Terénny sociálny pracovník - pracovný pohovor

anavi2307
2. jan 2014

Prosim Vas vie mi niekto povedat čo by som mala vediet na pohovore na poziciu terenneho socialneh pracovníka v romskych osadach alebo kde si to môzem najst dakujem

rozpravka774
2. jan 2014

Ahoj,robim tuto pracu resp.asistentku TSP od oktobra,ked bola na pohovore obracali ma vyse hodiny zo vsetkych stran,najma cim a ako by som im bola ochotna pomoct,ich problemy,moje sukromie kedze mam drobca a tak.

majkuska
17. jan 2014

Obnovujem tuto otazku kedze sa to tyka aj mna. Co konkretne sa presne pytaju a co ste odpovedali ked ste dosiahli uspech

majkuska
19. jan 2014

Nikto sa nenajde?

denulka85
11. mar 2014

@majkuska Ahoj Majuska, bola si na tom výberovom konaní na terénneho sociálneho pracovníka? Ja mám ísť teraz. Chcel by som sa ta spýtať ako to prebiehalo a čo sa ta pýtali. Za odpoved vopred dakujem.

majkuska
11. mar 2014

@denulka85 no bola som, nič hroznesa nepstali čo si myslim v čom spočíva praca terenneho soc. prac. , potom ako by som im pomohla a asi nič viac. Tiež niečo o sebe. Zaleži od komisie , tu tu bol kratky 5minut. pohovor. Vyhral aj tak niekto kto bol podala mna vopred dohodnuty. Neviem ako sa to da, ale už pree pohov. som mala taky pocit z tej osoby. A tiež uprednostnuju trvaly pobyt.

jajka71
11. mar 2014

ja som dajme tomu aj terenny socialny pracovnik, mna sa pytali na veci, ktore nevedeli, lebo pre svojho zamestnavatela som dobrovolnicila uz v case studia na vysokej skole,
zavisi od toho pre aku organizaciu budes pracovat ci pre statnu spravu alebo pre neziskovku
no zvyknu sa pytat na skusenosti, na ocakavania (socialne, financne), zvyknu sa pytat na to, co ocakavas od tejto prace, co si ochotna preto obetovat pre dannu pracu, co si ochotna podniknut pre zamestnavatela, ako by si riesila urcite bezne situacie, do ktorych sa ako terenny pracovnik dostanes (nejake pripadove studie)

niektori zamestnavatelia sa pytaju aj na platove ocakavania, ako si na tom z hladiska svojich planov /ci planujes materstvo, zdrzat sa v mieste bydliska dlhsi cas/, ale to je o inom....

zamestnavatelia sa zvyknu pytat aj na to, ako sa charakterizuje clovek ako taky, ci je schopny pracovat v kolektive alebo je skor vodcovsky typ....
zvyknu si na pohovory volat psychologa alebo personalistu, ktory sleduje aky je to typ

no z praxe vieme, ze zamestnavatel chodi na pohovor uz s tym, ze ma velmi jasnu predstavu o tom cloveku, ktoreho chce resp. je ochotny prijat a za akych podmienok

denulka85
11. mar 2014

@majkuska
@jajka71 baby dakujem velmi pekne za odpoved pomohli ste 😉

ariadna22
14. mar 2014

fa by som to chcela robiť

zugas
25. feb 2015

@majkuska ahoj,tu na nete čítam,že robíš terénneho soc.prac.,môžem sa opýtať čo všetko musíš robiť s tými Rómami? Akú máš náplň práce,koľko zarábaš a patríš pod mesto? Vopred ďakujem za odpovede,dúfam,že mi poradíš. Ja teraz špekulujem nad touto prácou,pretože je v našom meste takáto možnosť,tak som zvedavá 🙂

majkuska
26. feb 2015

@zugas no poradila by som, ja ale tuto pracu nerobim, bola som iba na pohovor.

0e1a44a
23. mar 2015

Ja som bola na pohovore porota sa dala až na jednu nepríjemnú pani ktorá mi dala preložiť vetu do romstiny tak tam som uplne pohorela naozaj to záleží od poroty...

lila24
31. jan 2017

akú vetu ti dala preložiť?

hackulinka
11. feb 2020

@rozpravka774 ahoj,prosím ta mohla by si mi bližsie napísat ake otázky ti na pohovore kládli a ako si odpovedala? Ďakujem