Tipy a triky pri hľadaní práce

lianka09
28. mar 2012

Ahojte maminky, hladala som podobnu temu na koniku, ale nenasla som. Zaujimalo by ma, ako si hladate pracu po materskej. Ja uz pracu hladam dlhsiu dobu, ale nejak sa mi nedari. Myslim, ze zivotopis mam v poriadku, na pohovory chodim pripravena. Prejdem 1,2 kolom a predsa nic. Mate nejaky napad, tip, kt. by pomohol? Pripadne ake mate skusenosti so zdrojmi, ktore pouzivate, ktore sa vam osvedcili? Ja som zatial skusala len jobportaly a zopar CV som poslala priamo do firiem, ale ziadna slava. Budem rada, ak prispejete nejakou skusenostou, radou, trikom 🙂 Dakujeeem!

kristinka.s
28. mar 2012

ahoj, zavisi to od toho aku pracu hladas. V niektorych oblastiach je to jednoduchsie, niekde treba vacsiu trpezliovst. Tiez to zavisi od toho asi, kolko si bola doma na MD, RD, aka si zrucna, ako sa vies rychlo zaucit, ci mas este predchadzajuce znalosti napr. jazykove v aktivnej znalosti, ovladas pozdavone pc programy....

zabka88
28. mar 2012

ahoj, pekne zodvihnúť riťku od počítača a ísť do tých firiem zaklopať na personálne a presvedčiť ich že ty si to pravé orechové 🙂 jasné že ťa pár krát vyhodia ale ver, že si robotku nájdeš skôr ako keď budeš posielať životopisy ktoré často končia u kohosi v šuflíku.. a firmy majú radi ludí ktorí vedia čo chcú a neboja sa ozvať..

maznacik007
28. mar 2012

@zabka88 toto neni moc dobra rada.... ako ja si myslim ze kazdy ma dost svojej prace aby ju prerusoval kvoli niekomu kto len tak zdvihol ritku od pocitaca a prisiel si na navstevu do firmy.... 😀 😀 😀

rozsir informaciu ze si hladas pracu co najviac medzi znamych a priatelov cez socialne siete a pod... a mozno niekto bude vediet pomoct ze kde hladaju a odporucit ta... neviem v akej oblasti si hladas pracu ale treba mozno skusit vyuzit nejake kurzy na UP ak potrebujes zdokonalit anglinu a pod... a skusat skusat a skusat... chodit na pohovory atd...

zabka88
28. mar 2012

@maznacik007 hehe však nie na navštevu -) resp. sa objednať predtym.. nam bežne volaju ludia ked vidia inzerat.. chcu viac informacii a často ajpridu.. a daju na javo že sa živo zaujimaju.. 😉

maznacik007
28. mar 2012

@zabka88 tak ako jasne ze ked je niekde ponuka na pracu a clovek zodpoveda poziadavkam tak sa predsa nakontaktuje a to podla postupov spolocnosti niekde cez HR atd... ale to neni pisatelkin problem ved jasne pise ze ju pozvu aj na 1 a 2 kolo a nakoniec vyberu ineho.... resp. rozhodia pracu medzi internych zamestnancov aby nemuseli noveho brat...

ak zvlada aj 1 a 2 kolo to znamena pre mna skor ze tam chyba to nase typicke slovenske.. tne pozna toho a henten zas toho... takze fakt sa skor orientovat na firmy kde niekoho pozna alebo pozna niekoho kto tam niekoho pozna...

ci je to trapne ci smutne ci trpke ... to je jedno to je svk klasika...

rodinnevikendy2
19. aug 2012

@zabka88 ano, tiez si myslim, ze treba dat o sebe vediet a ukazat svoje kvality, predat sa.
Teraz je taky napor pri hladani prace, ze treba byt priama a hned ist za svojim, inak to nejde









🙂