Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Výplata mi prišla dvakrát. Čo robiť?

alubinka
16. mar 2012

ahojte mamicky, mam otazku trosku mimo deti 🙂
chodim pocas RD na dohodu si trosku privyrabat.. stala sa mi taka zaujimava vec a neviem co mam robit.. biju sa vo mne dve osoby 🙂
dnes v noci mi prisla druhykrat smska o prijati vyplaty. neviem akym sposobom ale mam to tam.. dvakrat..
a teraz dilema.. mlcat a vychutnat si tie peniaze, kt. samozrejme pomozu, alebo sa priznat nadriadenemu a vratit ich.. podotykam ze firma je to hodne velika, zamestnancov ma vyse 700 ak nie viac.. no nemienim sa pre nieco cez 200 eur s nimi neskor sudit alebo bohvieco.. 😒

kalifa28
16. mar 2012

ja by som si ich nechala... ved nemusia vediet, že tebe pípne sms o každom pohybe učtu a vypis ti može chodit raz za tri mesiace a to tam ešte aj možeš prehliadnut... takže čo... musia len nás stale odr.....vat 😝

martul
16. mar 2012

Oni to zbadajú, účtovníčka čo má na starosti mzdy to uvidí, pretože si predpokladám bude kontrolovať úhrady na bankovom výpise. A takisto chodia aj kontroly /audítori/. Takže keď aj nie hneď, ale zistia to. A aby si to potom nemala u nich ,,nahnuté,,.

strociatka
16. mar 2012

Pytas sa, co by som spravila ja? Ja by som im hned volala, ci sa nahodou nepomylili, nedokazala by som spat a vediet, ze niekto si to za mna odnesie.. Ale to som ja a moja povaha, ja by som sa hned priznala k tomu, ze to tak je. Odporucila by som ti ich hned kontaktovat, urobis si tam tym aj dobre meno, co ti neskor moze pomoct, resp. aj naopak, ak to neurobis. V dnesnej dobe sa len tazko hlada nova praca a po materskej je to priam katastrofa. Drzim palce a verim v tvoje spravne rozhodnutie 😉

grettka
16. mar 2012

1. Neverila by som len smske, kedze sa moze stat, ze chodia duplovane
ale aj realne si to overila v banke, pripadne internetbankingu.
2. Nasledne kontaktovala zamestnavatela, ze co sa stalo.

kalifa28, tu nejde o vybabranie, ale prave o to, ako pise strociatka, urobit si dobre meno u zamestnavatela, pretoze ak on pride na to, ze klames, uz ta druhy raz zamestnan nemusi

adus123
16. mar 2012

ja by som najprv kontaktovala banku, ci prisli peniazky dva krat na moj ucet, a ak ano, tak by som urcite kontaktovala vo firme zamestnanca/kynu, ktora ma na starosti vyplacanie vyplat. Ono sa na to vzdy pride, ked budu robit uzavierku v praci, takze dvojita vyplata sa utajit neda....a asi by mi to nedalo ani svedomie, aby som si nechala peniaze, ktore mi nepatria...... 🙂

sisaha
16. mar 2012

@alubinka niekedy sa stane, ze ti platba pride omylom 2x. Som presvedcena o tom, ze do dvoch dni ti tu jednu sami stiahnu. Ci uz urobila chybu banka, alebo tvoj zamestnavatel, pridu na to. Takze peniaze by som neminala...

vroni
16. mar 2012

@alubinka, ak ti aj vyplata dvakrat prisla, tak si nic vychutnavat nemozes - peniaze nie su tvoje (aj ked su na tvojom ucte) Je len tvojou vecou, ci sa ozves hned (ale najprv skontroluj v banke, ci naozaj prisli dvakrat peniaze alebo len sms) alebo pockas, nez sa firma ozve sama (nemusis vediet okamzite, ze ti nabehli peniaze), ale ak ich minies, tak ide o kradez a tym aj dovod na okamzity vyhadzov (zalovat ta mozu k tomu ako "bonus"). Ono to mozno firma "objavi" az po troch mesiacoch, ale pravdu povediac, ja by som uz zamestnancovi, ktory sa ma pokusal "odrbat" ako ti du hovadsky "duchaplne" radila kalifa28, viac nedoverovala...

anelehka
16. mar 2012

jej, na taketo nedorozumenie sa vzdy pride,tazko by si ich zatajila,radsej skontroluj,ci ich mas fakt dvakrat a potom kontaktuj firmu....

riela
16. mar 2012

najprv treba skontrolovať či naozaj výplata prišla dvakrát.
ak áno, treba ju vrátiť zamestnávateľovi, jednalo by sa o bezdôvodné obohatenie ak by si to nevrátila.

alami
16. mar 2012

mne sa to tiež raz stalo, že mi prišla výplata 2x - pomýlili sa. Viem teda, že to pokušenie tam je 😀 😀 😀 ale nestojí to za pokazenie si dobrého mena a po druhé - raz by na to predsa len mohli prísť a vtedy by sa ti ťažšie vracali, ako teraz (keď už budú minuté 😅 ) takže odporúčam vrátiť 😉

tin007
16. mar 2012

@alubinka prever si na ucte, ci mas vyplatu naozaj 2x a ak ano, sama to oznam zamestnavatelovi. zamestnavatel skor, ci neskor na to pride, poziadat ta o vratenie a ak sa budes zdrahat, tak ta kludne moze zazalovat, resp. rovno poziadat sud o vydanie platobneho rozkazu na vratenie bezdovodneho obohatenia. sud taky rozkaz vyda a ak peniaze nevratis, resp. nebudes uz mat z coho, postupi to exekutorovi a ten ich bude vymahat. plus pocitaj s tym, ze tvoj prac. pomer bleskovo skonci

ela_79
13. máj 2019

@alubinka raz na to prídu a keď sa tak stane ty čo povieš? Že si si nevšimla?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli