Tehotenstvo a PN. Dokedy ste boli doma?

lienka.
27. aug 2006

Od zaciatku tehotenstva som na PN koli zvracaniu,ale aj koli tomu,ze robim dost fyzicky narocnu pracu.Teraz som v 20tt a lekar ma este nechal doma.Chcela by som vediet dokedy ste boli PN,ci sa este chystate vratit do prace alebo chcete zostat doma az do konca.

rabiva
28. aug 2006

ahoj, tiez som bola od 8tt na PN kvoli celodennym nevolnostiam. Skoncilo to az okolo 20tt ale dr ma do konca tehu, resp. do nastupu na MD v 34tt, nechal doma na PN, radsej, nech sa nevystavujem stresom a pod (pracujem v banke, takze staly kontakt so vselijakymi klientami... 😖 )...

davidko
28. aug 2006

ahoj lienka ja som bola tiež na PN od 16týžd. a až do 30 týžd, potom som sa vrátila do práce a po týždni som sa vratila na PN lebo som mala vysoký tlak a naliala som sa vodou tak gynekologička usudila že mi bude lepšie doma až do nastupu na MD no ani som nestihla byť mesiac pred porodom doma a do týždna bola mala vonku,takže ak nemusíš tak ostan doma a šetri sa.

erika222
28. aug 2006

ahojte ja som teraz v 16 tt a som doma na PN odvtedy jak som sa dozvedela,že som tehu,t.z. od 6 tt.mala som tiež celodenné nevolnosti a aj v noci,ale už je to lepšie,ale to som chcela,že do práce by som už neišla ano je pravda,že peniažky budú chýbať,ale radšej nech SME a nech sme zdraví.žiadna práca nestojí za to aby si stratila to najcennejšie čo nosíš pod srdiečkom a čo je tvojou súčasťou a bude nou do konca života.radšej budem doma sedieť ako sa stresovať v práci.tak pekne oddychujte 🙂

dahlia23
29. aug 2006

Ahojte, ja som tiež na PN, od 5.tt. Týždeň som bola v nemocnici a teraz som už tretí týždeň doma. A budem min. do konca septembra. Ale teraz je skutočne to najdôležitejšie na svete bábo a radšej budem doma ako si potom vyčítať, že som mala ostať a neostala som.
Erika, Ty si z HC? Alebo niekde z okolia? Lebo ja som tiež rodáčka z HC. 🙂

snezienka
29. nov 2006

ahojte, ja som PN od 6tt, teraz som v 13tt stále doma a stále na mna niečo lezie, najprv nejaká viroza, potom podrazdene slepe crevo...to zmrazili, potom nejaký bacil v hrdle tak som brala ATB a teraz si ma uz pre istotu nechali doma. Nevadí, sice mi je doma smutno, ale babo za to stojí... 😉

peha
29. nov 2006

ahojte
ja som tiez od prveho dna na pn a az do konca tehu doma. ale inak sa citim fajn, aj zdrava, klop klop, akurat ma obcas zlostia zuby, obcas chrbat, ale inak to ujde 😀 .

snezienka - ako ti zmrazili podrazdene slepe crevo ??? uf, to musi byt...

alena22
29. nov 2006

jej caute ja som na PN od 6tt bez naroku na vychadzky stale trcim doma,teda skoro stale 😀 ked idem k dokimu stavim sa aj v meste a tak.Mala som uz aj chripku a bola som v nemocnici a stale mi nieco bolo a po prekroceni 12tt ako keby utal nic mi nieje ale na PN zostavam nemam stitnu zlazu.Da sa to vydrzat i ked som cele dni sama ,muzik maka, chodia mi navstevy a mam internet bez toho by som sa ale isto zblaznila.Ale poviem vam stoji to za to mozme si pochystat veci pre miminko, vykraslit detsku a tak.Ja si myslim ze sa to da hlavne s vedomim pre akeho malinkeho cloviecika sme doma, ked ich budeme drzat v naruci urcite si ani nespomenieme ze sme trcali doma na PN.

ninocka
29. nov 2006

alena najdolezitejsie je zdravie. zachvilu si to ani nebudes uvedomovat,ze si doma

vavka33
29. nov 2006

Alla,preco nemas vychadzky?Ptala si si ich,lebo v tehotenstve zvyknu vzdy dat vychadzky ked si na pnke.

ninocka
29. nov 2006

ja som tiez od 14tt doma a vychadzky mam dva krat za den

vavka33
29. nov 2006

Ved aj ja som bola PN od augusta,neviem aky to bol TT.ale hned mi dala vychadzky 2krat za den sama od seba a povedala,ze by mi dala aj viac,ale daju sa koli socialke len tak-2krat.

ninocka
29. nov 2006

vavka a mala si kontrolu

vavka33
29. nov 2006

Nemala ani raz.Ale moja svagrina ,ala,za 8mesiacov jeden krat.Tehulkam oni nezvyknu chodit,vedia ze si tehu navymyslas 😀
a ty si mala kontrolu?
Ja som uz teraz na materskej,tak uz mozem chodit kade tade 😀 ,ale zas sa mam setrit-no toto je spravodlivost?
Preco si pn?

lienka.
autor
29. nov 2006

ja som bola PN od zaciatku a neprisla ziadna kontrola.Vychadzky som mala 2 hod doobeda a 3 hod poobede.
Babulky ako sa citite po 30tt?Ja stale zvraciam a je mi tazko na zaludku,na WC hadam milion krat,chut do jedla ziadna,tvrdne mi brucho asi 4 krat za den.Boze nech je uz januar!!!

ninocka
29. nov 2006

aj mne je dnes nejak cely den zle od zaludka

vavka33
29. nov 2006

No dnes mi ani nevravte o tom,ako sa citim.Cele doobedie som myslela ze idem odpadnut a obed skoncil na wc-ku.Poobede som si dala jablcko a banan a polezala som a trosku to preslo.

lienka.
autor
29. nov 2006

ale musi byt aj nieco vo vzduchu,tocila sa mi cely den hlava.No a to jablcko som mala aj ja, no a za 2 hodiny skoncilo na WC.A vladzete este?Ja sa citim ako tank.Mam 154 cm brucho mam malicke,ale citim akoby ma tahalo k zemi.

snezienka
29. nov 2006

ahoj peha,,, bola som trochu mimo, ale uz som tu...
takze to slepe crevo, zacalo ma boliet v 7tt na pravo, bolest sa stupnovala a tak sme sli do nemocnice, tam mi dali suchy lad priamo na slepak a 3 dni som nic nejedla. Nastasie sa to ukludnilo a sla som domov.Keby nie hrozi operacia, ale tej sme sa chceli v prvom trimestri vyhnut, aby narkoza neposkodila plod. Krpcovi krasne bilo srdiecko, tak zabojovala psychika a mozno aj ten lad.

dionyza
5. feb 2007

tehulky na PN, stalo sa niektorej, ze ste sa brali pocas vasej PN v tehotenstve. ako ste to vyriesili - neboli problemy, co sa tyka prace - alebo ste sa na tyzden dali vypisat, zobrali ste sa a znovu na PN. poradte, prosim, kto s tym mate skusenosti 😢 Dia

marget
5. feb 2007

Ahojte babenky! Aj ja som na PN uz druhykrat cez tehotenstvo ☹ Som prechladnuta...v praci asi zo mna tiez nemaju velku radost, ale na prvom mieste je teraz malicke, teda aby som nieco neprechodila, alebo aby sa to este nezhorsilo...preto si kvoli praci nerobim tazku hlavu 😉

dankaa
5. feb 2007

ahojte PN-kové,

aj my sme na PN od 5 mesiaca,ale už coskoro sa nám to narodí a konečne budem môcť chodiť na prechádzky a cvičiť 😀

dankaa
5. feb 2007

vavka, pozerám čerstvá mamina,blahoželám!

dankaa
5. feb 2007

margaret este chodíš do práce?schluss damit! 😀

ajka10
7. feb 2007

ahojte dievcata,ja som tiez na PN uz od 3 mesiaca 😝
musela som ist kvoli chemikaliam v praci,ale uz som si zvykla,cakame babetko chlapceka a termin je 16.4.velmi sa tesim

gerda
10. júl 2007

ahojte tehulky...ja som v 17tt a terat som prvykrat na PN a najradsej by som uz ostala doma a vobec nesla do prace ale neviem ako to povedat lekarke, aby ma nechala doma...mne je doma fajne a v robote sa len stresujem a stojim 12 hodin na nohach

catrin1
11. júl 2007

ahoj ajka a o ake chemikalie islo??lebo ja robim tiez s niecim podobnym a neviem co spravit...

avion
12. júl 2007

Ahojte, ja som na PN od 5 tt, teda hned ako mi potvrdili tehotenstvo. Kvoli krvacaniu. Od 5 mesiaca, ked sa to upokojilo, som sa chcela vratit do prace aj som to povedala dr, ale tyzden na to som bola hospitalizovana, zase kvoli krvacaniu a teraz som doma... ale teraz mi to len vyhovuje, lebo fucim ako jez 😝

aurra
13. júl 2007

Ahojte, ja som tiez PN od zaciatku, kedze som mala 3x missed

elinka27
13. júl 2007

aurra mas krasny termin porodu 😀 ja som sa vtedy narodila,ak ti to vyjde bude mat mimi narodky kazde 4 roky 😀

andy03
24. nov 2012

baby chcela by som sa opytat..potratila som v 12tt + este mesiac ma nechal doki doma/bola som na vysetreniach/ to je 4 mesiace pn,,teraz nastupujem do roboty a doki mi povedal ze sa mozeme pokusat hned po prvej mm, ze vsetko je ok..ale ze hned od zaciatku budem na pn lebo to bol druhy potrat a mna teraz napadlo ze mozem byt na pn maximalne 52 tyzdnov a ked chcem ist na dalsiu pn tak tam musi byt odpracovanych nejakych 26 tyzdnov..je to pravda?nechcem aby sa mi stala taka vec ze nastupim na pn na cele teho a nebudem mat ku koncu uz narok na peniazky.. 🙄