ti bude vyplacana marodka. A potom zas budes cakat na rozhodnutie zo Soc.poistovne na papier ohladom materskej davky (270dni poistena dozadu musis byt a Ti vyjde) a ak nevyjde tak Ti pride papier, ze rovno budes dostavat rodic.prispevok. 😉

evittam
11. mar 2018

@roselyn Ako som uz pisala-na MD ma narok. A počas trvania PN nemusi ist na UPSVaR-tam sa s nou totiz nebudú ani bavit pokym je na PN.😉 Jedine co je potrebné tak dorucit vzdy prechodku o PN do SP kym nenastúpi na MD.

nic_ol
11. mar 2018

Ostaň na Pn až do nastupu materskej a žiadny urad riešit nemusiš 🙂 akurat len prechodky do socialnej na konci mesiaca nosit 🙂

roselyn
11. mar 2018

Ja som mala ist na UPSVaR (tak mi povedali na soc.poistovni) - ze aj ked som v ochrannej lehote a na PN, ze pre istotu mam tam ist . Isla som a tak zaevidovali ma, vzali okopirovanu marodku papier a povedali mi, ze po skonceni marodky pred nastupom na matersku, aby so prisla opat. A tak vzali okopirovany papier koniec marodky. Takze tak som to mala ja 😉

evittam
11. mar 2018

@roselyn Byrokracia

veronika9797
11. mar 2018

@roselyn no a co v pripade, ze sa neda vypisat na PN? ale otehotnie este pred ukoncenim zmluvy a donesie potvrdenie zamestnavatelovi? Len bez tej PN....

veronika9797
11. mar 2018

@peta1437 ja si myslim, ze podla ochrannej 8 mesacnej doby vznika narok na matersku...kedze sa zmluva zrusi pocas tehotenstva....mne konci zmluva necakane v septembri a dufam, ze dovtedy budem opat tehotna (teraz som na RD a v oktobri som potratila),..a na PN kvoli malej urcite nechcem ist...dufam, ze vsetko bude ok 🙂

evittam
12. mar 2018

@veronika9797 No nic. Zmluva konci. A ked nebude PN tak bud dobrovoľne nezamestnaná (samoplatca ZP) alebo sa evidovat na UPSVaR.

evittam
12. mar 2018

@veronika9797 Ako ti moze zmluva končiť "nečakane"?

veronika9797
12. mar 2018

@evittam mala som zmluvu na dobu urcitu pocas zastupovania kolegyne ktora je tiez na RD. Ta sa prestahovala inde a bolo povedane ze sa uz nevrati do prace....takze sa nejak neriesilo nic ved pohoda..miesto mi drzia a chcu ma i nadalej, ved tak mi to bolo povedane mnohokrat... A pred mesiacom sa necakane prestahovala kolegyna spat a ozvala sa, ze sa chce vratit. Takze tak necakane...pre viacerych....

evittam
13. mar 2018

@veronika9797 Nevidím na skončení zmluvy na dobu určitú nic necakane. Skončila dnom uvedeným na zmluve.

veronika9797
13. mar 2018

@evittam ja som nemala uvedeny den ukoncenia. Ja som mala uvedene len pocas zastupovania xy na RD. Takze tak.

evittam
13. mar 2018

@veronika9797 No tak aj to je úplne normálne,ze ked sa dotyčná vrátila tak zmluva skoncila.

veronika9797
13. mar 2018

@evittam ok, nechce sa mi to uz riesit 🙂 prajem vsetko dobre (y)

dorotajedna
30. máj 2018

Baby poradte, zistila som ze som tehu, zmluvu mam este namesiac. Potom asi uz daju neurcito. Mam ten mesiac to tajit? Mam fyzicky narocnu pracu, ale na pn dokial neni treba nechcem ist

venusa85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
niqus29
2. okt 2018

@roselyn ja podobnej situácii som bola dneska, mala som zmluvu na dobu určitú, ale do 30.09.2018 a nepredlžili do vtedy som bola vypisaná, ale dneska sme to ukončili, poslala som kladenku na soc. poist. a ukončenú zmluvu na úrad práce a zajtra ma zas vypíše len sa bojím že som si urobila chybu možno že nebudem mať ani nárok na nemocenské? alebo na materskú?

evittam
3. okt 2018

@niqus29 A prečo ti ukoncila PN a vypisala novu? Si v 8-mesacnej OL cize PN dostaneš. Ak mas splnenu hlavnu podmienku nároku na MD tak aj MD. A prečo si posielala ukoncenie PP na UPSVaR? Si sa bola evidovať ako uchádzač o zamestnanie? Pocas PN?

denisa9724
19. apr 2021

Ahojte,
Som tehotná ale prišla som veľmi skoro som v Tehu 2 týždne od zajtra chcem ísť na dva týždne na PN kvôli tomu že mám prácu fyzický náročnú 12 hodín stáť denne + nočné. A táto práca sa mi nedá prispôsobiť môjmu stavu. Po týchto dvoch týždňov mám ísť ku GYN na ďalšiu prehliadku že čo ďalej.
A chcem vedieť či má môže prepustiť keď mi končí zmluva tento týždeň. Ďakujem za odpovede snáď budú pozitívne .

sense
19. apr 2021

@denisa9724 nemusia ta prepustiť keďže ti konci zmluva. Len ti ju nepredlzia

denisa9724
19. apr 2021

@sense Ďakujem 😇

sense
19. apr 2021

@denisa9724 ...ale ak ti ju predlzia a oznamis tehotenstvo uz ta prepustit nemozu