Výberové konanie v štátnej správe

martina374
8. okt 2020

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s výberovým konaním v štátnej správe na živnostenský odbor. Bol už niekto na takom VK ako to prebieha? Totiž idem na VK, na internete boli zverejnené zákony, ktoré by som mala ovládať, ale netuším akou formou alebo ako bude prebiehať písomný test. Čo za otázky tam budú. Ako mám tie zákony študovať, aby som ich ako tak ovládala. Ďakujem za každú radu 🙂

pieksamaki
8. okt 2020

@martina374
Chapat suvislosti....legislativy ramec zakona....samostudiom si nastuduj.....
Nebola som.nevyznam sa...

n_i_ka
8. okt 2020

Budú dva testy ....prvý bude z jazyka a druhý bude formou testu (teda budeš mat možnosti). Posledný test sme mali dosť zameraný na lehoty ale všade to môže byt iné. Samozrejme zákony a vyhlášky musíš vedieť. Mali sme dosť chytaky takze treba pozorne citat...potom je ešte ústne pohovor...nie je to nič strašne 🙂 držím palce 👍

paigesy
8. okt 2020

@martina374 niekedy je písomný test a niekedy sa rovno pýtajú na zákony vramci ústnej časti, asi záleží aj od počtu uchádzačov

oli18
8. okt 2020

@martina374 Neviem, ako teraz, ale nie tak dávno bola prijatá na to miesto pracovníčka, ktorá tam už pár mesiacov robila. Takže to VK vyhrala ona. Neviem, aký význam malo takéto dodatočné VK. Asi našli dieru v zákone o výberových konaniach do štátnej správy, ak taký zákon existuje.

gerfinka
9. okt 2020

@oli18 tiež som bola na takých VK. V jednom som dokonca skončila ako 2.v poradí úspešnosti. Takže možno neoficiálne aj prvá. Ono je to pre to, že ti ľudia sú na dočasnej štátnej službe (na dobu určitú). A keď chcú ísť na trvalú (dobu neurčitú) tak musia vyhlásiť VK. Pre autorku: my sme mali vždy test z poznania zákonov a vyhlášok a kto ním prešiel tak ešte ústny pohovor.

martina374
autor
9. okt 2020

@n_i_ka
@paigesy
@gerfinka dakujem vam za odpovede. Inak ja si citam tie zakony, co boli napisane, ale viete ako to je so zakonmi, tak zlozito napisane a dost vela a clovek nevie na co sa má zamerat. 🙂