Ukončenie živnosti

janinamojka
20. sep 2020

Ked som živnostník, podnikám rok a ku koncu roka by som chcela zrušiť zivnost a skoncit.. Zdravotnú poisťovňu si platim kazd mesiac. Teda by som na UP bola v evidencii od januára 2021.no daňové priznanie budem davat az neskôr.. Budem mat narok na podporu v nezamestnanosti a ak ano, podla coho mi bude vypocitana ked danove priznanie ešte nebude spracované?? Vie niekto poradiť?

mogaa
20. sep 2020

@janinamojka ak si platíš len zdrav.poistenie a pred živnosťou si nepracovala, nebudeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti....

tezuzy
20. sep 2020

@janinamojka Ako szco ste si platili dobrovolne socialne poistenie v nezamestnanosti? Lebo ak nie neboli ste poistena a teda zo zivnosti Vam ani nebude vznikat narok na podporu…Jedine ze by ste splnali podmienky z “pred zivnosti” a na to im ani netreba poznat Vase danove priznanie…

janinamojka
autor
20. sep 2020

@tezuzy ano, platila som si zdrav.poistenie..

janinamojka
autor
20. sep 2020

@tezuzy a živnosť mam len rok a prvy rok je len zdravotné poistenie, od social.odvodov su szco o slobodeni prvy rok

abby11
20. sep 2020

@janinamojka málo info a čo bolo pred živnosťou?

janinamojka
autor
20. sep 2020

@abby11 niekoľko rokov normálne zamestnaná na trvaly pracovný pomer..

tezuzy
20. sep 2020

@janinamojka Preto som sa pytala ci ste si neplatili nahodou aj dobrovolne socialne…lebo povinnost to nie je, ale mohli ste si…Takto Vam teda narok na podporu nevznika…teda jedine ze by ste splnali podmienky ako som uz spominala z “pred zivnosti” a v tomto pripade sa na zivnost neberie do uvahy na vypocet moznej podpory v nezamestnanosti…

janush
20. sep 2020

@janinamojka zo zdravotného poistenia sa dávka v nezamestnanosti nevypocitava. Prvý rok je szco oslobodený od platenia odvodov dobrovoľne, podľa mňa nemáš mat nárok na podporu....

janinamojka
autor
20. sep 2020
janinamojka
autor
20. sep 2020

@janush.. Podla tohto asi ano... Myslím 🤔

janush
20. sep 2020

@janinamojka ak si pred živnosťou pracovala. To sa berie inak...

tezuzy
20. sep 2020

@janinamojka Ano, ale ako sa pise aj v clanku “skoncenie pracovneho pomeru”…Vy ste neboli v pracovnopravnom vztahu…

tezuzy
20. sep 2020

@janinamojka Ak ste mali pred zivnostou normalny pracovny pomer, ktory trval dlhsie, tak by ste mali mat narok na podporu, vymeriavaci zaklad je cca hruba mzda pred zivnostou a z toho 50%…ale ako som pisala vyssie zivnost sa do toho vobec neberie…