Ukončenie dohody a následné problémy

ncora
27. sep 2012

Ahojte..potrebujem poradit...ukoncila som Dohodu o vykonani cinnosti....nezhody so zamestnavatelkou....kazdy mesiac som mala 0 prijem kedze nemala premna pracu a teraz po ukonceni potrebujem od nej potvrdenie za september a vyhraza sa mi ze mi napise niejaku sumu ....som evidovana na UP a poberam davku v hmotnej nudzy....ako to mam riesit? Dakujem vam pekne🙂

vefi89
28. sep 2012

@ncora si pracovala na dohode, a pritom si nepracovala, a peniaze si nedostávala? 😅 prepáč, nechápem

danadany
28. sep 2012

ja chápem, bola si evidovaná na dohodu ale v skutočnosti si nerobila, ona tinemôže len tak napísať nejakú sumu, pretože úrad je prepojený so sociálkou a môžu sito overiť, to by si narobila problémy dotyčná len sama sebe, musela by na sociálku dať výkaz kde by bola tá suma, ale nechápem ešte jednu vec, ako môže úrad chcieť potvrdenie za september keď výplaty za september sa môžu robiť do konca októbra

angua27
28. sep 2012

@ncora, súhlasím s danadany. ak sa Ti vyhráža, že napíše sumu, tak poškodí hlavne sama seba. Pretože ak Ti napíše na potvrdenie, že Ti vyplatila mzdu a neodviedla odvody do sociálnej poisťovne, tak spáchala trestný čin + keďže Tebe tiež nič nevyplatila, tak je to priťažujúca okolnosť. nech si zamestnávateľka naštuduje zákonník práce a zákon o sociálnom poistení a potom nech sa vyhráža.

ncora
autor
28. sep 2012

@danadany
@angua27 Baby dakujem.,.aj ja som si to tak myslela ze uskodi len sebe ....a uz som mala plan ze po to potvrdenie pojdem s pravnikom ze ked uz napise sumu niejaku tak nech mi ju aj vyplati...alebo rovno s danovou kontrolou kedze ona tam ma bordel🙂🙂..na urad potrebujem odniest potvrdenie do konca mesiaca ....Dakujem 🙂