Veľmi dobrá pracovná ponuka a 2 ročná dcérka

zeytin
28. sep 2013

Dostala som skutočne vynikajúcu pracovnú ponuku od môjho zamestnávateľa, keď sa vrátim do práce do konca roka. A riešim dilemu či dať mladšiu dcérku, ktorá by mala v tom čase 2 roky do jasličiek či ponuku odmietnuť... Peniažky by sa nám hodili a hlavne ešte plánujeme tretie bábo s odstupom času, tak by to určite bolo pozitívne aj z pohľadu na výšku materskej... Milí rádcové, raďte 🙂

ivka225
28. sep 2013

Tu vstupuje do hry este take mnozstvo inych okolnosti, ze kazda moze sice povedat ako by sa zachovala ona, ale tvoja situacia je iba tvoja. Alebo si nakoniec urobis skore, ze 38 hlasov bolo za jedno riesenie a 23 za druhe a rozhodnes sa podla vacsiny? Asi sotva.

kyvetka
28. sep 2013

Podľa mňa ísť do práce už po 2 rokoch je ok. Maličké sa chytrejsie aklimatizuje v spolocnosti a podľa mňa mu to iba prospeje. A v konečnom dôsledku, bude tam len.časť dňa,takže tu zvyšnú sa mu isto budeš plné venovať. A ked vezmes,že naše mamy museli ísť po roku do prác a prežili sme to ...

michaela.g
28. sep 2013

@zeytin ahoj, tiez to riesim, len este hladam dobru skolku/jaslicky, uz je velka kocka a ma strasne rada deti...
A peniazky sa vazne hodia.

zeytin
autor
28. sep 2013

@ivka225 Nie, preto som to nedala ako otázku, - ano - nie... ale dala som to ako diskusiu, lebo možno má niektorá s tým vlastné skúsenosti a bude mi vedieť nejaká skúsenejšia mamička poradiť.

zeytin
autor
28. sep 2013

@kyvetka Ďakujem 🙂 Ja som si to tiež povedala, teta dokonca musela dať kedysi do jasličiek 6 mesačné bábo ☹
@michaela.g Ja som tiež už pozerala jasličky, aj som našla... len stále ešte váham. Ty máš trošku staršiu...

seximamina
28. sep 2013

Urcite tu ponuku prijmi. Ja som tak urobila a nelutujem to. Maleho si uzivam este viac ako predtym. Cas straveny s nim je mi cennejsi.

sorciera24
28. sep 2013

@zeytin ja som sa vratila do rpace, rpesne ked mal maly 2 roky....najlepsie rozhodnutie ake som mohla urobit, maleho som dala ale rovno do skolky (lepsie ako jaslicky)......ja som bola spokojna a maly tiez, lepsie si ako mladsi zvykol na skolku, neplakal, vela veci sa naucil......prospelo nam to obom po vsetkych strankach...v tomto veku, ja osobne by som envahala a sla do rpace, dietatko uz mas dost velke, aby to zvladlo a ty tiez;)

eeffka
28. sep 2013

@zeytin ties nechapem co riesis? Ved nema 6mesiacov. Jasle alebo ak by sa zadarilo rovno skolka.

ematko29
28. sep 2013

Ak máš pomoc,v prípade marodky,alebo pri odvoze do azo škôlky to máš poriešené tak ju daj.2 ročná dcera nieje už tak malé bábo.Ja som s druhou chcela ostať do 3roku doma ,prácu si doteraz nájsť nemôžem,síce teeraz mám opäť ponuku uvidíme ako to dopadne,ale dcera má už 4roky a 3mesiace a strašne namne lipne,nieje spoločenská.Neviem asi som urobila chybu,chcela som byť mama na plný úvezok čo najdlhšie,teraz viem,že ak by som ostala do 6rokoch doma tak malá by vobec nebola pripravená do spoločnosti medzi deti.Možno za vela môže aj jej povaha,ale si myslím,že 2roky nieje tak málo a ak je zdravá nieje žiaden problém.

zaneta123
28. sep 2013

@zeytin ahoj, radím z vlastnej skúsenosti. Ja som sa do práce vrátila po 3 a pol roku , s tým, že doma som mala 3,5 ročné a 1,5 ročné dieťa. jedno začalo chodiť do škôlky a druhé do jaslí 2(v ten istý deň 2.9.2012). Vracala som sa do práce tiež s tým aby som o ňu neprišla. Malý znášal nástup do jaslí úplne skvele, veľmi k tomu pomohol i personál jasličiek. Je samostatnejší ako bol starší v jeho veku, vie vychádzať s deťmi a mám pocit, že sme si vzácnejčí a maximálne vychutnávame čas keď sme spolu. Pred tým ako nastúpili do škôlky a jasieľ tak som sa doma hrala na policajta, nesmieš, nerob, nebi ho nehrýz ho atď. a stále dookola. Dnes sa vyblbnú s rovesníkmi a potom si ich užívam ja. Samozrejme imunita si zvykala a boli sme zo začiatku často chorí ale menej ako keď bol starší vo veku mladšieho a boli sme doma, takže chorobnosť individuálne. Druhá vec je tá, že s manželom máme prácu rozdelenú tak, že on deti zanáša na cca 8.00 hod a ja sa ich snažím vybrať po tretej, aby som si ich ešte užila. Apropó moja generácia vyrastala v jasliach od 6 mesiacov a nevidím, že by to na mne resp. mojich známych zanechalo nejaké stopy🙂. A v konečnom dôsledku je dobre i mne, konečne mám som spokojná že sa sebarealizujem aj inde ako v kuchyni alebo pri špinavom prádle 😉

janulienocka
28. sep 2013

ja som dala chlapcov v dvoch rokoch do jasli a bola to super vec - obaja si dobre zvykli, nemali vobec problem prestupit v troch do skolky, zatial ci ine deti, co boli doma s maminou, tam preplakali cele dni ... chlapci sa uz v jaslickach naucili sami obliekat, spustu basniciek, pesniciek, farby, pocitat ..., nasli si rychlo kamaratov, no ja by som to len odporucala ... 😉 Inak podla psychologov deti v takomto veku neutrpia ziadnu citovu ujmu, ba prave naopak 🙂

sense
28. sep 2013

@zeytin rozhodnut sa musis sama ale dvojrocne uz nie je uplne male, vezmi si to napr. v zahranici nikde nie su mamicky tak dlho s detmi doma a ja ked som bola mala tiez som bola od polroka v jasliach....

kaktusik007
28. sep 2013

@zeytin ja by som na tvojom mieste brala pracu 🙂
moj starsi chodi do skolky od 2 rokov a 8 mesiacov, mladsi mal pri nastupe 2 roky a 5 mesiacov... je medzi nimi rok a ked som davala starsieho vtedy do skolky, problem mi nerobil on, ze ide do skolky, ale pravidelne denne plakaval mladsi, ze on tam nechodi 😀 - a to mal rok a 8 mesiacov a som predsvedcena, ze skolku by lavou zadnou zvladol (ale pravda, vtedy mal este plienky)..

ja naozaj nevidim dovod, pre ktory by si mala ostat s dietatom este doma.... prave naopak, ten treti rok na materskej je uz riadne flustrujuci a ide hodne na mozog a zmena je super 😅

zara13
28. sep 2013

@zeytin mam podobny nazor, ako vacsina dievcat, urcite ber pracu. 2 rocne dieta je uz pomerne velke, potrebuje aj kolektiv, a zvyknut si byt bez maminy cely den.
mnohi z nas boli v jasliach od par mesiacov, v zahranici je stale bezne byt s dietatom v lepsom pripade pol roka, v horsom 3 mesiace, takze nasa rodicovska je celkom luxus ;) (co sa casu tyka nie financii 🙂)
takze nevahaj, dobrej prace je ako safranu, treba to vyuzit 🙂

abbey1
28. sep 2013

Osobne by som nemenila prácu na 8 hodín za možnosť byť s dieťaťom. Ale na tebe je, ako ste na tom finančne, či ťa napĺňa byť doma len s deťmi... Pre mňa však predstava dcéry v jasličkách na celý deň je nereálna. A to nehovoriac o to, ako by to prežívala dcéra. NIč človeku neutečie tak ľahko v živote, ako možnosť byť s deťmi. Sú maličké tak krátku dobu a pracovať naplno budeš ešte mnoho mnoho rokov.
Ale je to naozaj len na tebe.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeytin
autor
29. sep 2013

@seximamina Ďakujem, každá odpoveď mi pomáha 🙂
@sorciera24 Do škôlky mi ju nezoberú kvôli tomu, že neviem, ako to presne je, ale že brať deti pod 3 roky sa im neoplatí lebo nedostanú toľko peňazí od štátu... či tak nejako.
@ematko29 Ďakujem za povzbudenie 🙂
@zaneta123 Ja viem, aj mm chodil do jasličiek od 1 roku a tiež to na ňom nezanechalo následky, len svokra mi hovorila, že jej to srdce trhalo, lebo on tam stále plakával... My by sme to mali tiež s mm tak nejako rozdelené, čo sa týka škôlok, lebo ja mam flexi prac. dobu +/-1 hodina, takže by sa to dalo stíhať - on do škôlky, ja zo škôlky... Inak čo si napísala máš úplnú pravdu a ešte o to horšie je to v zimnom období, kedy už nemôžeme stráviť toľko času vonku ako v lete... a doma to je už úplná ponorka 🙂))
@janulienocka Takže hovoríš, že pozitívne skúsenosti? To sa dobre číta... jaj, bodaj by si aj naša tak zvykla 🙂
@sense Ja viem, žila som v zahraničí 4 roky, viem o čom hovoríš... rozumovo si to viem povedať, že už nie je malá, ale keď sa na ňu pozriem, tak mi je to ľúto ☹
@zara13 @fidka79 Ďakujem za každý jeden názor... asi sme sa už teda aj na základe vašich názorov rozhodli ju dať do škôlky... 🙂

sense
29. sep 2013

@zeytin tak to ti verim , mna caka teraz nastup do prace a som z toho hotova hoci len na par dni nakolko zijem v krajine kde je materska 3meisace

zeytin
autor
30. nov 2013

@ivka225
@kyvetka
@michaela.g
@seximamina
@sorciera24
@eeffka
@ematko29
@zaneta123
@janulienocka
@sense
@kaktusik007
@zara13
@abbey1
@fidka79
@sense
Baby ďakujem vám veľmi pekne za príspevky... Rozhodovanie bolo pre mňa veľmi ťažké, ale nakoniec som sa rozhodla nastúpiť. Dnešný deň je pre mňa posledný na rodičovskej dovolenke, od 1.12., resp. od pondelka nastupujem do práce. Aj sa teším, aj sa bojím. Anežka mala tento týždeň už 4 dni adaptáciu v škôlke, vyzerá, že to bude celkom fajn, veľmi si ju chvália, že je šikovná, že pekne rozpráva, je kolektívna... slzičky vraj boli, ale nie veľa a nie dlho... Tak mi držte palce, nech to všetko ešte dobre zvládneme 🙂 a ďakujem za podporu. Naozaj mi to veľmi pomohlo 🙂

sorciera24
30. nov 2013

@zeytin nech sa ti dari!🙂

ematko29
30. nov 2013

@zeytin ahoj tak vám držím prsty nech to dobre zvládate.ja už tiež asi 2mesiace pracujem,malá velmi do školky chodiť nechce ,ale tak zvyknut si musí.aj ked teraz bola doma s manželom tak si zase bude ťažko zvykať,ale som jej nakecala,že teraz pred vianocami budú robiť vianočné ozdoby a bude aj mikulaš chodiť..

sense
1. dec 2013

@zeytin tak nech sa dari....slzicky su priridzene...

michaela.g
1. dec 2013

@zeytin nasa ide od 15.01. tiez, tak si drzme palce, ved su to uz velke slecny 🙂... Aj ked tie slzy asi budu aj u mna 🙂

zeytin
autor
1. dec 2013

@michaela.g Uz ma z toho boli brucho 😀 ale snad sme sa rozhodli spravne 😉 drz sa!!!

zuzanockamt
1. dec 2013

@zeytin vsetko dobre zelam, zaciatky su narocne aj pre dieta a aj pre rodica, ale casom sa to utrasie ... ja som nastupila, ked mal syn rok a 11 mesiacov, isiel rovno do skolky

zeytin
autor
1. dec 2013

@zuzanockamt Mne este nosi plienky, do skolky by mi nezobrali. Ale mam ju v minikolektive, je to take rodinne prostredie, snad jej bude dobre a mozno aj nizsia chorobnost pri mensom pocte deticiek 🙂 Vy ste to zvladli? Nemal potom syncek z toho nejaku traumu? Zvykol si? Aj moja mala ma presne zajtra 1rok a 11mesiacov 😉

mimikas
1. dec 2013

@zeytin no mne moja mama povedala ked mi nukali lepsiu robotu" V tejto dobe chodi zena do roboty ked je robota nie ked sa jej chce" ked mas dobru ponuku nerozmyslaj, raz odmietnes, druhy krat ti uz neponuknu, neboj mala si zvykne v kolektive sa jej bude pacit.

zuzanockamt
1. dec 2013

@zeytin aj moj nosil este vtedy plienky, no mam skolku, kde to problem nie je 🙂 ... najhorsi bol prvy tyzden, kazde rano plakal, no potom si zvykol, ale plakal len kym som nezavrela dvere ... ked som sa stratila z dohladu, tak prestal ... a pani ucitelka si ho brala aj na ruky, takze to zvladol ... traumu snad nema, do skolky chodi rad 🙂 ... ja som vsak do prace musela kvoli financiam, takze sme nemali na vyber ... ak by bola moznost, tak by som bola s nim radsej doma ... ale kolektiv mu prospel, vela sa naucil

breky
1. dec 2013

z vlastnej skusenosti chod....moj mal 18mes ked som sa zamestnala a maly bol maminkin cecok a zvykol si so svokrou a nesmierne rychlo....nemas co riesit hlavne ked planujete tretie a aj peniaze sa zidu....

peta_petruska
1. dec 2013

nas maly mal 1,5 roka, ked zacal chodit do jaslieciek a myslim, ze to bolo super rozhodnutie
ale my chodime len 2 alebo 3 krat do tyzdna, takze to nie je uplna klasika...
drziiiiim palce