Vybavenie daňového identifikačného čísla

pampusica
27. apr 2013

Ahojte mamicky,skoncila mi materska a pracujem ako reprezentatnt v jednej firme.bolo potrbne aby som si vybavila dičo,ale terazneviem ci mozem byt na urade zahlasena alebo si mam ist do soc.poistovne zahlasit ze si budem platit odvody a poistenie sama,ak viete poradte dakujem Miška

jaduska
27. apr 2013

no a nemysleli tým náhodou, že si máš vybaviť živnosť?

zuzulica
28. apr 2013

@pampusica No DIČ sa vybavuje na daňovom úrade,ale neviem o tom,že by ho dostali aj nepodnikatelia,takže asi bude treba ísť vybaviť živnostenský list,neviem,či už to odtiaľ posielajú na daňový automaticky,alebo tam budeš musieť ísť osobne,tiež soc.poisťovňa-nahlásiť,ale od odvodov si prvý rok oslobodená,zdravotná poisťovňa,tam sa odvody platia normálne a ešte jesné že z úradu práce sa odhlásiť.Ale na tvojom mieste sa presne spýtam,čo od teba v práci chcú a či sa ti takto tá práca vôbec oplatí...

pampusica
autor
28. apr 2013

zuzulica,ja som mala ist len na danový ten som si vybavila a pani mi povedalaze postou mi ho poslu.no do socialnej poistovne sa uz chystam,a zdravotnu to viem ze musim platit to uz som sa informovala,a na urade prace niesom lebo mi teraz skoncila materska prave.