Uplatnenie s montessori vzdelaním v Bratislave

aaandulkaa
15. jún 2015

Ahojte, vedeli by ste mi niekto poradit, ci vzdelanie v montessori pedagogike ma perspektivu ? MOzno ta otazka vyznieva hlupo, ale pytam sa preto, lebo som rok na materskej a chcela by som si spravit dvojrocny kurz montessori pedagogiky. Milujem pracu s detmi, vystudovala som anglinu + 1.stupen ZS, ale pred materskou som robila s detmi iba okrajovo, po veceroch v jazykovkach atd. Na plny uvazok som pracovala vo firme 7 rokov, ale nechcem sa tam vratit. Po rodicovskej by som hrozne rada sla ucit a montessori pedagogika ma neskutocne zaujima uz od skolskych cias, lenze ten kurz je dost drahy :( Preto by som rada poprosila o radu niekoho, kto sa v tejto oblasti pohybuje, ci to ma zmysel robit popri mateskej, resp ci sa s tymto kurzom da uplatnit. Viem, ze v BA je par montessori skol, ale netusim ako su na tom s ucitelmi, ci tam je nejaka fluktuacia atd...nepoznam nikoho, kto by tam pracoval alebo mal deti z mojich znamych.dakujem velmi pekne 🙂

maria117
15. jún 2015

@aaandulkaa ono tazko povedat,co bude,ak i teraz niekde hladaju ucitela,za dva roky nemusia,al opacne, za dva roky moze vzniknut dopyt,napr niekto poje na MD al pod. Ja len dufam,ze sa to bude rozmahat do viacerych skol,ale kristalovu guli nemam ☹ myslim,ze po MD uz len samotny fakt,ze si absolvovala nejaky kurz al mala nejake aktivity bude velke plus,ale ci tento al nejaky iny,neviem odhadnut...

mikchaila
19. jún 2015

ahoj,zaujimas sa iba o skolu alebo aj o skolku? (s mon. vzdel.)

aaandulkaa
autor
20. jún 2015

@mikchaila ahoj, zaujimam sa o obe, mam rada pracu s detmi, ci uz 8-rocne deti, alebo 3-rocne, to je jedno 🙂 Hrozne rada by som sa k uceniu vratila naplno. Viem, ze este mam cas, ale uz teraz rozmyslam, ako by som sa k tomu mohla po tych cca 2 rokoch postupne dopracovat.

levma
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aaandulkaa
autor
20. jún 2015

@levma no ved prave to, je to drahe... natrafila som na kurz v BA, dvojrocny, ale stoji okolo 1400 eur, co je momentalne pre mna nemozne. Ale ked clovek chce, cesta sa najde, takze zatial zistujem a hladam sposoby 🙂

jumama
20. jún 2015

Mna montessori tiez zaujalo, vela som si poprecitovala, ale nie som ucitelka, ani nepracujem v sfere skolstva ani nemam pedagogicke zdelanie. Ako ucitel v skolke/skolke, musela by si mat prislusne pedagogicke vzdelanie - nasla som napr. tuto vyhlasku, ked som sa o to zaujimala: http://ccv.upjs.sk/dokumenty/zakony/vyhlaska_43... . Viem, je to take okliestujuce, byrokraticke... Neviem, ako je to v sukromnych skolkach - niektore maju status "rodinny klub" lebo vznikli z materskych centier, kde boli nadsene maminy a praca s detmi ich bavila a tak sa to postupne pretransformovalo. Neviem, ci su tam same vystudovane ucitelky, ci to oznacenie rodinny klub nie je prave preto, aby sa silne podmienky zakona dali trosku obist. Vo vela materskych centrach byvaju montessori dielnicky a aj je podla mna o ne zaujem. Podla mna aj v "beznej" skolke, ci skole by si dokazala montessori pristup zuzitkovat, vybrat vhodne aktivity a pomocky k teme, co by si ucila. Dnes je v beznych, aj nesukromnch skolkach ponukanych vela kruzkov, aj v tej, kde chodi nasa su nejake externe firmy - keramika, tanecna, anglictina, vedecky kruzok... Dalo by sa aj tymto sposobom rozmyslat, vymysliet si nejaky zaujmovy kruzok postaveny na monte a ponuknut ho do skolok alebo materskych centier.