Tehotná a časté opuchy nôh. Ísť na PN v tomto teple?

silvestrova
22. jún 2007

pracujete, alebo rozhodli ste sa v tychto horučavách vypísať. Mne každý dohovára , že v 27tt by som nemala robiť ale sedieť doma, mavam opuchy noh

azuzi
14. máj 2008

Oraia samozrejme ma to rozculuje, je to velmi velky nepomer. Ja som ale trochu s tym ratala, a postielku a aj detske veci som si nechala. Teraz som dokupovala kocik, a zopar oblecenia, ani to nie moc, lebo znovu cakam chlapca. 🙂 🙂 . Jedno je iste ze na vladu a stat sa clovek v nicom nemoze spoliehat, Rozculuje ma aj strop pri vypocte materskej, zvysenie dane pri vacsom prijme a pritom prispievam do systemu viac ale ked ostanem na materskej nedostanem viac, mozno menej ako niekto kto tam ani nicim neprispel 😠 😠 .

stvura
15. máj 2008

Ahoj kocky...
no ja som bola PN cca 2 mesiace na zaciatku tehotenstva, lebo som neusale zvracala a pracujem cca na hodinu dochadzky z miesta bydliska. S lekarom boli problemi, ako keby nevedel pochopit ze nie som schopna hodinu vo vlaku behat medzi chodbickou a wc s trpnutim kto si potom ked si konecne sadnem ku mne prisadne {vadili mi skoro vsetky vone, cigarety, vonavky..}. Od piateho mesiaca je mi fajn, zmenila som lekara, momentalne pracujem a zaucam si nahradu pocas mojej nepritomnosti. Zatial problemi nemam ziadne, no uz sa hrozim toho ked zacnu velke horucavy, nakolko som uplna bledula a slnko znasam dost zle. Cca od toho 32-34 tt sa planujem dat vypisat.
Azuzi: ten strop maximalnej vysky 28 142 Skk z ktorej sa plati MD ma stve teda riadne, lebo som dost dlho na tom makala aby som mala plat taky aky mam...a nepomozem si, max vyska materskej bude okolo tych 15...

mywiel
15. máj 2008

Ja este pracujem lebo tu sa na MD nemoze ist skor kym sa neporodi takze jedine ak by ma vypisal na PN, aj tak mam opuchnute nohy ako medvedie laby tak dufam, ze ma uz necha doma. 😒

nelinka79
15. máj 2008

ahojte
ja pracujem lebo to zatial zvladam v pohode. Ale som zvedava ako dlho to vydrzim lebo mam pracu a k tomu aj vlastnu zivnost ale to sa uvidi. Najviac sa bojim leta a tých horucav ako to zvladnem.
chcem sa spýtat rizikové a PNka je platané rovnako?

skrecok
15. máj 2008

Ahojte, ja som bola na PN 2 mesiace ako rizikove tehotenstvo. Od polky 4.mesiaca pracujem a zatial zvladam dobre. Dufam, ze vydrzim do konca juna a od jula budem na dovolenke az do nastupu na MD.
Hmm, neviem ako je platene PN. 😕

slavica2
15. máj 2008

Ja sa chystam od zaciatku jula na matersku, pojdem skor o 2 tyzdne, uz 8 tyzdnov pred porod sa da ist, aj ked by som rada robila, ale uz teraz je mi hrozne teplo ☹

adrioska
15. máj 2008

Nelinka ako si to myslela, ze ci je rizikove a PNka platene rovnako? Lebo ked mas rizikove tehotenstvo a doktor Ta vypise, tak si vlastne na PN-ke a dostavas nemocensku davku. A este tolko, neviem, ci si z tej zivnosti tiez odvadzas odvody (konkretne nemocenske), lebo ak ano, tak dostanes nemocensku davku zo zamestnania aj zo zivnosti...len si nezabudni u lekara vypytat 2 PN-kove papiere (jeden zo zamest. , jeden ako zivnostnicka)...a pri nastupe na MD -2 ziadosti o materske tak isto
inak stretneme sa v nemocke? Tiez som z NZ a podla pasu cakam babo 4.11.... 😉

sloniiicek
15. máj 2008

ja som mala rizikove tehotenstvo od zaciatku. povodne ma chcel nechat doktor doma na PN, ale citila som sa dobre, tak som chcela chodit do prace. ale v polovici tehotenstva som mala silne bolesti (predcasne stahy maternice), tak som bez reptania zostala doma. na PN som bola potom 3 mesiace. zostala som doma z jedneho dna na druhy. ale nastastie uz som presla na matersku (8 tyzd. pred porodom).

skrecok
15. máj 2008

Aj ja mam moznost ist skor na matersku (8 tyzdnov pred porodom) co vychadza na zaciatok augusta, ale zatial nepotrebujem. Aspon si vycerpam dovolenku (mam vela) a taktiez aspon budem mat normalnu vyplatu.

emjee
23. apr 2009