Učitelia a ich osvedčené metódy ako zvládnuť pubertiakov?

leeaanka
24. nov 2018

Prosím Vás, skusení učitelia poraďte mi ako zvládnuť pubertiakov na základnej škole, určite máte nejaké osvedčené spôsoby.Ďakujem

seva22
24. nov 2018

Na nic sa nehraj,bud autenticka,but priatelska,ale nechci byt ich kamoska,to je najvacsia chyba,aku mozes urobit,maj pravidla,trvaj na ich dodrziavani a dodrzuj ich aj ty,bud im prikladom, netlac na pilu,ked to nema zmysel,je dolezite vediet,kedy dieta/teenager nema svoj den a respektuj to (samozrejme ak nema svoj den kazdy den😉),pytaj sa na ich nazor a spatnu vazbu,ale nepripustaj si ju velmi,skor sa z nej snaz poucit...a hlavne usmev a dobra nalada je najvacsia zbran na naladovych teenagerov, nech sa deje cokolvek!!! Lebo my dospeli sme ti,ktori by mali vediet ovladat a pracovat so svojimi emociami😉 a neboj sa pripustit,ze si sa zmylila alebo urobila chybu,ci zasmiat sa na sebe😉

lula313
25. nov 2018

Nie som učiteľ, ale u nás boli rešpektovaní ti, ktorí boli prísni, spravodliví, ktorí vedeli prejaviť aj kúsok ludskosti, keď bolo treba.

anik56
25. nov 2018

seva22 má úplnú pravdu. Učím už viac ako 20 rokov a žiaci ma rešpektujú. Či piataci, či deviataci. Viem sa s nimi zasmiať, aj s nimi smútiť, ale odtiaľ-potiaľ. A už dávno som prestala kričať a rozčuľovať sa. To potom len žiaci skúšajú a provokujú a vyžívajú sa v tom, kto viac vyprovokuje. A hlavne nestratiť ich dôveru! Vedia, že vždy môžu za mnou prísť a vysťažovať sa, ja ich neprezradím, ale ich problémy riešim. A to už učím aj deti svojich žiakov a na tých rodičoch vidno, že sú radi, že ich deti sú so mnou. No a v neposlednom rade si vedieť priznať chybu. Aj ja som len človek, ktorý sa môže pomýliť a aj deti vediem k tomu, že každý musí zobrať zodpovednosť za svoje skutky.

leeaanka
autor
25. nov 2018

Dakujem..ja si neviem vybudovat prirodzenu autoritu(neviem ci sa to vobec da)...skusam to po dobrom aj po zlom...zatial nefunguje nic.Skusim sa menej hnevat a viac usmievat..

katrin21
25. nov 2018

@leeaanka hlavne si zacni verit, je citit, ze si neista a to urcite potom vidiet aj navonok...
U pubertakov uz plati ludskost, ale aj to ako nsprm vyzeras... snaz sa im pribluzit, vcitit sa do nich , ale na druhej strane musia chapat, ze si neni ivh kamoska ,ale ucitel.. na nas platilo, ked sme vedeli, ze ucitelka za nami stoji, ze ked treba pomoze, hoci inak vyzaduje vedomosti a zaroven aj vie ucit...
Problem s autoritou byva aj vtedy, ak ucitel chodi ba hodiny nepripraveny/ ano, stava sa casto/, vacsie decka su sikovne, casto vedia viac ako ucitel v odbore, ktory ich zaujima, na to pozor..
Bud vtipna, ale aj prisna, ak si triedna , stoj za nimi, bud ich oporou.

juliet86
25. nov 2018

mne pomaha byt uplne absolutne sama sebou uprimna a otvorena. normalne ked rusia sa spytat ako by sa citili oni a pod

leeaanka
autor
26. nov 2018

Im je vsetko jedno...su v takej puberte,ze diskusia s nimi o comkolvek je nulova....vsetci su jedna partia a nikto nic nerobi....ale vsetci sa bavia...