Tehotná a časté opuchy nôh. Ísť na PN v tomto teple?

silvestrova
22. jún 2007

pracujete, alebo rozhodli ste sa v tychto horučavách vypísať. Mne každý dohovára , že v 27tt by som nemala robiť ale sedieť doma, mavam opuchy noh

tribitka78
22. jún 2007

myslím, že to je veľmi individuálne a každá tehulka by mala brať ohľad v tomto počasí na seba a svoje tehotenstvo... silvestrova, ak máš problémy, tak sa radšej nechaj vypísať....rozmýšľaš nad tým?
skúšala si sa o tom porozprávať so šéfom v robote?

lucinkaaa
22. jún 2007

Ja som na PNke uz od marca a neviem si to vynachvalit. Pretoze jednou z vyhod je aj to, ze ked mi nie je dobre, tak si lahnem a vobec, vsetko prisposobujem tomu ako sa prave citim a nie tomu, ako sa treba spravat v robote. Tam staci jeden "zavistlivy" kolega a uz sa na teba bude ukazovat prstom, ked si napriklad na chvilu budes potrebovat oddychnut. Urcite chod radsej na PN.

quetinka82
22. jún 2007

ja som v 28tt. bola som mesiac doma, lebo som bola chora a mala som bolesti chrbta. teraz pracujem,ale obcas sa priklanam k myslienke, ze by som aj ostala doma- hlavne kvoli opuchom noh. tie ma poriadne trapia.
a je pravda, ze doma som mala pohodicku. ked mi bolo zle, tak som si vylozila nohy a oddychla si,. co v praci nie je mozne - a navyse tie stresy...

Takze, ak ti mozem poradit, ak mas problemy s opuchmi, necitis sa dobre, ostan doma. 🙂 urcite to v kratkom case ocenis 😉

sstefi
22. jún 2007

Určite zostať doma, nestojí to za to v tej práci. 😉 Ja som doma od 5.mesiaca, ale som veľmi rada, že som tak urobila. A v týchto horúčavách si už ani zo srandy neviem predstaviť chodiť do práce.

hedunecka
22. jún 2007

ja som na pn-ke od zaciatku 😉 je to super ze si mozem odpocinut ked chcem ..a navysse teraz lezim kazdu xvilku sice sa nudim ale neviem si prestavit ze by som mala niekde sediet 😉

tribitka78
22. jún 2007

stefi, tebe sa to kráti.... 😉

elinka27
23. jún 2007

no ja som mala vzdy v praci velke stresy a hlavne pracujem s ludmi a klient bol vzdy prvorady a tak sa stavalo,ze som si az o piatej pooobede uvedomila,ze som vlastne cely den nejedla ani nepila a ledva sa dostala na wc.Tak som hned ako som sa dozvedela,ze som tehotna poziadala doktora aby ma radsej nechal doma.Nestazujem si je to super,aj ked obcas nuda a najviac ma obmedzuju tie vychadzky,bojim sa totiz kontorly zo sicialky,ale nemenila by som lepsie ako sa jedovat v praci 🙂

marcela22
23. jún 2007

Ja som bola na PNke už tri mesiace pred tehotenstvom a nechali ma na nej aj celé tehu-mám problémy s chrbátom a otehotnela som v priebehu rehabilitácie. Veľakrát som si za tú dobu, čo som bola doma povedala, že obdivujem a zároveň ľutujem baby, ktoré chodia v tehu do práce. Keď som mala nevoľnosti a podobne, nevedela som si absolútne predstaviť, že by som dokázala podať nejaký výkon 😝 Takže môžem iba odporúčať radšej zostať na PNke, stojí to za to, aj keď je to nude a vychádzky strašne obmedzené, ale naozaj to stojí za to!!!
Najlepšie je, že termín pôrodu mám rovnaký ako nástup na PNku - len o rok neskôr 😀

dorotka
23. jún 2007

silvestrova pokial nemas problemy nevidim dovod aby si nepracovala najma ak ta to bavi a je ti lepsie medzi ludmi
ja som bola pocas tehotenstva dvakrat pn ale nerobilo mi to velmi dobre a citila som sa lepsie medzi ludmi

lyzenka
23. jún 2007

Ahojte,

tak ja zatial pracujem, ale este nejake dva tyzdne potiahnem. Pracujem v skolke, takze nie je to nejaka stresujuca robota - praveze velmi inspirativna a poucna. Sice rada by som zostala doma hned, ale citila som sa skvelo, doteraz sa citim, klop-klop, akurat co ma raz za mesiac prekvapi migrena - a to zostavam doma na jeden den....uz si kolegyne aj sefky zvykli... :O) no ale uz to nejako dotiahnem....uz nebudu ziadne akcie, takze uz len take lazo-plazo do robotky... :O))) A okrem toho som chodila na skusky, dost to bolo stresov, este ma cakaju dve skusky....ale snad to nejako zmaknem....a potom si budem vychutnavat tehu akoby od zaciatku.... :O)))) sa na to velmi tesim, a hlavne na naaakupy.. :O)

kutina
24. jún 2007

Ahojte pripájam sa aj ja ku vám. No ja stále pracujem. Na materskú mám nástup 08.07. V práci budem do stredy 04.07. potom si zoberiem den dovči a od soboty materskááááá.
len si vôbec neviem predstaviť čo budem robiť - som dosť akčný typ, tak sa hádam tých 6 týždnov kým príde drobec nebudem nudiť.
😉

biba12
26. jún 2007

Ahojte,

stale pracujem. Ale uz len do 12.7., lebo budem mat 3 tyzdne dovolenky a potom 3.8.07 nastup na matersku. Strasne sa tesim, pretoze ja len v robote prezivam, moja motivacia klesla na minimum/ak nejaka ostala/. Proste sa snazim urobit, co mam, ale nic navyse.

kukulkaja
27. jún 2007

Ahojte, ja som chcela ostat v praci co najdlhsie. Avsak koncom 3. mesiaca som zacala krvacat a odvtedy doktor povedal, ze je pre mna lepsie ostat doma. Prvy mesiac som myslela, ze ma doma porazi, som rada medzi ludmi, ale zvykla som si a teraz je to uz celkom fajn. Doma si hladkam brusko, rozpravam sa s malym, ked mi je zle zalahnem a hotovo. Povedala som si, ze babo je najdolezitejsie. A tych par korun clovek ozelie.

zucha
27. jún 2007

ahojte, no, ja som si povedala, ze pokial bude vsetko ok aj po zdravotnej stranke a aj v robote, na PN nepojdem. Ale akonahle pocitim nejaky stres - hned sa dam vypisat. Uz minuly tyzden som myslela, ze si aspon na taky tyzden nejaku tu PN dam, ale nastastie som to zvladla a tak stale pekne chodim do prace. Je to fajn - som medzi ludmi a zapojena do diania - co mi vyhovuje, ale urcite pride cas, ze uz nebudem vladat, ale to budem riesit potom. Ma to vsetko ale aj opacnu stranku - ked pridem z prace domov, tak som tak strasne unavena, ze uz nevladzem urobit skoro ziadne domace prace, ktore som predtym zvladala lavou zadnou. Hm, vsetko ma svoje klady aj zapory

zrzuska
27. jún 2007

ahojte 😵
ja som sice len na zaciatku. len zajtra mi ma tehu potvrdit doktor ale pridam sa aj ja.
ja som doma ale nedobrovolne ☹ veeeeeeelmi by som chcela robit ale nemozem si najst pracu. v maji som skoncila VS a odvtedy si hladam robotu a nic. je to bez sance. no a teraz sa nam postastila aj fazulka, comu sa velmi tesim a velmi by som chcela robit. najdlhsie ako by sa dalo 😔
dokonca aj brigada je u nas len po znamosti 😠 tak spekulujem brigadu aspon na letne mesiace ak sa mi podari

annika
27. jún 2007

Ahojte! 😅
Ja som na PN-ke už 4. mesiac a ani neplánujem ísť naspäť. Doktor mi hneď na začiatku oznámil, že to bude rizikové tehotenstvo /syndróm zmiznúceho dvojčaťa/ a ja som sa stým zmierila. Bolo to ťažké, ale neľutujem vôbec. Pre maličké urobím všetko! Už som v 23.tt, takže polovicu máme za sebou. Rýchlo to ubehlo...Som šťastná...

iffka2002
3. júl 2007

zrzuska: skus kuknut tuto na nete, na profesii je asi 70 prac. ponuk v Mikulasi, mozno sa ti nieco bude zdat ok. nech Ti to vyjde...

http://www.profesia.sk/praca/list_offers.php3?m...

http://www.profesia.sk/praca/list_offers.php3?s...

iffka2002
3. júl 2007

zrzuska- samozrejme, nedoporucujem spominat na pohovore, ze si tehotna.. to by sance boli nulove. Kym skonci skusobna to na tebe i tak nebude vidiet.

silvestrova- ja som pracovala od zac. tehu, a prve styri mesiace to bolo peklo- bolo mi nonstop zle. Ale rodina bola na mne odkazana (muz este studoval), ale bolo to velmi narocne. Kazdy den som s placom chodila vecer z roboty domov..o 19.00 som zaspala a spala az do rana uplne vycerpana. Najhorsie je, ze vtedy to na cloveku ani nie je vidiet, ako sa to telo trapi- skoro najviac z celeho tehu. No ale od piateho mesiaca sa to zlepsilo a uz som bola vcelku ok. Stale robim, a teraz som i rada- lebo v praci mame klimu (v byte strasne teplo), s kolegovcami mi to rychlejsie ubieha. O tri tyzdne idem na matersku. Keby som si mohla vybrat.. sla by som PN prve 4 mesiace a potom by som sa este vratila, ak by sa dalo..

lucyna
3. júl 2007

Caute kocky, aj ja som na PN od 12 tt a je mi super. Nemôzem povedat ani jedno krive slovo, na zaciatku som len cele dni spala, potom mi Dr. dala vychadzky, takze to bolo uplne fajn. No a od dnes som uz na MD 😀 😀

Silvestrova - urcite odporucam, budes mat veeeeela casu pre seba, v klude sa pripravis na prichod drobca a hlavne v tychto horucavach si oddychnes 😀

mimi1984
13. máj 2008

Ahojte, no mna teraz ani v práci nechcú, ako kvoli tomu že pracujem na linke a vlastne musim 8hodin stáť a teraz sa aj obávam keď prídu tie horúčavi ako bude, lebo v tej haly je vždy vela stupnov a vedúci mi to neodporúčaju že inú prácu pre mna nemajú tak aby som sa dala na rizikové že sa mám porozprávať s lekárom. Tak neviem myslíte že by ma lekár dal na rizikové kvoli práci? Som v 11tt.

bianca
13. máj 2008

ja som na PN koli pracovnemu zatazeniu od zaziatku.Sice s to potom skomplikovalo ale povodne som na PN koli praci 😉

mywiel
13. máj 2008

Ja idem k dokimu za tyzden to budem v 32t. a tiez sa ho chcem uz spytat ci ma necha doma, lebo mi opuchaju nohy a v noci velmi nespim. 😒

adrioska
13. máj 2008

mimi, ak mas chapaveho dokiho, tak Ta urcite vypise. Ved jemu je to v podstate jedno, ci robis alebo nie, akurat by mu malo zalezat na tom, aby si Ty v pohode donosila babatko a nic zle sa s nim nestalo. Ja som mala tiez od zaciatku tehu problemy, tak ma doktorka vypisala sama od seba, ze vraj treba urobit maximum preto, aby sa babatku nic zle nestalo, aby som si to potom nevycitala, ze som sa trepala do roboty namiesto toho, aby som doma oddychovala a starala sa o seba a dobro svojho malinkeho. Doteraz som vypisana a uplne mi to vyhovuje. A tiez si myslim, ze podiel na mojich problemoch mali aj stresy v praci, takze...

oraia
14. máj 2008

ja som na pn od 3mesiaca...pracujem na takom mieste kde nesmiem byt pocas teho...a prelozit inam sa nedalo...ale mne to vyhovuje...

bora8
14. máj 2008

no ja som doteraz pracovala - teraz mám naplánované dva týždne PN po amniocentéze a potom by som rada ešte pracovala, ale ak budú cez leto veľké horúčavy tak sa dám vypísať....

iwuskaaa
14. máj 2008

Ja zatiaľ pracujem, na MD by som mala ísť 17.7., ale ak budú veľké horúčavy, chcela by som si čerpať dovolenku, takže v práci byť do konca júna 🙂 .
Problémy na šťastie nemám 😵 , dúfam, že ani neprídu 🙂

dididi30
14. máj 2008

do 8 mesiaca som pracovala uz oddychujem..... 😀

azuzi
14. máj 2008

Ahojte, ja sa tiez pridavam ja pracujem skoro az do konca, ale pracujem z domu mam home office a dost si to sama regulujem. Pri prvom tehu som chodila do prace a uz v 32.tyzdni som musela ostat doma k voli krcku a teraz som uz v 37.tyzdni a krcek v poriadku aj vsetko ostatne, podla mna strasne vela zalezi od druhu prace a dohody so sefom. 🙂 🙂 .

oraia
14. máj 2008

azuzi...jej mame rovnaky vekovy rozdiel medzi detickami 😉 ....tak ma napada...nezuris trosku s tym prispevkom pre prvonarodene deti????? ved aj my vlastne potrebujeme vsetko nakupit na novo, predsa nebudem 12 rokov nechavat veci ze co keby nahodou....ja si myslim , ze pre zeny ktore maju minimalne po 10rokoch dalsie dieta by mal tak isto patrit prispevok ako pre prvorodicky.....

bibianna
14. máj 2008

Ja som PN celé tehotenstvo, lebo som otehotnela po 10.rokoch, tak ma doktor nechal pre istotu doma prvé tri mesiace, potom som špinila a po dva razy som bola v nemocnici na tri týždne, tak ma nechal doma stále.Od februára sa mám fain,