Výpoveď a nová práca

mata2014
22. okt 2018

Baby, 1.11.tohto roku bude rok co som nastupila do novej prace a chcem dat vypoved ze som si nasla novu pracu a nastup je 26.11. Nastupila som 1.11.2017 do tejto prace. Vypoved chcem podat v stredu alebo stvrtok.chcem vas baby poprosit ako by som mala napisat vypoved aby ma pustili bez problemov k urc.datumu. a baby este mam otazku ci zamestnavatel si moze zistit kde nastupujem do novej prace? A ak ma nepusti aku ma vypovednu lehotu ked podam vypoved 26.10..akujem

caroline_
22. okt 2018

ahoj, ak si odrobila rok tak výpovedná je 3 mesiace, neda sa dohodnut so zamestnavatelom?

2018martina
22. okt 2018

ahoj , výpovedná doba sú 2 mesiace, 3 mesiace sú po odpracovaní 5 rokov u toho istého zamestnávateľa aj to len v prípade ak dáva výpoveď zamestnávateľ ,ak je výpoveď zo strany zamestnanca aj tak sú to 2 mesiace. ja by som išla cestou dohody so zamestnávateľom, podľa mňa ak bude mať kto zastrešiť agendu nemusí to byť problémom.

caroline_
22. okt 2018

@2018martina ja som minuly mesiac koncila vpraci,nebola som tam ani rok mala som vypovednu 2 mesiace, manzel odrobil dva roky a mal vypovednnu 3 mesiace

veronice
22. okt 2018

@caroline_ podla zakonnika prace je pri trvani pra o neho pomeru do 1 roka vypovedna lehota NAJMENEJ 1 mesiac a pri dlzke PP 1-5 rokov NAJMENEJ 2 mesiace a nad 5 rokov najmenej 3 mesiace...takze zalezi od zamestnavatela....
@mata2014 je jed o ktory den podas vypoved. Vypovedna lehota zacina zaciatkom mesiaca nasledujucom po mesiaci, v ktorom si vypoved podala (cize ci podas vypoved 1.10.alebo 26.10., vypovedna lehota zacina plynut dnom 1.11.v tvojom pripade). Najlepsie by bolo ukoncit pracovny pomer dohodou (to z amena ku konkretnemu datumu a to bez vypovednej lehoty) ale to ti zamestnavatel moze aj nemusi uznat - s dohodou musia totiz suhlasit obe dotknute strany (zamestnanec aj zamestnavatel). @evittam by mozno vedela aj inu fintu poradit 🙂
No a zamestnavatel sa nema ako oficialne dozvediet do akej prace nastupujes a ani ho to nema co zaujimat...

pribinak
22. okt 2018

@veronice podla mna sa to dozvie podla sociálnej poisťovne, nie?

2018martina
22. okt 2018

@caroline_ je to samozrejme možné, ale to potom nemali upravené internou smernicou?, myslím že zákonník práce to má ako som písala , ja som dávala výpoveď po 6 odpracovaných rokoch a mi ju personalistka vrátila s tým že ak je výpoveď daná zamestnancom stále ide o 2 mesačnú výpovednú lehotu, teda len z tejto čerstvej skúsenosti som išla

veronice
22. okt 2018

@pribinak ak uz raz zamestnanec nie je zamestnancom danej firmy, nema mu co socialka podavat info o novom zamestnavatelovi byvaleho zamestnanca... samozrejme ak sa to dozvie z inych zdrojom napr nejaka byvala kolegyna sa preriekne pred sefom tak samozrejme ze sa to dozvie 🙂 ale socialka mu to nema preco oznamovat...

zuzanka2411
22. okt 2018

@mata2014 ries to jednoznacne dohodou so zamestnavatelom..to je jedina cesta ako ukoncit pracovny pomer ku datumu, ktory ti bude vyhovovat..este stihas aj k 1.11. co bude vyhovovat aj zamestnavatelovi k rataniu odvodov a kadecoho ineho

ivkazba
22. okt 2018

Ak potrebuješ skončiť bez výpovednej doby, nie je to výpoveď, ale dohoda o skončení pracovného pomeru podľa paragrafu 60 Zákonníka práce. Takže nebudeš dávať výpoveď ale žiadosť o dohodu o skončení pracovného pomeru k dátumu XY podľa paragrafu 60 Zákonníka práce. Treba však počítať s tým, že s dohodou musia súhlasiť obe strany (preto dohoda). Ak s tým zamestnávateľ nebude súhlasiť, tak potom jedine výpoveď podľa paragrafu 67 Zákonníka práce, s výpovednou dobou.

mata2014
autor
22. okt 2018

baby, pozerala som si zmluvy a 1.11,2017 som bola vo firme xz s dobou urcitou ale od 1.4. ma presunuli do 2.firmy na dobu neurcitu....v 1, firme so mnou rozviazali pracovny pomer k 30.3.
tak ked som v novej firme tak budem mat vypovednu lehotu iba 1 mesiac bo je to menej ako 1 rok nie? dakujem

evittam
23. okt 2018

@pribinak Co sa dozvie podla SP?

evittam
23. okt 2018

@mata2014 Ano presne tak.

evittam
23. okt 2018

@caroline_ Naštuduj si ZP.
@mata2014 Pokial ty podavas vypoved tak pri PP, ktorý netrval rok je vyp.doba 1mesiac, ak viac nez rok 2mesiace. Co sa tyka zamestnanca je vzdy vypovedna doba 2mesiace ak PP trval viac nez rok, jedine ze by bolo v PZ uvedene inak. Ak dáš výpoveď do konca mesiaca vypovedna doba zacne plynut 1.11.-30.11.2018.
Fintu nepoznam ziadnu-dohodnut sa.