Uvádzate v životopise, že ste na rodičovskej?

danculik
29. jún 2012

Ahojte chcem sa vás opýtať, začínam si hľadať novú prácu. Mojím posledným zamestnaním ked som koncila v praci bol November 2010. Potom som bola na rizikovom tehotenstve a potom sa narodil syn a teraz som doma na RD.Chcela by som ist do prace po letnych prazdninach. Len neviem ci mam dat do zivotopisu ze som na RD?..Pretoze posledne zamestnanie mam rok 2010 a pise sa rok 2012 😀 😀 😀 😝 ...tak im to bude cudne ked tam nebudem mat nic napisane, ze co som robila? Dávate to do životopisu? Ďakujem

alena16
29. jún 2012

Ja som nedavala. Normalne som som vypisala zamestania predchadzajuce, ze od kedy do kedy kde a to posledne som nechala otvorene. Takze napr.:
1998-2000 - XY
2000-2003 - XX
2003 - XY
Radsej to tam nepis lebo mozno kvoli tomu ta nakoniec ani nepozvu na pohovor...

liz_lemon
29. jún 2012

@danculik ale ved v poslednej praci si stale evidovana ako zamestnanec, tym padom nie je dovod uvadzat MD ani RD, lebo presne ako napisala
@alena16 ani ta nepozvu na pohovor

danculik
autor
30. jún 2012

...ale ja som ukoncila pracovny pomer v tej poslednej firme....takze preto sa pytam 😀

strawberry17
30. jún 2012

@danculik mam to presne rovnake, uvadzala som rodicovsku ale nikto nemal zaujem o matku s malym dietatom, mala som vsak stastie a po znamosti som nasla pracu od sept. Predtym sa firmy o mna skoro bili a teraz ked mam dieta kaslu na mna, mozes skusit nedat to do CV a ked sa ta priamo na pohovore spytaju tak im povies pravdu. Ale aspon budes mat sancu zaposobit na pohovore skor nez sa ta na to opytaju. Keby nieco frflali, ze preco si to tam neuviedla, povedz ze si to neuviedla pod doterajsie zamestnania, lebo to nie je zamestnanie 😅 , ved co uz ma zena matka robit ked potrebuje robit, chce robit, vie robit a kvoli dietatu ju nikde nechcu 😖

sisaha
30. jún 2012

@danculik nie, urcite neuvadzaj

danculik
autor
1. júl 2012

@strawberry17
@sisaha ...no len smola je tá, že keď mi už len volajú na pohovor že ma pozývajú, tak sa ma spýtajú rovno ešte len keď somnou komunikujú cez telefón, že čo som robila od roku 2011...že tam nemám napísané nič....a keď poviem, že som momentalne doma na MD...tak len aha...no tak sa ešte ozveme...ide o to, že každý jeden čo mi zavola sa ma hned pýta, čo som robila odvtedy...a teraz to nechapem, lebo keď moja dcera mala 6 mesiacov tak som si zohnala pracu asi dva mesiace mi to trvalo a mala som nove zamestnanie...a ked som povedala ze mam dieta, nikto nic...este sa isli o mna "pobit"....a teraz je to fakt bieda...

sisaha
1. júl 2012

@danculik ale mas ukoncenu pracu u zamestnavatela? Alebo si stale v zamestnaneckom pomere pocas RD? Ja som rovnako treti rok na MD, ale v zivotopise mam uvedene, ze "pracujem" u povodneho, pretoze tam som pracovny pomer neukoncila.. Jednoducho do CV napises, ze si povedme od 2005-2012 u tohto zamestnavatela. Na pohovore by sa ta rovnako nemali pytat ci mas deti (ani tie neuvadzaj do CV). Ale ak sa opytaju je to na tebe ci odpovies, alebo im s usmevom oznamis, ze ci vedia ze by sa to nemali pytat..

danculik
autor
1. júl 2012

@sisaha ..ja som tam ukoncila pracovny pomer.... 🙂 ..takze preto sa pytam, co tam napisat..a ked tam nenapisem nic od roku 2011 a pise sa rok 2012 tak to bude asi divne co? 🙂

sisaha
1. júl 2012

@danculik tak ano, ak tam bude prazdne miesto, tak je to divne, ale mozes tam uviest nejake kurzy..

danculik
autor
1. júl 2012

..
@sisaha ...fuha kurzy a to co si mam vymyslat?🙂)))

sisaha
1. júl 2012

@danculik tak neviem...no urcite bola chyba rozviazat pracovny pomer skôr

danculik
autor
2. júl 2012

@sisaha ...ja som ho rozviazala...lebo..no bolo tam toho viacej..a az dva mesiace na to som zistila ze som tehotna...takze asi smola..

rybka31
12. júl 2012

Kocky, poviem to tak, ja som bola taktiez donutena doslova mojim zamestnavatelom, u ktoreho som robila skoro 8 rokov, k odchodu tesne den po ukonceni materskej, ked soms a mala vratit, aby som si udrzala miesto.Co dodat, OBROVSKE SVINSTVO.A verte, ze odchod bol v tom pripade moja najlepsia varianta! Co by som z toho mala, keby som nastupila aspat do roboty s tym, ze by sa ma aj tak pokusali poslat prec?Pretze si pamatajte, zamestnavatel si vdzy najde spsoob ako Vas poslat prec, ak sa tak sam rozhodol a nemusite byt ani zlym pracovnikom, ani vykazovat slabe vysledky, atd..To iste mi poradila aj pravnicka, ked som jej vysvetlila svoju situaciu. Stretla som sa s niekolkymi mamickami, ktore si hladali po rodicovskej zamestnanie a povedali mi jedno, v ziadnom pripade nehovorte zamestnavatelovi, ze mate male dieta, lebo budete hladat pracu strasne dlho.To je zial krutost doby.K matkam s detmi sa dnes zamestnavatelia chovaju, ako keby mali "lepru", myslim tym to malolete dieta.Vsetci ti "uzastni" tipci uz davno zabudli, ze aj oni boli mali a ich mami sa o nich museli postarat a vychovat ich a vypiplat v tom najmensom veku.Apropo, na pohovore sa nemaju zeny co pytat otazky, ci mate deti, kolko, atd..toto su otazky vysostne sukromneho, osobneho charakteru, tzv. podla etickeho zakona, ci kodexu, ktore by zenu-matku nezrovnopravnovali s ostatnymi, ktori si haldaju zamestnanie.Mate plne pravo na taketo otazky neodpovedat vobec a upozornit personalistu, ze su to zakazane otazky, Dokonca by ste na takeho zamestnavatela mohli podat aj nieco ako upozornenie na prislusny urad.Takze kocky, jedine co Vam poradim je, klamat, klamat, klamat.Bophuzial, ked sa k nam chovaju hnusne, preco by som nemala pravo neodpovedat na taketo otazky, ked mi to zakon umoznuje.A ja predsa potrebujem zarobit pre svoju rodinu.Banka sa nepyta, dke vezmem peniaze na hypoteku, ju to nezaujima.Takze sorry, ale zivot je kruty a dnesni zamestnavatelia tiez.tak co?Nikoho nezaujima, co si vytrpite ako zena-matka.Takze bojujte sami za seba a za svoje dieta.Nie je ziadna hanba ani klamstvo, neodpovedat na tieto otazky, mate na to pravo, v podstate ludske pravo.A ked to zakon umoznuje, tak co?Ved tak ci tak bduete musiet dokazat, ze mate na to, aby ste tam ostali, a s tym vasa rodina rozhodne nesuvisi!Mna tato situacia este len caka, ale uz teraz sa jej dost bojim, pretoze do tejto situacie som sa nedostala svojou vinou.A uprimne posudit, ze niekto ruobil blbost, ze odisiel, ci dostal vypoved.Nikto nikdy nevie, ekdy sa to moze stat prave jemu.A halvne co bolo za tym rozhodnutim, ze tu zenu poslu prec.Staci , prepacte za vyraz, ale neda mi to, "sprosta krava", ktora nema deti, nechce ich mata nevie o nich nic a vidi len to, ze by ste podla jej predsatvy vypadavali z prace a je koniec".A este sa nebodaj boji aj toho, ze by ste ju mohli prekrocit, lebo mate napr. vyssie vzdelanie, ci cokolvek podobne.Nehadzem vsetky do jedneho vrecqa, cest vynimkam.Ale takych je dost malo.A je v zasade jedno, ci je to zena, ci muz.!Takze lovu zdra kocky.Musite verit.

amulienka
12. júl 2012

@rybka31 vypadavat z prace, ako keby v tej praci bolo8,5 hodiny furt co robit 😎

kubuliatko
26. júl 2012

rybka31 uplne s tebou suhlasim. mne sa stalo nieco podobne . mna vyrazil slovne , hnusne, hrubo moj sef 7 mesiacov po porode. a to som bola na veducej pozicii a mam dobre vzdelanie a neurobila som ziadny pruser v praci. ale hold mam male dieta. a to uz je pre zamestnavatela problem. pol roka som doma prerevala co sa mi to stalo a teraz? firmy mi same volaju a nukaju pracu. same od seba. takze nic nie je take cierne ako sa zda. treba prijat kazdu pracovnu prilezitost.

rybka31
27. júl 2012

@kubuliatko Ano, o tom je zivot, ze clovek nidky nevie, co ho stretne potom a nie nadarmo sa hovori, ze niekedy clovek pridlho pozera za zatvorenymi dverami a nevidi, ze tie dalsie sa mu uz otvorili a mozu byt ovela lepsie.Mne tento cas dal moznost si uvedomit a premysliet, co by som naozaj chcela robit.Faktom je ze som bola celkom slusny workholik pred materskou, ale potom sa zrazu svetko zmenilo vo men a uvedomila som si co chcem naozaj raz robit a ze toto ta rpaca urcite nie je.A to som v tej firme stravili skoro 8 rokov.Dlho potom som premyslala, co som zleho urobila, ze sa ku men takto zachovali, lebo ma poslali prec v den mojho nastupu hned po materskej.Predstav si moj velky sok.Dlho mi trvalo, kym soms a s tym vyrovnala, ze s tym nic urobit nemozem a proste ich smola, lebo prisli o kvalitneho cloveka.Ved mat dieta nie je ziaden mor, ale to pochopi len maloktory clovek, ktory nema dieta.Ver, ze tvoj sef mozno po tvojom odchode aj olutoval, to ako sa k tebe spraval, elbo vacsinou to tak v zivote funguje.Tak gratulujem, nech si vyberies co najlepsie a si spokojna.Dava mi to nadej, ze sa mi podari najst to co hladam a budem spokojna.🙂

kubuliatko
28. júl 2012

@rybka31 ahoj rybka. ja som bola tiez workoholik pred materskou a pre firmu som urobila cokolvek. ale ako vravis po narodeni dietata sa vela veci zmenilo, nieze by som nechcela pracovat len som chcela byt aspon rok doma s babatkom a s tym moj sef nesuhlasil. bud nastupim do 6 mesiacov alebo normalne vypadnem. a ja ze do 6 mesiacov nenastupim lebo je to skoro a on ma vyhodil ako poslednu chuderu ako keby som mu tam nieco ukradla. to bol pre mna tiez sok ze este do teraz prechovavam voci nemu nenavist. ale pekne si to napisalal ze sa netreba dlho pozerat za zatvorenymi dverami. drzim palce pri hladani prace. a mozno ti tiez niekto len tak zavola a nieco dobre ti ponukne

liz_lemon
28. júl 2012

@kubuliatko ako ta mohol vyhodit, ked si pocas MD a RD chranena ZP?

kubuliatko
28. júl 2012

@liz_lemon normalne. zmluvu este stale mam ale vyhodil ma slovne. zrusil mi pristup do firemneho mailu a vypytal si kluce od firmy, sluzobny mobil.takze aj ked mi zmluva stale trva je to jasny signal ze nie je cesta spat.

kubuliatko
28. júl 2012

diskriminacia zien s malymi detmi v praci je do oci bijuca. ale tazko sa proti tomu brani . zakon je pekna vec ale prax je ina. to asi skor chlapi sefovia su taki nechapavi. alebo ste sa stretli s odmietnutim aj u zien na pohovore a personalistiek?

liz_lemon
28. júl 2012

@kubuliatko vyhodit niekoho slovne, neznamena, ze je to tak 🙂 a predstav si, ze pristup do firemneho mailu a sluzobny mobil nema asi tak 90% zien na MD/RD, to je celkom normalne
a ver mi, ze zeny su omnoho horsie sefky nez muzi, zena ako sef je hotova katastrofa, mam bohate skusenosti
az ked ti bude sefovat zena, pochopis ze aj ten najhorsi sef, bol skvely

anjelicek26
28. júl 2012

@danculik - podla mna sa rodicovska rozumie automaticky, ked je u zeny v zivotopise medzera 😅 Ja som to tam kazdopadne nepisala 😅 Robotu som si nasla na prvy sup, cakaju na mna uz peknych par mesiacov... v septembri sa mi uraci nastupit do novej firmy xixi A o mojich priserkach a ich veku vedia 🙂

prdelinka12
28. júl 2012

no to mate dobre ked sa o vas biju,ja mam 22,absolvovanu hotelovu akademiu(a nie nemusim robit nutne len casnicku),mam kurzy ktore som si sama zapaltila,robila som na recepcii-3 mesiace a to je hlavny dovod toho,ze ma nikde nezoberu( vhoteli vyhadzovali kazdu po troch mesiacoch)....a dalsia vec ze mam v kolonke 14 poloziek,pretoze birgadujem a praxujem od 16tich rokov.brigadovala som aj v solariu a v internetovej firme,inak vzdy ako casnicka.a co ? nikde ma nechcu,ani do leoni,newaysu a tak...a uz som druhy rok doma,bez podpory a koho zaujima z coho zijem ?nikoho.

dada1212
28. júl 2012

Podľa mňa je aj dosť čudné ak je tam taká dlhá medzera a nemáte tam nič, bud si zamestnávateľ pomyslí, že ste celé roky nič nerobili, hoci aspoň dohoda sa dá určite nájsť a nechce sa vám robiť alebo že ste boli na materskej. A podľa mňa to prvé je horšie ako materská. Takže možno do životopisu by som to nepísala, ale v žiadosti by som spomenula, že som bola alebo som na materskej, Aj tak by sa na pohovore na to prišlo a ak by vás mal niekto za to diskriminovať, tak vás bude diskriminovať a je jedno, či to zistí pri životopise alebo až na pohovore.
Ale s tou diskrimináciou by som bola opatrná, nie vždy je to tak, dnes má každý problém nájsť si prácu a je jedno či je mladý, po materskej, v stredných rokoch alebo v preddôchodkovom veku.
Nič v zlom, ale chcieť ísť do práce od septembra a začať si hľadať prácu mesiac predtým je fakt v dnešnej dobe dosť neskoro, je možné že za mesiac nič nenájdeš. A to nie preto, že si bola na materskej alebo žeby si bola neschopná, len je to o tom, že na jedno miesto sa často hlási aj 100ľudí a pracovných ponúk je málo.

rybka31
30. júl 2012

@dada1212 ono nehovorim, ze neico pravdy nie ej na tom co hovoris, ale poviem to tak.Bola som sama x krat pri pohovoroch osobne ucastna, kde personalistka ked zistila, ze je to mamicka s malym dietatom, jednoducho ju vyradila uz v prvom kole, ked sa zasielali zivotopisy.Takze ja si myslim a som presvedcena, ze zena-matka to ma tazke pokial nemala sancu ostat v povodnom zamestnani.A som stale presvedcena ze vela zien matiek ej diskriminovanych.Ono ej pdola mna jedno, ci je to muz, alebo zena sef, obaja dokazu byt pekne hnusni, ci zakernia to naozaj cest vynimkam, ktore sa slusne chovaju.Iste, je pravda ze teraz si vela ludi ma problem najst zamestnanie, ale prave preto si myslim, ze zena-matka je o to vaic diskriminovana, lebo ju nikto nechce, pretoze u vela zamestnavatelov panuje nazor, ze bez ohladu an to, kolko ma taka zena skusenosti a ze zvlada dokonca perfektne aj time manazment (studiami aj dokazane (ovela lepsie ako chlapi), co je dolezita sucast prace, jednoducho ma na sebe bilag ze je matka, cize ma dieta a ocakava sa prirodzene, ze bude stale vymeskavat, co je uplna hlupost a nie vsetky deti preziju cele svoje ranne detstvo chore doma.Apropo prepac, ale ty by si chcela chodit do zamestnania, kde ti dali jasne najavo, ze ta nechcu a to takym surovym sposobom a to nehovorim o tom, ze nemas notebook ci kluce, to som aj ja odovzdavala , ked som odchadzala na matersku.Mna poslali prec hned nasledujuci den po ukonceni materskej a to som splnila co som slubila (ze sa vratim hend po materskej) a este zhruba 2mesiace predtym som pisomne ziadala o polovicny uvazok (podotykam sama personalistka mi potvrdila, ze mi ho samozrejme schvalili).Myslis ze toto je koser spravanie sa voci dlhorocnej zamestnankyni?A aky mal zamestnavatel dovod na to, aby ma poslal prec????Ked som tam nebola skoro 3/4 roka a robila som tam 8 rokov???Cize ziadne porusenie prac. discipliny, ci akykolvek iny dovod a poviem to tak, pri mojom odchode sa rozpadlo cele oddelenie, t.j. moji ludia co robili podo mnou do jedneho dali vypovede(z coho som bola sama prekvapena, co sa tam za tych par mesiacov udialo, ci zmenilo?Proste vybublali na porvch tie problemy, ktore moaj sefka dlhodobo neriesila a neviedla svojich ludi a ich to dozralo a jendoducho odisli.Aj toto soms a vdaka jej nepristupu naucila, pracvat s ludmi a hvoorit s nimi, komunikovat s nimi a riesit aj tazke situacie, ktorym sa ona vyhybala, ako napr. rozne konflikty medzi nimi...atd.Urcite to poznate.Proste to beriem, ze zial taky je zivot a takto to funguje v niektorych firmach.Pritom si neuvedmuju zakladnu vec, ze matka, ktora potrebuje zamestnanie, si mylsim, ze je vela krat daleko lojalnejsia ako mnohi chlapi, mala som tu cest mat niektorych pod sebou a uprimne, poniektori su pekne lenivi, opat opakujem cest tym, ktori su sikovni.Ale niektori muzi neurobia nic navyse, co nemaju zaplatene..atd, skratka maju dobre premyslene, co a kedy a preco robit, a ake vyhody im z toho vyplynu.Myslim, ze toto si moze dovolit len malo zien v zamestnani a vsetky nemozeme byt manazerkami, kedze aj ja som robila vo firme kde len par vyvolenych mohlo byt manazermi, postup nebol mozny, lebo mali totalne skostnatenu strukturu a jednoducho sla veta typu, neikto musi aj makat, nemozeme vsetci sefovat a ludia odchadzali nielen kvoli platu, ale aj vztahom a tomu, ze nevideli ziadnu perspektivu.Myslis ze to je podla teba ok, takyto pristup?Ja nehovorim, naucila som sa tam strasne vela a som za to nesmierne vdacna, ale po tych rokoch uz viem, ze do tejto oblasti viac vstupit rozhodne nechcem.A vdaka materskej som si uvedomila, co chcem naozaj robit.Viem, ze nikde to nebude idealne, taky zamestnavatel a hlavne na Slovensku nejestvuje.Ale uz som sama pochopila, ze chcem robit to, co ma bude bavit.Vidim na svojom manzelovi, aky je stastny a spokojny, ze robi to, co ho bavi.Ano, vzdy tam budu aj prace, ktore nemate chut robit, ale to uz patri k tomu.Cize u mna to bolo aj nieco, s cim som bojovala uz dlhsiu dobu vnutorne.A to si zober, ze po 8 rokoch, pricom mam kolegov, co vyhoreli po 4 rokoch, a ja som mala stale chut tvorit nove veci a projekty a bavilo ma to (to nie je chvala, len proste konstatovanie faktov, sama som sa tomu dlho divila).Este v den po ukonceni materskej som sefke predkladala navrh projektu, ktory ma napadol pocas materskej.Mam z toho ponaucenie do buducna a uz viem, ze mam dat na svoj vnutorny feeling, ktory ma ochranoval cely cas, dlho mi hovorili vo firme carodejnica, xixi To len tak na odlahcenie temy. 🙂A pochopila som, ze ak je clovek dlhdobo nespokojny v zamestnani, jednoducho treba odist a presunut sa inam, ak sa s tym neda nic urobit v povodnom zamestnani.Taky je zivot.Takze za cas, co som ostala doma a v novembri to bdue rok po odchode z firmy, som si mnohe veci ujasnila, vycistila sama v sebe a vidim aj tie pozitivne nielen negativne veci vdaka povodnemu zamestnavatelovi.Som za to vdacna, lebo s odstupom casu som mnohe pochopilaa priznala si to, co som dlho mozno ani nechcela vidiet.Ponuky stale sledujem, vlastne denne a tak mam prehlad o tom, co hladaju a ktore ponuky sa opakuju.Ale zatial niesom prirpacvena nastupit, preberam aj ine varianty.Tak uvidim, co mi zivot ukaze a prinesie.A peniazky nam stale treba samozrejme, tak sa snazim robit ako sa len da, aspon doma popri malej.Dada respektujem. Moj nazor je vzhladom k mojim realnym skusenostiam takyto, preto aj suhlasim s mnohymi vecami co napisala kubuliatko.

rybka31
30. júl 2012

@dada1212 Dada, prepac, nejako sa mi slovka vysmykli.Chcela som ti napisat, ze plne respektujem tvoj nazor a som rada, ze si prispela svojim nazorom. 🙂

danculik
autor
30. júl 2012

...takze na pohovoroch som bola...a nemala som tam uvedene nic..a ked sa opytali kde som bola tak dlho, tak som povedala ze doma, najprv cele tehotenstvo a teraz materska skoro rok...a hned zmenili názor...najskor ano vsetko je fain, kedy sa dohodneme na nastupe..a potom bum bac...aha mate deti..a dve???...no dobre tak sa vam este ozveme....tot moje skusenosti...

rybka31
30. júl 2012

Este jeden detial, iste odisla som aj s odstupnym, to nemozem povedat aj ked (pri dobe neurcitej im ine neostavalo 🙂 ).Ale na strasne druhej, moje sedenie so sefkou a personalistkou sa v den po mojej materskej zacinalo vyhrazkami typu, citujem :"ked by si nastupila, nebdueme brat an teba vobec ziadne ohlad, bez ohladu an to, aku poziciu zastavas, co si predtym dokazala, a ze si uz zena-matka".Ostatne myslim bude lepsie nedeklarovat.Verim, ze ziadna zena by neostalo v mensom soku ako ja po tychto a a mnozstve dalsich vyhrazok, ktore som si vypocula.Uprimne, mala som sto chuti si to cele nahrat a pustit to prislusnym organizaciam.Myslite ze by mi to nejako pomohlo???Ako pise kuuliatko ze zakon je jedna vec a realita druha, ZP hvoori, ze zena je po nastupe z materskej stale v tzv. ochrannej dobe tusim az do konca 9. mesiaca dietata, toto neviem uplne presne. Ale co by bolo lepsie pre mna, zotrvavat tam, kde ma nechcu a snazili by sa najst spsoobo, ako ma poslat prec?Raz som uz pdoobnu situaciu riesila a to som nebola ani ammicka, ani podobne a pravnicka, s ktorou soms a radila mi vtedy povedala jasne.Zober odstupne a odid co najskor, ver, ze si najdu sposob ako ta poslat prec a bude to ovela horsim sposobom.Po case som zistila, ze podobne vyhrazkovo muselo odist aj mnozstvo inych ludi z nasej firmy, co tam tiez robili najmenej 4 roky.Myslim, ze nazor si urobi kazdy sam, podla seba.Moj zlaty muz mi povedal jedine, v podstate ti urobili medvediu sluzbu.Paci sa mi ako vedia muzi velmi pragmaticky vidieta posudit situaciu, ked sme my naopak plne neikedy mnozstva emocii. 🙂

mima4
30. júl 2012

mile mamicky,

myslim si, ze zeny s detmi su na slovensku diskriminovane aj pre kulturu v akej zijeme, to znaci, ze este stale je zena - matka ta, co ma primarne na starosti dieta a domacnost, a ostava s dietatom tri roky a plus vsetky ocierky a povazuje sa to za spravne a normalne. Myslim si vsak, ze toto myslenie velmi poskodzuje prave zenam a odstrkuje ich na okraj zaujmu o ich pracu, a znizuje ich vyhliadky na dobry job.
Predstavte si, zeby bolo normalne a bezne, ze aj muzi ostavaju doma na rodicovskej dovolenke. Proste napr. ze na RD je 60 % zien a zvysok muzov. Takto by zamestnavatel nemohol vykalkulovat so zenami s malymi detmi...lebo starostlivost by bola prirodzene na dvoch ludoch a on proste by nevedel, kto ostane na ocierke s dietatom, kto pojde s nim k lekarovi atd. Myslim si, ze diskriminaciu nas zien sposobuje myslenie nas zien, nase zauzivane zvyklosti, to co zijeme. Keby bola samozrejma starostlivost o deti a domacnost aj zo strany muza, zamestnavatelia by sa zien nepytali take otazky, lebo by vedeli, ze starostlivost je na oboch ludoch.
Taktiez (ale to je len moj osobny nazor) si myslim, ze aj tri roky doma pre zenu vazne narusa jej moznosti zamestnat sa do buducna a mat fajn job (hlavne v zaostalych regionoch). Mozno aj preto u nas je porodnost taka nizka, kym v krajinach, kde zeny skoro nastupuju do prace, rodi sa ovela viac deticiek.

lienockaa
30. júl 2012

No..tak pozor..ja som doma od r.2008..retazova materska..🙂pracu mam,ale kvoli detom by bolo dobre zmenit lokal a na povodne miesto sa nevracat..svagrina-personalistka vo velkej firme-mi radi matersku do zivotopisu neuvadzat..a na otazky o detoch neodpovedat,napriek tomu som sa stretla s tym,ze sa na deti pytaju,aj na vek deti a na to,ako mam o ne zabezpecenu starostlivost v pripade choroby..je to strasne nefer,aj ked mozte ostat ticho a neodpovedat,ale je to take trapne..