Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

lentilka640
9. sep 2020

Ahojte, pracujem od 1.7. a teda do 1.10. mi plynie skúšobná doba. Chcem však tento pomer ukončiť, pretože mi táto práca nevyhovuje. Musím to zamestnávateľovi oznámiť aj ústne vopred alebo stačí len písomne ? A vyplatia mi odpracované dni v septembri keď im oznámim že chcem skončiť ?

mogaa
9. sep 2020

@lentilka640 na konci skúšobnej doby oznám že tam nechceš ostať, ale je pravdepodobné že zamestnávateľ to s tebou bude riešiť už skôr....treba na rovinu povedať či chceš ostať alebo nie, aj zamestnávateľ sa potrebuje zariadiť....plat za odpracované obdobie samozrejme dostaneš vyplatený....

vulka
9. sep 2020

Určite nemusíš čakať do konca skúšobnej doby. Dnes oznámiš, že končíš a zajtra už nemusíš do práce.

ivkazba
9. sep 2020

@lentilka640 v rámci skúšobnej doby môžeš skončiť kedykoľvek. Čiže stačí doniesť papier, že končíš k dátumu XY (akýkoľvek dátum, hoci aj dnes) a dovidenia. Mzdu dostaneš vyplatenú za dni, ktoré si odrobila.

lentilka640
autor
9. sep 2020

@ivkazba ďakujem za odpoved 🙂 chcem ale ešte vydržať do konca mesiaca aby mi prišla čo najväčšia výplata. Takze ešte počkám dva týždne a potom im to oznámim.