Trvalý pracovný pomer v Nemecku a dlh na poistnom na Slovensku

barbiiika1810
30. mar 2019

Dobry den chcela by som sa informovat manzel chce pracovat na tpp v nemecku cize bude mat nemecku pracovnu zmluvu odvody pojdu pre nemecko zdravotnu poistovnu bude mat nemecku.tu na slovensku sa musi do 8 dni dostavit do zdravotnej poistovne a odhlasit sa s dovodom-pracovnou zmluvou.ma dlh na poistnom.a teraz otazka kedze v zdrav.poist.budu vediet o jeho pracovnom pomere moze mu nariadit exekutora a zrazat zo mzdy?

evittam
30. mar 2019

@barbiiika1810 Podla mna ano. A na SP dlh nemá? Lebo ak ano nedostane povolenie A1.

andrbeata
30. mar 2019

Ak bude mať vydaný európsky rozkaz tak áno. Je otázne, koľko je dlžný, nakoľko vymáhanie pohľadávky v EU je drahý špás.
Okrem toho, ak má majetok v SR, príp. zdedí niečo, tak majú z čoho vymáhať.

mogaa
30. mar 2019

Ani TPP nemusí mať, aby mu ZP nariadila exekúciu....Exekúcia znamená že mu exekútor v banke zablokuje účet - je jedno či je zamestnaný alebo nezamestnaný alebo ide o dôchodcu....ak nepomôže blokácia účtu, môže exekútor využívať iné formy vymáhania....Je to len otázka času a samozrejme aj o akú dlžnú čiastku ide....Môžu mu navrhnúť splátkový kalendár ale rovnako hneď dať exekúciu.... Inak - pokiaľ u nich bude mať dlh, tak poisťovňa ho neodhlási, takže dlh bude narastať.....Môžu ho odhlásiť až ked bude mať vyrovnaný nedoplatok - to je ale len môj názor....

barbiiika1810
autor
31. mar 2019

@evittam nie tam dlh nema